yeniloji.com
Zayıflama

Bel Şekillendirici Korse ile Bel İnceltme

Henüz yorum yazılmadı
Bel Şekillendirici Korse ile Bel İnceltme
Yeniloji 162 görüntüleme

Bel şekillendirici korse; bel bölgesinin ince ve zayıf gözükmesini sağlayan ve aynı zamanda sıkılaştırıcı özelliği sayesinde daha belirgin kıvrak hatların meydana gelmesine destek veren bir korse modelidir.

Bel Şekillendirici Korse Nedir? İşe Yarıyor mu?

Vücudun daha kusursuz ve gözükmesini sağlayan bel şekillendirici korseler, incelme ve sıkılaşmayı beraberinde getirir. Bu korse modeli bel bölgesinin daha ince gözükmesini sağlarken aynı zamanda yağ yakımına destek olmaktadır. Genel olarak kopçalı olan bu modeller ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Belin ince kalçanın ise daha kıvrımlı durmasını sağlayan bu korse pek çok ünlü isim tarafından da tercih edilmektedir. Hem ülkemizde hem de dünya çapında kullanımı oldukça fazladır.

Bel şekillendirici korse modeli gün içerisinde yaklaşık olarak 3-4 saat boyunca takılmalıdır.

Kolay kullanımı ve ince kumaşı sayesinde kıyafetlerin altına kolayca giyilebilmektedir. Bu korselerin farklı renkleri bulunmaktadır. Kıyafete uygun rengin seçilmesi ile korse belli olmadan fit ve formda gözükebilirsiniz. Bölgesel olarak incelme sağlayan bu korseler düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman kalıcı sıkılaşma da meydana getirmektedir. Özellikle egzersiz ve diyet ile desteklendiği zaman kısa süre içerisinde eti görülebilmektedir.

Bel Şekillendirici Korse Bel İnceltir mi?

İnce bel çok eski yıllardan günümüze kadar kadınlar tarafından vazgeçilmez bir görüntü olmaktadır. Çok eski yıllarda kadınların kullandıkları korseler aşırı sıkan modellerdi. Korsenin ayarlanması için tek kişinin gücü yeterli değildir. Günümüzde ise bu tarz etkisi olan korseleri kullanımı oldukça basit bir hal almıştır ve kolayca çıkartılıp takılabilmektedir.

Giyildiği zaman bel bölgesinin incelmesini ve buna bağlı olarak genel vücut olarak 1-2 beden daha ince gözükmeye yardımcı olan bel şekillendirici korse fiziğin daha hoş durmasını sağlar. Bunun kalıcı olması için ise düzenli kullanım gerekliliği sunulmaktadır. Sıkılaştırıcı özelliği sayesinde kısa süre içerisinde toparlanma sağlayan bu aparatlar yağ yakımına ve belin incelmesine katkı sağlamaktadır.

Bel İnceltici ve Şekillendirici Korse Kullananlar

Daha kıvrımlı hatlara sahip olmak ve daha formda gözükmek için tercih edilen bel inceltici korseler kadınlar tarafından yoğun bir ilgi görmektedir. Öyle ki ünlü isimler de bu korse sayesinde bel bölgesini incelttiği için tercih etmektedir. Bu korse modelini kullananlar tarafından yapılan değerlendirmeler incelendiğinde oldukça etkili sonuçların alındığı görülmektedir. Bel bölgesinin şekillenmesini sağlayan waist training korse olarak da adlandırılan bu korseyi düzenli olarak kullanmak kısa süre içerisinde etki görmeyi sağlayabilir. Eğer ki kilo fazlanız varsa diyet ve spor yapılması gerekmektedir.

Bel İnceltici Korse Zararları Nelerdir?

Zayıflamaya ve ince gözükmeye etkileri ile kendinden söz ettiren bel inceltici korse modelinin yanlış kullanımı ve yanlış beden seçimi bazı yan etkilere neden olabilmektedir. Kendi bedeninizden daha küçük bir model seçmeniz korsenin vücudunuzu aşırı sıkmasına neden olur ve bu da organlara zarar verebilir. Bunun yanı sıra uzun saatler boyunca takmak vücudunuzun sıkılmasına ve tahriş gibi etkilere neden olabilir. Uyurken takmamanız tavsiye edilir ve bunun yanında gün boyunca takmak yerine belli bir zaman dilimi içerinde takmak daha faydalı olacaktır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Yangın Çıkarma Hastalığı Ne Demek? Piromani Belirtileri ve Tedavisi

Yangın Çıkarma Hastalığı Ne Demek? Piromani Belirtileri ve Tedavisi

Yangın çıkarma hastalığı; piromani olarak da nitelendirilen, bir çeşit davranış ve dürtü bozukluğu olarak tanımlayabileceğimiz psikolojik bir rahatsızlıktır...

Korse Çeşitleri, Faydaları ve Özellikleri

Korse Çeşitleri, Faydaları ve Özellikleri

Korse; hem kadınların hem de erkeklerin ideal vücut ölçülerine kavuşmak, fazlalıkları gizlemek ve aynı zamanda bazı sağlık sorunlarından kurtulmak için tercih edilen, esnek kumaşlardan elde edilen bir iç giysi modelidir...

Karaciğer Yağlanması Belirtisi ve Nedenleri

Karaciğer Yağlanması Belirtisi ve Nedenleri

Çok büyük endişelere yol açmayan karaciğerin yağlanması, düzensiz ve sağlıksız yaşam koşullarının devam edecek olması ile birlikte karaciğer yetmezliğine kadar yol açabilen bir durumdur...

Patates Suyu Zayıflatır mı? Patates Suyu ile Zayıflama

Patates Suyu Zayıflatır mı? Patates Suyu ile Zayıflama

Patates suyu; çiğ ya da haşlanmış şekilde kullanılan, hem zayıflama etkisi hem de iltihabı önleyici özelliği sayesinde sağlıklı bir şekilde fazlalıklardan kurtulurken vücut sağlığının korunmasına da destek olan doğal bir yöntemdir...