yeniloji.com
Bakım

Yumurta Akının Yüze Faydaları Nelerdir? Cilde Etkisi Nedir?

Henüz yorum yazılmadı
Yumurta Akının Yüze Faydaları Nelerdir? Cilde Etkisi Nedir?
Yeniloji 1772 görüntüleme

Yumurta akı; içerisinde yer alan yüksek oranda protein sayesinde cilt sağlığı için oldukça faydalı etkiler meydana getiren bir besin kaynağıdır.

Yumurta Akının Yüze Faydaları Nelerdir?

Cildimiz yaşın ilerlemesine bağlı olarak zaman içerisine kolajen üretiminin azalması sonucunda elastikiyetini kaybeder. Bu durum yüz üzerinde yaşlanma belirtilerinin oluşması ile birlikte aynı zamanda cilt sağlığında da bozulmalar meydana gelebilir. Yumurta akı cilt sağlığını iyileştirme ve koruma konusundan oldukça faydalı bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinde bulunan doğal vitamin ve mineral özleri sayesinde hem cilt sağlığını korur hem de herhangi bir yan etki meydana getirmez.

Yumurta akı, cilt sağlığı için gerekli olan protein ve B kompleks vitaminleri açısından oldukça zengin bir besindir.

Vücutta hücre yenilenmesine katkı sağlayan bu yumurta akı, cildin yenilenmesine de destek olur. Ölü hücreleri arındırarak, cilt tabakasını onarılmasını, sivilce ve akne gibi problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırır ve küçültür. Siyah nokta gibi problemlerin önlenmesine katkı sağlar. Yumurta akının içeriğine baktığımız zaman lizozim isimli bir bileşen olduğunu görürüz. Bu bileşen cildin temizlenmesi ve arınması konusunda doğal bir etki meydana getirir. Bu enzim sayesinde ciltte kir ve yağ birikimi önlenir, derinlemesine arınma etkisi meydana gelir.

Yumurta Akının Cilde Etkisi Nedir?

Cildin onarılmasına ve yenilenmesine katkı sağlayan yumurta akı, aktif amino asitler ve ağır enzimler barındırmaktadır. Bunlar gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda gözenekleri küçültür ve cilt dokusunu iyileştirerek onarım meydana getirir. Yüzdeki fazla yağın giderilmesini destekleyerek, kurutucu bir etki sağlar. Böylece sivilce, akne ve leke giderici cilt problemlerinin azaltılması konusunda etkili olur.

Maske olarak haftada bir defa yüze uygulanan yumurta akı sivilce problemlerini gidererek pürüzsüz bir cilt meydana getirir. Sivilce problemi eğer ki cildin kendisinden kaynaklanıyorsa oldukça etkili olur. Fakat içsel bir problemse ve karaciğerden kaynaklanıyorsa o zamanda gereken etkiyi göremeyebilirsiniz. Bu nedenle cilt sorunlarınız için öncelikle bir cildiyeden destek almalısınız.

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?

Doğal içerikli yumurta akı maskesi farklı şekiller farklı cilt sorunları için uygulanır. Kırışıklık ve akne için ayrı, gözenekleri sıkılaştırmak için ayrı uygulanır. Eğer ki kırışıklık ve akne problemi için uygulanacaksa ve cilt yağlıysa yumurta akının içerisine bir miktar limon suyu eklenmektedir. Daha sonra köpürtene kadar karıştırıp cilde sürülmelidir. Cilt yağlı değilse limon suyuna gerek yoktur. Eğer ki gözenek sıkılaştırmak için kullanacaksanız yumurta akına limon suyu ve sirke de eklenir. Aynı şekilde köpürünceye kadar karıştırılır. Bu yöntemleri uyguladıktan sonra yüzünüzde belli bir süre bekletip ılık su ile yıkayınız. Kırışık ve akne için olan maske yarım saat, gözenek için olan maske ise 15 dakika bekletilmelidir. Sonrasında cildi nemlendirmeyi unutmayınız.

Yumurta Akı Maskesi Kullananlar ve Yorumlar

Cilt bakımını doğal bir şekilde gerçekleştirmek isteyen pek çok kişi bu maskeden faydalanmaktadır. Yumurta akı maskesi yorumlarına baktığımız zaman uygulayanların memnun kaldığını görmekteyiz. Eğer ki cilt problemleriniz çok fazlaysa cildiye doktorlarından destek almayı unutmayınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Parmak Çıtlatmanın Zararları Nelerdir? Nasıl Önlenir?

Parmak Çıtlatmanın Zararları Nelerdir? Nasıl Önlenir?

Parmak çıtlatma; çoğunlukla stres ve gerginlikten dolayı yapılan, halk arasında sıklıkla görülen bir alışkanlıktır...

Takvim Yöntemi Nedir? Takvim Yöntemiyle Hamilelikten Korunma

Takvim Yöntemi Nedir? Takvim Yöntemiyle Hamilelikten Korunma

Hamilelikten korunmak için takvim yöntemi kullanmayı düşünen çiftler, doğru hesaplamaları yaptıklarında bunda başarılı olabilirler...

Zehirli Guatr Nedir? Nasıl Olur? Belirtileri Nelerdir?

Zehirli Guatr Nedir? Nasıl Olur? Belirtileri Nelerdir?

Zehirli guatr; geçirilen ağız kazalar, kullanılan birtakım ilaçlar ya da aşırı stres gibi etkenler nedeniyle tirodi bezinin anormal çalışma hızı sonrasında ortaya çıkan bir hastalıktır...

Bağırsak Kanseri Nedir? Neden Olur? Belirtileri ve Tedavisi

Bağırsak Kanseri Nedir? Neden Olur? Belirtileri ve Tedavisi

Kanser türleri, yaşadığımız dönemin en ciddi hastalıklarından olurken bağırsak kanseri de bu hastalık türlerinden birisidir...