yeniloji.com
Sağlık

Adet Sancısına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Henüz yorum yazılmadı
Adet Sancısına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?
Yeniloji 154 görüntüleme

Adet sancısı pek çok kadında hemen hemen her ay meydana gelen ve reglden yaklaşık olarak 1 hafta öncesinde kendini belli eden bir ağrıdır.

Adet Sancısı Neden Olur?

Her kadının hayatında en az her ay bir kere çekmekte olduğu adet sancıları ne yazık ki o dönemlere karşı negatif bir duygu beslemeye yol açıyor. Son derece sancılı geçen bu dönemlerde kadınlar artık neye uğradıklarını şaşırıyor ve bu sancılara çözümler aramaya devam ediyor. Hız kesmeden ve ara vermeden adet sancılarını dindirmek için uğraşmaya devam ederler.

Adet sancıları adet döneminde ovülasyon ve yumurtlamaya yer veren yumurtalıkların kasılması ve uzun süre gevşememesi sonucunda oluşmaktadır.

Adet sancıları adet döneminden yaklaşık olarak bir hafta öncesinde başlar ve adet dönemi gelene kadar sık sık aralıklarla devam eder. Aynı zamanda adet dönemi başlayınca da devam etmekte olan bu sancıların öncelikle sebebini bilmek gerekiyor. Adet sancılarını geçirmek için uygulanabilen pek çok doğal yöntem mevcuttur. Ancak işe yaramayan doğal yöntemler sonucunda ise ilaç yöntemine başvuru yapılabilir.

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet sancılarına iyi gelen durumlardan birincisi bitki çayıdır. Her duruma iyi gelmekte olan bitki çaylarından özellikle de papatya çayı doğal olarak kaynatılıp, demleyip ve süzülerek tüketildiğinde adet sancılarına birebir geliyor. Adet sancılarını hafifletmeye yardımcı oluyor ve kasıklarda o dönemde bir rahatlığa yol açıyor. Sizler de eğer dönem dönem adet sancılarından şikayetçi oluyorsanız, papatya çayı mutlaka başvurmanız gereken ilk yöntemlerden birisidir. Bunun yanı sıra muz tüketimi de adet sancılarını hafifletmeye yardımcı olmaktadır. Ancak bu dönemde muz tüketimine rastgele değil belli bir miktarda ve zamanlarda yer verilmelidir.

Regl Sancısı Nasıl Geçer?

Adet dönemi girdiği andan itibaren her gece yatmadan önce bir adet muz yemek adet sancılarını hafifletir. Adet dönemi gelmeden bir hafta önce ılık suyla duş almak ve hatta adet döneminde de ılık suyla sık sık duş almak ağrı ve sancıları azaltmaya yardımcı oluyor. Sağlıklı ve dengeli beslenmek ve adet dönemlerinde çay, kahve, neskafe ve kola gibi ait ve kafein içeren içeceklerden de uzak durulması sancıların artmamasına olanak sağlıyor.

Adet Ağrısını Ne Keser? Ne Durdurur?

Adet sancılarından, denediğiniz pek çok özel ve doğal yönteme rağmen yine de kurtulamıyorsanız, daha somut çözümler denemelisiniz. Örneğin sancılarınızın hafif hafif girmeye başladığını hissettiğiniz andan itibaren sıcak su torbasından destek alabilirsiniz. Sıcak su torbasını eser miktarda ve belli bir zaman aralığı boyunca kasıklarınızın üzerinde ve yumurtalıklarınızın üzerinde gezdirebilirsiniz. Aynı zamanda bir havluyu ısıtarak belinizden karnınıza doğru bağlayabilir ve gece boyunca onunla uyuyabilirsiniz. Böylece kasıklara iletilen ısı sonucunda son derece rahatlık hissedecek ve ağrılarınızdan da kurtuluyor olacaksınız.

Adet sancılarını geçiren az miligramlı hafif haplardan da doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Eğer adet ağrılarınızda hiçbir şekilde azalma görülmüyorsa, bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurabilir ve tedavi desteğiyle sancılardan kurtulabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Tonsürton Makyaj Ne Demek? Nasıl Yapılır? Örnekleri ve Tekniği

Tonsürton Makyaj Ne Demek? Nasıl Yapılır? Örnekleri ve Tekniği

Tonsürton makyaj; bir rengin farklı tonlarının kullanılması ile elde edilen ve soft bir görünüm elde edilen bir makyaj uygulamasıdır...

Dut Pekmezi Yararları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Nasıl Tüketilmeli?

Dut Pekmezi Yararları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Nasıl Tüketilmeli?

Dut pekmezi; pek çok hastalığa iyi gelen, saça, cilde, bebeklere olan faydaları ile bilinen doğal içerikli bir besin maddesidir...

Karanfilli Su İçmek Zayıflatırmı? Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nedir?

Karanfilli Su İçmek Zayıflatırmı? Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nedir?

Karanfilli su içmek; hem sağlıklı bir şekilde zayıflamaya hem de vücut için pek çok fayda sağlamaya destek olmaktadır...

Koronavirüs Öksürüğü Nasıl Anlaşılır? Kuru Öksürük ile Arasındaki Fark Nedir?

Koronavirüs Öksürüğü Nasıl Anlaşılır? Kuru Öksürük ile Arasındaki Fark Nedir?

Covid 19 olarak adlandırılan koronavirüs; akciğerin iltihaplanmasını engelleyen hücrelere bağlanarak etkisiz hale getirip, akciğerin su depolamasına neden olan ve bunun sonucunda hasar meydana getirerek kişide yoğun bir öksürük oluşturan virüs olarak nitelendirilmektedir...