yeniloji.com
Sağlık

Akciğer Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Akciğer Detoksu ile Akciğer Temizleme

Henüz yorum yazılmadı
Akciğer Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Akciğer Detoksu ile Akciğer Temizleme
Yeniloji 437 görüntüleme

Akciğer detoksu; sigara kullanımı ya da çevresel faktörlerden kaynaklı olarak akciğerlerde meydana gelen toksinlerin arınmasına yardımcı olan bir detokstur.

Akciğer Detoksu Nedir? Ne İşe Yarar?

Sigara ve çevresel faktörler sebebiyle akciğerlerde oluşan zararlı organizmaların arınmasına yardımcı olan karışıma akciğer detoksu denilmektedir. Bu detoks vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Kişilerin daha iyi nefes alıp vermelerine imkan tanır. Akciğerde meydana gelen iltihapların da giderilmesinde etkili olan detoks, akciğerlerin yenilenmesinde ve kişilerin daha rahat nefes alabilmesinde oldukça etkilidir.

Akciğerlere yapışan yabancı maddeler; balgam, öksürük, nefes darlığı ve hızlı nefes alıp verme gibi olumsuz sonuçları açığa çıkarmaktadır. Bu tür rahatsızlıkların giderilmesi için akciğerleri iyileştirecek detokslar düzenli olarak kullanılmalıdır.

Sigara Detoksu Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Evdeki doğal ürünlerle de sigara detoksu hazırlamak mümkündür. Sarımsak, nar, yoğurt, greyfurt ve keçiboynuzu gibi besinlerin akciğerleri temizleme konusunda büyük bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Evde hazırlanabilen akciğer detoksu tarifi için; 2 bardak su ve 7 adet keçiboynuzu gerekmektedir. Öncelikle keçiboynuzları soğuk suyla yıkanarak küçük parçalara ayrılır. Yıkanan keçi boynuzları, ocakta 2 bardak suyun içerisinde kaynamaya bırakılır. Kaynayan karışım ocaktan alındıktan sonra yarım saat kadar soğuması beklenir. Karışım kavanozlara süzülerek sabah ve akşam birer bardak olacak şekilde tüketilir. Uzmanlar detoksun sonuç gösterebilmesi için yaklaşık olarak 1 ay kadar düzenli kullanılması gerektiğini söylemektedir.

Datça Macunu Nedir? Neye Yarar?

Datça macunu; sigarayı bırakmayı kolaylaştırma ve sigaranın ciğerlerde meydana getirdiği tahrifi ortadan kaldırabilmek için kullanılan etkili bir macundur. Macunun içerisinde bal, zencefil, acı badem ve meyan kökü bulunmaktadır. Meyan kökünün akciğerler üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu, sigara sonucu oluşan öksürük ve balgamın giderilmesinde kesin sonuç verdiği bilinmektedir. Macun içerisindeki meyan kökü de aynı vazifeyi görerek ciğerlerin yumuşamasına ve rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Balgam söktürücü etkisiyle ciğerlere yapışan toksinlerin arınmasını sağlar.

Sigaranın sebep olduğu olumsuz etkilerin giderilmesini sağlayan datça macunun akciğer üzerindeki tıkalı gözeneklerin açılmasına sebep olduğu söylenmektedir. Düzenli kullanıldığı takdirde nefes alma güçlüğünün ve öksürüğün ortadan kalktığı görülmektedir.

Datça Macununu Kullananların Yorumları Nelerdir?

Datça macunu kullananların yorumları incelendiğinde; ilk kullanımda öksürük sonucu oluşan balgam renginin koyu, düzenli kullanıldıkça da açık olduğu görülmektedir. Macunu kullanan kişiler vücutlarında herhangi bir yan etkiye sebep olmadığını söylemektedir. Datça macunu kullanabilmek için ekstra bir kriter bulunmamaktadır. Sadece macunu kullanacak kişilerin düzenli olarak bol su içmeleri söylenmektedir. Macunun bol su tüketildiği takdirde daha etkili olduğu bilinmektedir. Böylelikle sigaranın zararlı etkilerinin vücuttan atılması daha da kolaylaşır.

Datça macunu, uzmanların önerdiği miktarda tüketilmeli ve önerilen ölçünün dışına çıkılmamalıdır. Akciğer detoksu yapacak kişiler düzenli ilaç kullanıyorsa, detoksu doktor kontrolünde yapmaları önerilmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
İçe Basma Sorunu Nedir? Tedavisi Nasıl Olur? Nasıl Anlaşılır?

İçe Basma Sorunu Nedir? Tedavisi Nasıl Olur? Nasıl Anlaşılır?

İçe basma sorunu; kemik yapısı ya da farklı nedenlerden ötürü meydana gelen, ayağın vücut duruşuna göre içeri doğru basması olarak nitelendirilen ve aynı zamanda güvercin yürüyüşü olarak da tanımlanan bir durumdur...

Korse Temizliği Nasıl Yapılır? Korse Yıkanır mı?

Korse Temizliği Nasıl Yapılır? Korse Yıkanır mı?

Korse temizliği doğru bir şekilde yapıldığı zaman daha uzun süreli ve daha etkili bir kullanım sağlanabilmektedir...

Ceviz Suyu Kürü Nasıl ve Kaç Gün Yapılır? Zayıflatır mı? Faydaları ve Zararları

Ceviz Suyu Kürü Nasıl ve Kaç Gün Yapılır? Zayıflatır mı? Faydaları ve Zararları

Ceviz suyu kürü; hem yağ yakımına yardımcı olan hem de vücut için pek çok faydası bulunan bir gıda takviyesidir...

Grip Çayı Nedir? Nasıl Yapılır? En Etkili Grip Çayı Tarifleri

Grip Çayı Nedir? Nasıl Yapılır? En Etkili Grip Çayı Tarifleri

Grip çayı; vitamin açısından zengin ve vücudun direnç kazanmasına yardımcı olan bitkisel bir içecektir...