yeniloji.com
Zayıflama

Yanaklardan Kilo Verme Yöntemi Nedir? Ne Yapmalı?

Henüz yorum yazılmadı
Yanaklardan Kilo Verme Yöntemi Nedir? Ne Yapmalı?
Yeniloji 1877 görüntüleme

Yanaklardan kilo vermek için düzenli beslenme, spor ve yüz egzersizleri yapmalı ve aynı zamanda yağ yakımına yardımcı olan besinleri tüketmek gerekmektedir.

Yanaklardan Kilo Verme Yöntemi Nedir?

Yüz bölgesini zayıflamasını sağlamak ve yanaklardan kilo vermek için bazı egzersizleri uygulayabilirsiniz. Yüz inceltici egzersizleri sizler için şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Orta üç parmağınızı sağ yanağınıza bastırın ve sonra gülümseyin. Yaklaşık olarak 5 dakika boyunca sağ yanağa uygulamış olduğunuz bu işlemi daha sonra sol yanağınıza da uygulayınız. Bu egzersiz yöntemi ile yanak kaslarını çalıştırarak incelme sağlayabilirsiniz.
  • Derin bir nefes alın ve nefes verirken yanaklarınızı şişirin. Bu işlemi 20 kez tekrarladığınız zamanda kan dolaşımı hızlanır ve aynı zamanda kaslarda etkileşim oluşur. Yanaklarda incelme meydana gelebilir.
  • Yanakların zayıflaması için bir şekeri yaklaşık olarak 10 dakika boyunca eminiz. Bu yöntem sayesinde de yüzde toparlanma sağlanabilir.

Yüz hatlarının incelmesi, yanaklardan kilo vermek için bahsedilen egzersizleri düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Sadece uygulamak yetmez ve aynı zamanda beslenme şeklinize dikkat etmeli ve vücutta yağ atmaya yardımcı olacak yöntemleri uygulamanız gerekmektedir.

Yanaklardan Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Vücudu zayıflamasına rağmen yüz bölgesinden kilo vermeyen kişiler yanaklardan kilo vermenin yolları hakkında araştırma yapmaktadır. Yapılan araştırmalara göre aslında normal bir şekilde kilo vermek ile yanaklardan kilo verme arasında yöntem olarak çok fark bulunmamaktadır. Yüzün incelmesi için gün içerisinde bol miktarda su tüketilmesi gerekmektedir. Su vücudumuz için sağlıklı sıvıdır ve yağ yakımını desteklemektedir. Yanaklardan yağ kütlesinin azalmasına da destek olabilmektedir. Günde en az iki litre su içiniz.

Eğer spor yapmaya vaktiniz yoksa ve bu nedenle hayalinizdeki ideal vücut ölçülerine kavuşamıyorsanız oturduğunuz yerden işte, ofiste bazı egzersizler yapabilirsiniz. Özellikle yüz egzersizleri bu konuda oldukça etkilidir. Bunların yanında yağ alımını azaltıp yüksek kalorili besinleri tüketmemeye başlamalısınız. Böylece ince yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

Yüzden Kilo Vermek Mümkün mü?

Yüz hatlarının belirginleşmesi, kemiklerin biraz ortaya çıkması ve yanakların incelmesi için yüzden kilo vermek gerekmektedir. Çoğu kişiye göre bu zor bir süreç olarak sunulsa da aslında oldukça basittir. Çok su içmek, alkolü nerdeyse tamamen bırakmak, sebze ve meyve tüketimine özen göstermek, sakız çiğnemek, "x,o" hareketleri yapmak, ağzı açıp kapatmak, balık dudağı yapmak, yanakları şişirmek, dudakları büzmek ve bol gol gülümsemek yüzden kilo vermeyi mümkün kılan uygulamalardır.

Yüz Nasıl Zayıflar? Nasıl Kilo Verir?

Kullanılan bazı ilaçlar, düzensiz ve sağlıksız beslenme, aşırı yemek yeme gibi etkiler yüzün kilo almasında neden olur. Yüz bölgesini inceltmek için sağlıksız yiyeceklerden uzak durmalı, sarkmaları engellemek için yüz kaslarını hareket geçirmeli, meyve sebze yemeye özen gösterilmelidir. Yüzün tombul olması zayıf olsanız bile şişman gözükmenize neden olur. Bu nedenle düzeli olarak belirtilen yöntemler uygulanmalıdır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sirkeli Su İçmenin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar? Zararları Var mı?

Sirkeli Su İçmenin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar? Zararları Var mı?

Sirkeli su; antiseptik özelliği sayesinde vücuttaki bakterilerin giderilmesini, iltihaptan arındırılmasını sağlayan bir karışımdır...

Mistik Çayı Nedir? Zayıflatır mı? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Mistik Çayı Nedir? Zayıflatır mı? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Mistik çayı; yaklaşık olarak 5000 yıllık geçmişi olan, şifa çayı olarak bilinen ve pek çok ülkede kullanılan, birden fazla baharat çeşidinin bir araya getirilip karıştırılması ile elde edilen doğal bir çaydır...

Silikozis Meslek Hastalığı Nedir? Silikozis Hastası Ne Kadar Yaşar? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Silikozis Meslek Hastalığı Nedir? Silikozis Hastası Ne Kadar Yaşar? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Meslek hastalığı olarak belirtilen silikozis insanlar için çok ciddi sorun yaratırken atlatılması oldukça zordur ve kesinlikle önlemlerin alınması gerekir...

Balmumu Kreminin Cilde Faydaları Nelerdir? Yapımı Nasıl Olur? Fiyatı Ne Kadar?

Balmumu Kreminin Cilde Faydaları Nelerdir? Yapımı Nasıl Olur? Fiyatı Ne Kadar?

Balmumu kremi; ciltteki çatlak, leke, yanık ve yara izlerini yok etmeye yardımcı olan, egzama, saç kuruluğu gibi oluşumlardan kaynaklanan kabuklanmayı önleyen bir üründür...