yeniloji.com
Sağlık

Kedi Püskülü Otu Faydaları Nelerdir? Süt Yapar mı? Kullananlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
Kedi Püskülü Otu Faydaları Nelerdir? Süt Yapar mı? Kullananlar ve Yorumlar
Yeniloji 209 görüntüleme

Kedi püskülü otu; uyku bozukluklarına çözüm olan, pembe ve beyaz çiçekleri bulunan bir bitki türüdür.

Kedi Püskülü Otu Faydaları Nelerdir?

Oldukça hoş bir kokusu bulunan kedi püskülü otu; ülkemizde Marmara, doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi'nde kendiliğinden doğal ortamında yetişen bir bitki türüdür. Kahverengi ormanların bulunduğu bölgelere de uyum sağlayan kedi püskülü otunun faydaları şöyledir:

Kedi püskülü otu, stres ve kaygı gibi problemlerin giderirken aynı zamanda uyku sağlığının korunması ve uyku düzenin oluşması için de etkili olmaktadır. Birçok konuda vücuda şifalı etkileri olmaktadır.

Kedi Püskülü Otu Süt Yapar mı?

Vücuda birçok faydası bulunan kedi püskülü otu emziren anneler için uygun mu süt yapar mı diye merak ediyorsanız eğer, bu konuda kesin ve net bilgiler bulunmamaktadır. Anne sütünün artması için doğal ve dengeli beslenmenin yanı sıra aynı zamanda bitkisel karışımlar da çözüm olabilmektedir. Emzirme döneminde tüketilen her besin çocuğa da geçmektedir. Bundan dolayı annenin beslenme konusunda dikkatli olması gerekmektedir. Kedi püskülü otu kullanmadan önce de doktor danışılması gerekmektedir.

Kedi Püskülü Otu Çayı Nasıl Yapılır?

Birçok şifalı etkisi bulunan kedi otu kökü çayı tarifi oldukça basittir. Sizler için tarifi şöyle belirtebiliriz:

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa içebileceğiniz kedi püskülü bitkisi tadı biraz sert olabileceği için limon ekleyerek tüketilmesi gerekmektedir. Kalp sağlığını korumak ve ağrılarınızı dindirmek için kullanabilirsiniz.

Kedi Püskülü Otu Kullananlar ve Yorumları

Sağlık açısından faydalı özellikleri sayesinde pek çok kişi tarafından çay olarak kullanılan kedi püskülü otu yorumlarına baktığımızda genel olarak uyku düzeni ve ağrı problemleri için kullanıldığını belirtmek mümkün olacaktır. Gereğinden fazla kullanıldığı zaman kedi püskülü otunun zararları da olabilir. Bundan dolayı aşırıya kaçmadan bilinçli şekilde tüketilmesi gerekmektedir.

Yazımızın içeriğinde bahsettiğimiz üzer kedi püskülü otu pek çok hastalık için şifa sağlasa da sağlık problemleriniz için önelikle doktorunuzdan destek almanız gerekmektedir. Daha sonra destek amacı ile doktor izni ile tüketilebilir.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Pirinç Suyunun Cilde ve Saça Faydaları Nelerdir? Zararı Var mı?

Pirinç Suyunun Cilde ve Saça Faydaları Nelerdir? Zararı Var mı?

Pirinç suyu; eski zamanlardan bu yana Uzak Doğu'da güzellik sırrı olarak nitelendirilen ve son yıllarda ülkemizde de oldukça ilgi gören bir karışımdır...

Mantar Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir? Ne İyi Gelir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mantar Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir? Ne İyi Gelir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mantar zehirlenmesi; içerisinde zehirli maddelerin bulunduğu mantarların çiğ ya da pişirilerek tüketilmesi sonucunda meydana gelen, ölümle sonuçlanabilen ve ciddi semptomlar meydana getiren bir sağlık sorunudur...