yeniloji.com
Bakım

Sülfatsız Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Önerileri

Henüz yorum yazılmadı
Sülfatsız Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Önerileri
Yeniloji 75 görüntüleme

Sülfatsız şampuan; uygulandığı zaman köpürmeyen ve diğer şampuanlara göre daha yumuşak bir etki bırakan bir şampuandır. Bebek şampuanlarının içerisinde sülfat bulunmamaktadır.

Sülfatsız Şampuan Nedir, Ne Demek?

İçerisinde sülfat barındırmayan şampuanlar olarak nitelendirilen sülfatsız şampuan, genel olarak hindistan cevizinden elde edilirler. Sülfatlı şampuanlar zaman içerisinde saç derisinde tahtiş meydana getirirken, sülfat içermeyenler daha zararsızdır. Kimyasal herhangi bir içeriğe sahip olmayan tamamen organik ve doğal olan bu şampuanlar, saçlarda kopma, kırılma, yıpranma ve kuruma etkisi meydana getirmezler. Sülfatlı şampuanlara göre saça daha nazik davranırlar.

Sülfatlı şampuanlar köpürme etkisi meydana getirmektedir. Bu her ne kadar bizi mutlu eden bir şey olsa da asıl olarak kimyasal içerdiğini göstermektedir. Boyalı saçlarda rengin açılmasına ve bozulmasına neden olan sülfat, saç boyasının kısa süre içerisinde canlılığını kaybetmesine neden olur. Zaman içerisinde saç dersinin tahriş olmasına neden olur ve sonrasında farklı cilt problemleri meydana getirir. Sülfatsız şampuanlar normal şampuanlara göre daha kalitelidir. Saçları besler ve dış etkenlere karşı korurlar. Saçların nemlendirilmesine ve güçlenmesine destek olurlar.

Sülfatsız Şampuan Ne İşe Yarar?

Yumuşak bir formüle sahip olan sülftasız şampuanlar, saçlara zarar vermemektedir. Sülfatsız şampuanın faydalarını şu şekilde saymamız mümkündür:

  • Boyalı saçların rengini korur.
  • Kuru saçların saç tellerini korur ve saç derisini tahriş etmeden nazik bir şekilde temizlenmesini sağlar.
  • Yıpranmış saçların beslenmesini ve onarılmasını sağlar.
  • Daha yumuşak bir formüle sahip olan sülfatsız şampuanlar saçları temizlerken aynı zamanda saç tellerini kırılma ve kurumaya karşı korurlar.
  • Kuru, mat, ve sert saçları olan kişiler sülfatsız şampuan ile yumuşak saçlara sahip olabilirler.
  • Kepek problemini en aza indirerek, tamamen giderilmesini sağlamaktadır.

Sülfat içermeyen şampuanlar saçları besleyen vitamin ve mineral içermektedirler. Saçların daha hacimli ve canlı gözükmesini sağlarlar. Daha organik oldukları için saça ve saç derisine zarar vermezler.

Sülfatsız Şampuan Önerileri Nelerdir?

Genel olarak her birimiz saçların yıkama sırasında köpürmesi ile temizlendiğine inanmaktayız. Saçın yağ ve kirden daha çabuk arınmasını sağlayan sülfat günümüzde birçok şampuanın içerisine yer almaktadır. Eğer ki sülfatsız şampuan ile saçlarınızın derinlemesine temizlenmesini istiyorsanız saç derisine güzelce masaj yapmanız gerekmektedir. Bu şampuanları kullanmaya başladığınız başlarda biraz alışma zorluğu yaşayabilirsiniz. Fakat zaman içerisinde tamamen alışırsınız. En iyi sülfatsız şampuan hakkında karar vermek için piyasadaki birçok markayı incelemeniz gerektmektedir. Bebek şampuanlarının içerisinde sülfat yok sanılsa da bazılarında vardır. Bundan dolayı sülfatsız şampuan alırken bilinen, iyi markaları tercih ediniz.

Sülfatsız Şampuan Kullananlar ve Yorumları

Genel olarak saçında boya olan kişiler, boyanın akmaması ve daha uzun süre kullanılması için sülfatsız şampuan kullanmaktadır. Saçları kolay elektriklenen, kabaran kişiler ve aynı zamanda saçı yıpranmış olanlar da bu tarz şampuanları tercih etmektedirler. Sülfatsız şampuan yorumlarına baktığımızda kullananlar diğer şampuanlara göre daha memnun kaldığını görmekteyiz. Zaman içerisinde saçların daha hacimli göründüğü de belirtilmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Diş Taşı Nedir? Nasıl Temizlenir? Neden Olur?

Diş Taşı Nedir? Nasıl Temizlenir? Neden Olur?

Diş taşı; dişlerin arka ve ön kısımlarında oluşan, zaman içerisinde leke problemine neden olabilen sert ve pürüzlü bir yüzey olarak ifade edilen, aynı zamanda diş tartarı olarak da isimlendirilen bir durumdur...

Toz Zencefil Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Toz Zencefil Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Toz zencefil çayı; C ve B6 vitamini açısından zengin, kalsiyum, sodyum, potasyum, demir, kalsiyum, magnezyum gibi mineraller içeren, pek çok hastalığa şifa olan ve aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için kullanılan doğal bir çaydır...

Duruş Düzeltici Aparatlar İşe Yarıyor mu?

Duruş Düzeltici Aparatlar İşe Yarıyor mu?

Duruş düzeltici aparatlar; yanlış duruş bozukluğu nedeniyle omurgada meydana gelen eğikliğin düzeltilmesine ve sırt ağrılarının hafiflemesine yardımcı olan korseler olarak adlandırılmaktadır...

PCR Yöntemi Nedir? Corona Virüs için PCR Testi Nasıl Uygulanır?

PCR Yöntemi Nedir? Corona Virüs için PCR Testi Nasıl Uygulanır?

PCR yöntemi; virüslerin RNA'sını bulmak amacı ile uygulanan ve polimeraz zincirleme tepkimesi şeklinde bir açılıma sahip olan testtir...