yeniloji.com
Sağlık

Sırt Düzleştirici Korse Nasıl Kullanılır? Fiyatları Ne Kadar?

Henüz yorum yazılmadı
Sırt Düzleştirici Korse Nasıl Kullanılır? Fiyatları Ne Kadar?
Yeniloji 189 görüntüleme

Sırt düzleştirici korse; kambur durmayı engelleyerek hem dik durmayı sağlayan hem de bel ve sırt bölgesinde meydana gelen ağrıların hafiflemesine destek olan bir aparattır.

Sırt Düzleştirici Korse Faydalı mı?

Sırt bölgesi omurga kemiklerinin kusursuz dizilişi ile meydana gelir ve bu bölge omuz, bel gibi pek çok alana etki eder. Sırtın eğik durması zaman içerisinde omurga kemikleri arasındaki sinirlere baskıyı arttırır ve bu da ağrıların oluşmasına, aynı zamanda ortopedik bazı hastalıkların meyana gelmesine neden olur. Sırt düzleştirici korse henüz bu tarz rahatsızlıklar oluşmadan omurganın düzelmesine yardımcı olarak dik durmayı sağlamaktadır.

Sırt düzleştirici korse; duruş bozukluğu gibi problemlerin önlenmesini ve giderilmesini sağlayan bir korse modelidir.

Sırt düzleştirici korsenin sırt kısmında manyetik mıknatıslar bulunmaktadır. Bu mıknatıslar hem kan akışını hızlandırır hem de sırttaki ağrıların hafiflemesini sağlar. Bel, omuz, boyun ve sırt bölgesinde doğru oran ve hizalama sağlayan bu aparatlar eğik ya da sağa sola doğru eğimli olan duruşun düzelmesine destek olur. Böylece hem yanlış duruşun düzelmesini sağlar hem de ağrı oluşumunu en aza indirir.

Sırt Düzleştirici Korse Nasıl Kullanılır?

Kambur duruş genel olarak ergenlik döneminde başlar. Zaman içerisinde gelişerek ciddi boyutlar kazanabilir. Kürek kemiklerinin yanlara doğru kayması sonucunda omurga kemiklerinin sırtta bir kavis oluşturacak şekilde yukarı kıvrılması ve omuzları öne doğru yuvarlaşarak çökmesi kifoz oluşumuna neden olmaktadır. Sırttaki bu eğiklik derecesi ilerlediği zaman hastalık ciddi bir boyut kazanır ve cerrahi müdahale gerekebilir. Bu tarz durumların engellenmesi için ise sırt düzleştirmeye yardımcı olan korselerin kullanımı tavsiye edilmektedir.

Sırt düzleştirici korse kadın ve erkek vücuduna uygun olacak şekilde üretilmiştir. Çünkü bel bölgesinde ve kollarından geçirilen askılarında dikliği ve genişliği ayarlayacak kopçalar bulunmaktadır. Bu nedenle zayıf, kilolu, kadın ya da erkek herkes kolay ve rahat bir şekilde kullanabilir. Gün içerisinde birkaç saat takmak duruş bozukluğunu önlemek ve kambur duruşu düzeltmek için yeterli olacaktır. Eğer ki cerrahi bir müdahale sonrası doktor önerisi üzerine kullanıyorsanız mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Manyetik Sırt Korsesi Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

Sırttaki eğimi düzleştirmek ve ağrıların giderilmesini sağlamak için manyetik sırt korsesi kullananlar yapmış oldukları değerlendirmelerde bu aparatlar hakkında olumlu yorumlarda bulunmaktadırlar. Sadece kambur duruşu önlemek için değil aynı zamanda dik durarak ağrıların hafiflemesini sağlamak için de kullanabilirsiniz. Omurgada oluşabilecek bir eğrilik ya da bel bölgesinde meydana gelen bir durum ağrı oluşumuna neden olabilir. Bunları engellemek ve var olan ağrıların hafiflemesini sağlamak için manyetik sırt düzleştirici korse kullananlar gibi siz de bu aparatları takabilirsiniz.

Sırt Düzleştirici Korselerin Fiyatları Ne Kadar?

Pek çok yerde satışı yapılan sırt düzleştirici korselerin fiyatları internet üzerinde hem uygun hem de avantajlı ödeme seçenekleri ile alıcıya sunulmaktadır. Sizler de duruş ile ilgili problemler yaşıyorsanız ve omurganızdaki eğrilikleri düzeltmek istiyorsanız dik duruş korsesi olarak da belirtilen sırt korselerinden sipariş verebilirsiniz. Bu korseleri yaklaşık olarak 3 hafta boyunca düzenli kullanırsanız olumlu etkiler görebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
İnce Belli Olmak İçin Korse Kullanımı

İnce Belli Olmak İçin Korse Kullanımı

İnce belli olmak ve bel bölgesinin daha kıvrımlı gözükmesini sağlamak için toparlayıcı ve zayıflatıcı özelliği olan korseler kullanılabilmektedir...

Vitiligo Hastalığı Nedir? Nasıl Geçer?

Vitiligo Hastalığı Nedir? Nasıl Geçer?

Vitiligo hastalığı, derinin pigmentlerinde meydana gelen azalmalar sonucunda oluşan beyaz lekelerdir...

Yumurta Akının Yüze Faydaları Nelerdir? Cilde Etkisi Nedir?

Yumurta Akının Yüze Faydaları Nelerdir? Cilde Etkisi Nedir?

Yumurta akı; içerisinde yer alan yüksek oranda protein sayesinde cilt sağlığı için oldukça faydalı etkiler meydana getiren bir besin kaynağıdır...

Ekinezya Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Ekinezya Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Yüzyıllar önce Afrika kıtası topraklarında yetişmeye başlayan ekinezya çayı yerliler tarafından birçok şekilde kullanılarak tedavi ilaç ürün olarak kullanılmıştır...