yeniloji.com
Sağlık

Sırt Korsesi ile Yatılır mı? Nasıl Kullanılır?

Henüz yorum yazılmadı
Sırt Korsesi ile Yatılır mı? Nasıl Kullanılır?
Yeniloji 2328 görüntüleme

Sırt korsesi; sırt ve bel ağrılarının giderilmesi, omurgadaki eğriliklerin düzeltilmesi ve duruş bozukluğunun düzeltilmesi için etkili olan bir aparattır.

Sırt Korsesi ile Yatılır mı?

Her korse modelinin kullanım alanı farklılık içermektedir. Sırt korseleri sağlık alanında tercih edilen modellerdir. Sırt bölgesindeki ağrıların hafiflemesi, omurgadaki eğim ya da eğriliğin düzeltilmesi gibi farklı nedenlerle tercih edilmektedir. Esnek kumaşlardan üretilen bu aparatlar vücudun rahat hareket etmesine destek olmaktadır. Kamburluk gibi omurga kaynaklı rahatsızlıkların oluşmasına da engel olmaktadır.

Sırt korsesi; sırtı bel ve omuzları sararak omurganın dik durmasını ve vücudun hizalanmasını sağlamaktadır.

Vücudun dinlenmesi için uyku oldukça önemlidir. Uyurken vücudun rahat olması gerekmektedir. Yatarken korse takmak rahat hareket etmeyi önler. Korse her ne kadar esnek olursa olsun uyku sırasında vücudu sıkar. Bu durum ağrıların artmasına neden olabilir. Genelde sırt korseleri gün içinde 1-2 saat takılmalıdır. Bu uygulama gerekli etkilerin görülmesi için yeterlidir. Eğer ki ileri derecede bir ortopedik rahatsızlık için doktor önerisi üzerine sırt korsesi kullanıyorsanız, doktorunuzun gerekli görmesi durumunda uyurken de kullanabilirsiniz. Fakat normal bir kullanımda gece takmaya gerek yoktur.

Sırt Korsesi Nasıl Kullanılır?

Omurga kemiklerinin düzleşmesini ve olması gereken hizaya gelmesini sağlayan sırt korsesi oldukça kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Bu korsenin bel bölgesinde kemer gibi bir bölüm vardır. Buradan genişlik için gerekli ayarlamayı yapabilirsiniz. Aynı zamanda he iki koldan geçen askılar vardır. Bu askıların üzerinde bulunan sıkılaştırılıp gevşetilebilir aparatlar ile omuz ve sırt dikliğini ayarlayabilirsiniz. Gerekli olan açıya geldiğinde bu şekilde gün içerisinde 1-2 saat takmalısınız. Kumaşı kıyafetlerin altından belli olmayacak şekildedir. Hem esne hem de incedir. Bu nedenler evde, işte, okulda pek çok yerde kullanım sağlayabilirsiniz.

Sırt korsesi 3 hafta yani yaklaşık olarak 21 gün kullanılmalıdır. Kullanılmaya başladıktan birkaç gün sonra ağrıları hafifletmeye başlamaktadır. Düzenli kullanımda ise sırt bölgesinde dikleşme sağlar ve postür bozukluğunu ortadan kaldırır. Aynı zamanda sırt kaslarını da güçlendirir. Hatta bazı doktorlar kifoz gibi ameliyatlardan sonra kasların eski haline dönebilmesi için bu korselerin kullanımını önermektedir.

Manyetik Sırt Korsesi Kullananlar ve Yorumlar

Hem kadınların hem de erkeklerin kullanabileceği şekilde olan manyetik sırt korseleri, pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Duruş bozukluğu genellikle ergenlik döneminde başlamaktadır. Bunu ne kadar kısa sürede engellerseniz o kadar etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Manyetik sırt korsesi kullananların yapmış oldukları yorumlar neticesinde bu aparatların ne kadar faydalı etkiler sunduğu gözlemlenmektedir. Sizler bu aparatlar ile ağrılarınızın hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

Sırt Korsesi Takmak Zararlı mı?

Genel olarak sırt korselerinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat çok ileri derecedeki kamburluklarda kullanımı ağrıların şiddetlenmesine neden olabilir. Bu nedenle kamburluk çok ileri ise mutlaka uzman bir doktora gidiniz. Genel olarak bu tarz durumların haricinde kullanımda herhangi bir yan etki gözlemlenmemektedir.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Güneş Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatları Ne Kadar?

Güneş Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatları Ne Kadar?

Güneş yağı; ciltteki melanin miktarının artmasını sağlayarak kısa sürede etkili ve doğal bronzlaşma meydana getiren bir üründür...

Köpek Memesi Hastalığı Ne Demek? Tedavisi Nasıl Yapılır? Doğal Çözümü Nedir?

Köpek Memesi Hastalığı Ne Demek? Tedavisi Nasıl Yapılır? Doğal Çözümü Nedir?

Köpek memesi hastalığı; ter ve kıl bezlerinin bol olarak yer aldığı bölgelerde meydana gelen kötü kokulu, ağrılı, sıklıkla tekrarlayan, çıban ya da sivilce şeklinde meydana gelen yangısal özellikli bir rahatsızlıktır...