yeniloji.com
Yaşam

Ayın Boşlukta Olduğu Günler

Henüz yorum yazılmadı
Ayın Boşlukta Olduğu Günler
Yeniloji 3065 görüntüleme

Ayın boşlukta olduğu günler, ayın açısız kalmasına bağlı olarak enerjisini atamadığı zaman dilimi olarak nitelendirilmektedir.

Ayın Boşlukta Olması Ne Demek

Astroloji günlük hayatımızı oldukça etkilemektedir. Özellikle buradaki en önemli faktör Aydır. Ay duygularımızı yönetmektedir. Bildiğimiz gibi Ay Dünya'nın etrafında hızlı bir şekilde döner. Bir hilal olur, bir dolunay ve bazen de yok olur... Ay diğer gök cisimlerine göre 1 burcu yaklaşık olarak 2.5 günde geçer. Bu ayın diğer gök cisimlerine göre oldukça hızlı olduğunu göstermektedir. Ay bu işlemi sırasında diğer gök cisimleriyle de bağlantılı olmaktadır. Astrolojide bir burçtan geçmek demek o burcun özelliklerinin ortaya çıkması demektir.

Ay burçları etkileyen ve dolayısıyla insanları etkileyen bir gezegendir. Değişen ruh halini simgelemektedir. Bazen sizin için kabul görülen bir durum ertesi gün size ters gelebilir. İşte bu durumlara verdiğimiz tepkiyi Ay anlatır. İnsanların ruh hali üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahip olan Ay bazen bir burçtan çıkıp diğer burca giderken hiçbir açı almadan kalır. Bu duruma "Ay boşlukta" denir. Açısız kalan ve dolayısıyla bağlantısız kalan Ay üzerinde taşımış olduğunu enerjiyi aktaramaz.

Ayın Boşlukta Olması İnsanları ve Burçları Nasıl Etkiler?

Astrolojik anlamda Ay boşlukta iken, dünyevi bağlamda yapılan işler boşa gidebilir. Kendinizi boşlukta hissedebilirsiniz ve günlük hayat motive olmakta zorlanabilirsiniz. Yani şöyle düşünün aklınız yapmış olduğunuz işe devam dese bile ruhunuz buna çoktan tamam demiştir. Kendinizi enerjik hissetmezsiniz. Bu nedenle böyle zamanlarda yeni bir işe başlamak, yeni adımlar atmak ya da birtakım anlaşmalar yapmak için pek iyi bir zaman değildir.

Böyle zamanlarda daha çok içe çekilmek gerekmektedir. Eğer ki zamanınız ve fırsatınız varsa manevi değerlere yönelmek iyi gelecektir. Yani bu dönemde ay ışığını dışa değil içe yansıtır sizler de manevi duygulara yönelerek ayın dışarı değil, içe yansıyan ışığını kullanmış olursunuz. Bu dönemlerde dua, ibadet ve meditasyon bedeninize ve ruh halinize iyi gelecektir. Eğer ki bu dönemde iç dünyanıza ulaşmak zor ise yeni bir adım atmadan elinizdeki işleri bitirmek en iyi olacaktır. Normal zamanlarda vakit bulamadığınız ve boş zaman olarak değerlendirdiğiniz işlerinizi bu dönemde aradan çıkartabilirsiniz.

Ay Boşluktayken Ne yapmak gerekir?

Ay'ın ruhunuzu beslemesi için boşluk anlarını mola olarak kullanabilirsiniz. Kendinizi, duygularınızı ve özünüzü dinleyebileceğiniz en uygun zamandır. Bu dönemde kendinize vakit ayırarak duygularınıza güvenin, içinize yönelin ve çevrenizde olup bitenleri izleyin, dinleyin. Boşluk dönemlerinde yeni adımlar atmadan önce içsel enerjinizi yeniden canlandırın. Çünkü buna ihtiyacınız olacak.

Ay Boşlukta Ne Kadar Kalır?

Ayın boşluk zamanlarının süreleri değişebilmektedir. Bazen 1-2 dakika, bazen 1-2 saat sürebilirken bazen de 1-2 gün sürebiliyor. Bu döngünün standart bir formülü yoktur. Fakat hesaplanıp, tespit edilebilir. Söylediğimiz gibi Ay'ın boşlukta olacağı zamanlar tahmin edilebilir. Sizler de bu duruma göre hareket ederek hayatta daha başarılı olabilirsiniz. Aynı zamanda zaman zaman iç sesinizi dinlemek ve içinize yönelmek ruhunuzun beslenmesi için gerekli bir döngüdür...

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Ayın Boşlukta Olduğu Günler

Ayın Boşlukta Olduğu Günler

Ayın boşlukta olduğu günler, ayın açısız kalmasına bağlı olarak enerjisini atamadığı zaman dilimi olarak nitelendirilmektedir...

Göbek Eriyince Boy Uzarmı? Kilo Verince, Zayıflayınca Boy Uzun Görünür mü?

Göbek Eriyince Boy Uzarmı? Kilo Verince, Zayıflayınca Boy Uzun Görünür mü?

Fiziksel görünüm boyun daha uzun ya da daha kısa durmasını etkileyebilmektedir...

Ramazan Ayında Sigara Nasıl Bırakılır?

Ramazan Ayında Sigara Nasıl Bırakılır?

Sigarayı bırakmak ve sigaradan kurtulmak isteyenler psikolojik olarak tam bir zorluk içerisine girerken bazı yöntemler sayesinde bu alışkanlıktan kurtulmak mümkün hale gelmektedir...

Vücutta Toksin Birikmesi Nedir? Vücutta Toksin Olduğunu Nasıl Anlarız?

Vücutta Toksin Birikmesi Nedir? Vücutta Toksin Olduğunu Nasıl Anlarız?

İnsanların gün içerisinde sürekli olarak tekrarladıkları solunum ve beslenme eylemleri ile birlikte vücudun içerisine zararlı maddeler de girerken bunlar toksin madde olarak isimlendirilmektedir...