yeniloji.com
Bakım

Kil Maskesi Tarifi Nedir? Fiyatları ve Kullananlar

Henüz yorum yazılmadı
Kil Maskesi Tarifi Nedir? Fiyatları ve Kullananlar
Yeniloji 1795 görüntüleme

Kil maskesi ciltte oluşan çeşitli problemlerin tedavisi için kullanılan ve birbirinden farklı tarifleri ile tercih edilen bakım ürünüdür.

Kil Maskesi Nedir? Nelere İyi Gelir?

Birçok kişi ciltte meydana gelen sorunları gidermek ve cildi güzelleştirmek için bu üründen faydalanmaktadır. Özellikle evde tercih edilen maskeler arasında en meşhur ürünlerden biri olan kilin cilt üzerinde birçok faydasının olduğu söylenmektedir. Kil maskesi özelliklerinden biri tıkalı olan gözenekleri temizleyebilme yeteneğidir. Bunun yanı sıra sivilce çıkmaya yatkın olan cildi dengeleyerek sivilce oluşumunu önlemektedir. Yağlı bir cilde sahip olan birçok insan kilden yardım almaktadır. Fazla yağı azalttığı için cildin parlak ve temiz görünmesini sağlanmaktadır.

Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

Yağlı cildi olan kişilerin hafta içerisinde bir kez kil maskesini düzenli olarak uygulamaları tavsiye edilmektedir. Kil yağ üretimini dengeler ve aşırı yağın neden olduğu gözenekleri açar. Bu sayede ferah ve canlı bir cilde ulaşmak mümkün hale gelir. Kil doğal bir üründür. İçerisinde demir, kalsiyum ve birçok faydalı mineral türü bulunmaktadır. Bu vitamin ve mineral sayesinde cildin iyi bir şekilde beslenmesine olanak tanıyarak kısa bir sürede cildin pürüzsüz hale gelmesini sağlar.

Kil Maskesinin Çeşitleri Nelerdir?

Yüz bölgesine uygulanan en bilindik türlerden biri bentonit kildir. Bu kil türüne halk arasında ise beyaz kil denir. Mineral bakımından oldukça zengin olan bu tür volkanik alanlarda tüflerin kimyasal şekilde ayrışması ile meydana gelmiştir. Diğer killerden farkı cildi daha az oranda kurutmasıdır. Dolayısı ile bu kil türü kuru ya da az yağlı cilt tipine sahip olan bireyler tarafından kullanılır. Gözenekleri temizler ve sivilcelerin meydana gelme sürecini geciktirmektedir. Ayrıca hali hazırda var olan sivilceleri kurutarak, geçmesini sağlamaktadır.

Bir diğer kil türü kırmızı kildir. Cilt üzerinde güçlü etkileri olan bu tür bütün mineralleri içerisinde barındırmaktadır. Demir oksitler açısından da zengindir. Düzenli şekilde kullanılması ile beraber cildin parlak olmasını sağlar ve ciltteki yağ üretimini dengelemektedir. Bunun yanı sıra kadınlar için oldukça önemli olan yeni cilt hücrelerinin üretilmesini sağlamaktadır. Genel olarak mat ve yıpranmış cilde sahip olanlar tercih etmektedir. Halk arasında yaygın olarak kullanılan killerden en önemlisi yeşil kildir. Aşırı yağlı cilde sahip olan kişilerin vazgeçilmezi olan bu kil gözenekleri rahat bil şekilde açar ve tekrardan tıkanmasını engellemektedir. Cilt temizlenir, sivilceler ve siyah noktalar zaman içerisinde tükenir.

Kil Maskesi Tarifi Nedir?

Gerekli olan malzemeler iki ila üç damla gül yağı, üç çay kaşığı beyaz kil, beş çay kaşığı su, yarım çay kaşığı kadar gliserindir. Malzemeler bir kaba alınarak iyi bir şekilde karıştırılır. Malzemelerin karışması ile gül yağı son adımda eklenir. Karışım yüz bölgesine sürülür ve on dakika bekledikten sonra ılık su ile temizlenir. Her kişinin kendi cilt özelliklerine göre kil maskesini uygulaması tavsiye edilmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hayalet Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Özellikleri

Hayalet Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Özellikleri

Hayalet korse; vücuda tamamen yapışan ve adeta vücut ile bütünleşerek birlikte hareket eden, nefes alabilen yumuşak kumaştan elde edilmiş bir korse modelidir...

Menenjit Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Menenjit Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Menenjit; beyin ve omuriliği saran zarın iltihaplanması sonucunda oluşan, ateş, baş ağrısı ve ense sertliği gibi belirtilerle kendini gösteren oldukça tehlikeli bir hastalıktır...

Sigaranın Zararları ve Yan Etkileri Vücuttan Nasıl Atılır?

Sigaranın Zararları ve Yan Etkileri Vücuttan Nasıl Atılır?

İçerisinde birçok zehirli maddenin bulunduğu ve içildiğinde vücutta birtakım sağlık sorunlarına neden olan sigara, zararları ve yan etkileri nedeniyle vücutta pek çok hastalığın oluşmasına zemin hazırlayan bir tütün maddesidir...

Nefes Darlığı Nedir? Nasıl ve Neden Olur?

Nefes Darlığı Nedir? Nasıl ve Neden Olur?

Nefes darlığı; kişinin gerektiği kadar nefes alamamasına neden olan, nefesin yetmemesi, nefes nefese kalma gibi etkiler meydana getiren ve birtakım hareketlerin tam anlamı ile yapılamaması şeklinde ifade edilen durumdur...