yeniloji.com
Bakım

Karınca Yağı Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Ne Kadar?

Henüz yorum yazılmadı
Karınca Yağı Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Ne Kadar?
Yeniloji 1853 görüntüleme

Karınca yağı; vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesini sağlayan, cildin pürüzsüz olmasına destek olan bir yağdır. Karınca yağı kullananlar, faydaları ve kullanım detaylarını öğrenmek için makalemizi okumaya devam ediniz.

Karınca Yağının Faydaları Nelerdir?

Çok eski zamanlarda bu yana kullanılan karınca yağı, ağda ya da farklı epilasyon yöntemlerinin ardından sürülen ve istenmeyen tüylerinin zaman içerisinde tamamen yok edilmesini sağlayan bir üründür. Hem kadınların hem de erkeklerin kişisel bakımlarında kullanmış oldukları bu doğal yağ karıncaların bırakmış oldukları yumurtalardan elde edilen hayvansal kaynaklı bir içeriğe sahiptir. Karınca yağının faydalarını şu şekilde belirtebiliriz:

  • Ağda sonrasında etki gösteren karınca yumurtası yağı düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman kıl köklerinin zayıflamasını sağlamaktadır. Tüylerin zaman içerisinde zayıflaması için kullanılmaktadır.
  • Erkeklerde ve kadınlarda istenmeyen tüylerin zaman içerisinde yok edilmesi konusunda faydaları bulunmaktadır.
  • Cilt üzerinde hücre yenileyici etki meydana getirmektedir.
  • Ölü deriyi atan ve peeling etkisi meydana getiren karınca yumurtası yağı, aynı zamanda cilde parlaklık etkisi kazandırır.
  • Tüy köklerinin güçsüz hale getirerek, aşırı tüylenme problemlerinin önüne geçer.
  • Düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman cilt renginin 1 ton açılmasına yardımcı olur. Genital bölge ve koltuk altı için kararmaların giderilmesini sağlar.

Karıncaların kendisinden bile küçük yumurtalarından elde edilen karınca yağı tüy azaltır mı diye çok fazla araştırılmaktadır. Düzenli kullanım sonucunda tüy köklerini güçsüzleştirdiği belirtilen bu yağ çok eski zamanlarda bu yana kullanılmaktadır.

Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar?

Bitkisel değil hayvansal bir yağ olan karınca yağı, birçok kişinin problemi olan tüylenme sorununun giderilmesine yardımcı olmaktadır. Yapılan birtakım tarihsel araştırmalara kapsamında eski dönemlerde iranlı kadınların bu yağ sayesinde tüylerini azalttığı ve hatta tamamen kurtulduğu belirtilmektedir. Kesin ve bilimsel olarak etkisini açıklama konusunda net bilgiler bulunmasa da eski zamanlardan bu yana tüyleri yok etmek için kullanılmaktadır. Doğal tüy dökücü yağ olarak tanımlanan bu içerik, uygulandığı bölgeyi besleyip nemlendirirken aynı zamanda tüyleri için yok edici etki meydana getirmektedir.

Karınca Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu doğal içerikli yağı kullanmak için öncelikle uygulama yapılacak bölgenin temiz olması sağlanmalıdır. Bölgeyi tüylerden tamamen arındırınız. Ağda yaptıktan sonra yağı elinize dökünüz ve yaklaşık olarak 10 dakika boyunca masaj yapınız. Her ağda sonrasında bu masajı tekrarlamanız ve yağı düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Ağda sonrasında gözenekler açık olacağı için yağ kıl köklerine ulaşır ve onların güçsüzleşmesini sağlar. Karınca yağı kaç gün kullanılır diye merak ediyorsanız, düzenli olarak her ağdadan sonra sürülmesi önerilir. Tüylerde azalma etkisi görülene kadar devam edebilirsiniz.

Yağı sürdükten sonra yaklaşık 20 dakika içerisine emilmektedir. Durulama ve kurulama gerektirmeyen bu yağ tüyler çıkmaya başladıktan sonra tekrardan ağda yapılarak uygulanmalıdır. İlk uygulamadan itibaren tüylerde azalma ve seyrelme etkisi meydana getirmektedir. Çoğunlıkla karınca yumurtası yağı bebeklerde nasıl kullanılır diye merak edilmektedir. Uzmanlar bebeklerin teni hassas olduğu için bu yağın kullanılmamasını belirtmektedir. Eğer ki kullanacaksanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Karınca Yumurtası Yağı Neden Yasaklandı? Fiyatı Ne Kadar?

Etkileri bilimsel olarak henüz kanıtlanmış olmadığı için bazı ülkeler bu yağın kullanılması yasaklanmıştır. Eğer ki bu yağı almak istiyorsanız güvenilir şekilde temiz etmeniz gerekmektedir. Ülkemizde paketler haline ya da tek şişe şekilnde satışı yapılmaktadır. Karınca yağının fiyatı oldukça uygundur. Eğer ki düzenli olarak kullanırsanız kısa süre içerisinde etki görebilirsiniz.

Karınca Yağının Zararları Var mı? Kullananlar ve Yorumlar

Eğer tamamen doğal içerikli bir karınca yağı kullanırsanız herhangi bir yan etki görülmez. Fakat sahte içerikli olanları kullanırsanız ciltte yanma, kızarıklık ve tahriş meydana gelebilir. Buna ek olarak aşırı derecede kaşıntı, yanma ve acıma hissi, kıl kökünde iltihaplanma ve tüylerin dökülmesi yerine artması gibi yan etkiler oluşabilir. Bundan dolayı mutlaka doğal olması gerekmektedir. Karınca yağı kullananların yorumlarına baktığımızda genel olarak etkili sonuçlar aldıklarını görmekteyiz. Düzenli kullanım burada önemli bir detaydır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Yoga Diyeti Nedir? Yoga ile Kilo Verilir mi?

Yoga Diyeti Nedir? Yoga ile Kilo Verilir mi?

Yoga diyeti; 14 günlük bir beslenme programı ile birlikte hem metabolizmanın hızlanması hem de toksinlerin atılması gibi etkiler meydana getirerek sağlıklı kilo vermeyi sağlamaktadır...

HCG Diyeti Nedir? Listesi, Yapanlar ve Yorumlar

HCG Diyeti Nedir? Listesi, Yapanlar ve Yorumlar

HCG diyeti; HCG hormonundan ilham alınarak düzenlenmiş olan, metabolizmanın hızlanmasına ve yağ yakım oranının artmasına destek olan bir beslenme programıdır...

Aspir Yağı Nedir? Faydaları ve Zararları

Aspir Yağı Nedir? Faydaları ve Zararları

Aspir bitkisinin tohumlarından elde edilen bir yağ olan aspir yağı kilo vermek için oldukça faydalıdır ve Asya, Orta Doğu ve Afrika’nın birçok yerinde kullanılır...

Apandist Belirtileri Nedir? Apandisit Ameliyatı ve Ağrısı Nasıl Olur?

Apandist Belirtileri Nedir? Apandisit Ameliyatı ve Ağrısı Nasıl Olur?

Apandisit, en basit anlamıyla apandisin şişmesi ve iltihaplanması sonucu meydana gelen bir durumdur...