yeniloji.com
Bakım

Yeşil Çay Temizleme Maskesi Nedir? Yapımı, Faydaları, Kullananlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
Yeşil Çay Temizleme Maskesi Nedir? Yapımı, Faydaları, Kullananlar ve Yorumlar
Yeniloji 60 görüntüleme

Yeşil çay temizleme maskesi; cildin sıkılaşmasını sağlayan, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engelleyen ve aynı zaman gideren, yaşlanma belirtilerini hafifleten doğal içerikli bir cilt bakım uygulamasıdır.

Yeşil Çay Temizleme Maskesi Nedir?

Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini sağlayan yeşil çay temizleme maskesi; yaşlanma karşıtı özellikler gösteren, cilt lekelerini gideren ve gözenek sıkılaştırıcı etkisi sayesinde cildin pürüzsüz, canlı ve sağlıklı kalmasını sağlayan bir cilt bakım uygulamasıdır. Cilt üzerinde meydana getirmiş olduğu arındırıcı etki sayesinde fazla yağın giderilmesini sağlayan bu maske, sebum dengesi oluşturmaktadır. Böylece pek çok cilt sorunu için iyileştirici ve önleyici etki sağlamaktadır.

Yeşil Çay Temizleme Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Sivilcelerin doğal bir şekilde iyileşmesini ve geçmesini sağlayan yeşil çay maskesi, hormonal etkiler nedeniyle ergenlik döneminde oluşan ve leke bırakan aknelerin lekesiz bir şekilde iyileşmesini sağlar. Hemen her birimizde her yaşta meydana gelen sivileler genel olarak gözeneklerin tıkanması sonucunda meydana gelir. Bu durumu önlemek için gözeneklerin temizlenmesi ve bakteri oluşumunun önlenmesi gerekir. Soyulabilir yeşil çay maskesi bu konuda oldukça başarılıdır.

Cilt gözeneklerinin temizlenmesini sağlayan yeşil çay toniği, aynı zamanda nem dengesi meydana getirmektedir. Cildimiz çok kuru olduğunda kırışmaya başlar ve erken yaşlanma etkisi gözlemlenir. Bunları önlemek için ise doğal bir şekilde nem ihtiyacının karşılanması gerekir. Bu maske sayesinde cildinizin nem dengesini sağlayabilirsiniz.

Cilt üzerinde sıkılaştırıcı etki meydana getiren yeşil çay maskesi, sarkmaları önler. Cildin kendini hızlı bir şekilde yenilemesini sağlar ve aynı zamanda hücrelerin onarılmasına destek olur. Tüm bu etkiler sayesinde ciltteki lekeleri de onarır. Kolajen özelliği ile cilt elastikiyetini geri kazandırır ve cilt bariyerini onarır. Cildin daha doğali pürüzsüz ve lekesiz görünmesini sağlar.

Yeşil Çay Maskesi Yapımı Nasıl Olur?

Günlük hayatta oldukça rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz yeşil çay temizleyici maske tarifi için; 2 adet henüz kullanılmamış poşet yeşil çay, 2 tatlı kaşığı bal ve limon gereklidir. Öncelikle bu poşet çayları kesip içerisinde yeşil çayları çıkartınız. Daha sonra üzerien 2 tatlı kaşığı bal ilave ediniz. Biraz karıştırdıktan sonra üzerine limon suyu ekleyip, maskenizi hazır hale getirebilirsiniz.

Yeşil çay yüz temizleme maskesini yüzünüze sürmeden önce uygun bir cilt temizleyici ile yıkayınız. Cildinizi kir ve makyaj kalıntılarından arındırınız. Daha sonra maskeyi uygulayınız ve yüzünüzde 10 dakika bekletiniz. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız. Cildinizin ihtiyacına göre haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

Yeşil Çay Maskesi Kullananlar ve Yorumlar

Pürüzsüz bir cilt için doğal bakım arayan pek çok kişi yeşil çay maskesini tercih etmektedir. Yeşil çay temizleme maskesi yorumlarına baktığımızda sivilce ve siyah nokta için özellikle tercih edildiğini görmekteyiz. Sizler de dilerseniz satın alabilir dilerseniz evde kendiniz hazırlayarak uygulayabilirsiniz. Cildinizin arınmasını sağlayan bu karışım sayesinde sağlıklı, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Bıttım Sabunu Faydaları, Yorumları ve Fiyatları

Bıttım Sabunu Faydaları, Yorumları ve Fiyatları

Yabani fıstık olarak bilinen bıttım fıstığı yağının ve çitlembik yağının birlikte kullanıldığı doğal sabuna bıttım sabunu denilmektedir...

Parazitlerden Kurtulmak İçin Kilo Verme

Parazitlerden Kurtulmak İçin Kilo Verme

Parazit; farklı şekillerde vücudumuza giren ve burada yaşayan bakterilere verilen isimdir...

Kamboçya Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zararları ve Fiyatı

Kamboçya Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zararları ve Fiyatı

Yaklaşık olarak 2000 yıl öncesinde Çinliler tarafından keşfedilen kamboçya çayı; kombu çayı, kombucha çayı gibi isimlerle de bilinen, birçok sağlık problemini önleyen ve sıhhat, mutluluk veren ve kombucha ismi verilen bir mantardan elde edilen doğal içecektir...

Deniz Süngeri Nedir? Ne İşe Yarar? Yenir mi?

Deniz Süngeri Nedir? Ne İşe Yarar? Yenir mi?

Suda yaşayan canlılardan biri olan deniz süngeri, su diplerindeki kayalara, hayvan kabuklarına ya da zemine yapışarak yaşayan ve suyu emerek beslenen bir canlıdır...