yeniloji.com
Sağlık

Patlıcan Sapı Suyu Nasıl Yapılır? Basura İyi Gelir mi? Faydaları ve Kullananlar

Henüz yorum yazılmadı
Patlıcan Sapı Suyu Nasıl Yapılır? Basura İyi Gelir mi? Faydaları ve Kullananlar
Yeniloji 54 görüntüleme

Bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlayan patlıcan sapı suyu aynı zamanda iltihap söktürücü etkiye sahiptir. Hazımsızlık ve şişkinlik gibi problemlerin giderilmesini sağlarken, pek çok hastalığı iyileştirilmesi için de etkili bir içeriğe sahiptir.

Patlıcan Sapı Suyu Nasıl Yapılır?

İçerisinde bulunan B2 ve A vitaminleri sayesinde göz sağlığını olumlu yönde etkileyen patlıcan sapı suyu nasıl hazırlanır diye baktığımızda şu şekilde tarif verebiliriz:

Malzemeler:

  • 10 tane patlıcan sapı
  • 12 bardak su
  • Çay bardağının yarısı kadar limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı kadar tuz

Hazırlanışı: Kesmiş olduğunuz patlıcan saplarını öncelikle güzelce temizleyiniz. Sapları bir tencereye koyup üzerine diğer malzemeleri ekleyiniz. Sonrasında altını açın ve kaynayana kadar kapağını hiç kaydırmayın. Kaynama sonrasında soğurken bile kapağını açmayınız. Tam soğuma gerçekleştiğinde buzdolabına koyarak muhafaza ediniz. 5 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa bu karışımı tüketiniz.

Patlıcan Sapı Suyu Basura İyi Gelir mi?

Lif açısından oldukça zengin olan patlıcan sapı suyu makat çatlağı ve basur için faydalıdır. Öncelikle sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur. Sindirim sisteminin daha rahat çalışmasını sağlarken aynı zamanda yağ oranının az olması sayesinde zayıflama etkisi meydana getirmektedir. Bağırsaklardaki zararlı bakterileri yok ederek, kabızlık gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesini sağlar. Günümüzde oldukça yaygın bir sağlık sorunu olan basur hastalığına iyi gelmektedir. Hazırlamış olduğunu suyu düzenli bir şekilde tükettiğiniz zaman yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren hemoroid problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.

Patlıcan Sapı Suyunun Faydaları Nelerdir?

Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan patlıcan sapı suyu neye iyi gelir diye baktığımızda yararlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • B2 ve A vitaminlerine sahip olan patlıcan sapı suyu göz sağlığını önemli ölçüde iyileştirmektedir. Düzenli bir şekilde içildiği zaman 5 gün içerisinde gözde deforme olmuş hücrelerin yenilenmesine ve zayıflayan korneanın kuvvetlenmesine yardımcı olur.
  • Hem bağırsak hareketlerini hem de mide asidini düzenleyen bu doğal içerikli su, ülser, reflü ve gastrit gibi hastalıklara karşı vücudu korumaktadır. Kahvaltıdan önce tükettiğinizde kabızlığın giderilmesini sağlar. Sindirime karşı etkileri sayesinde patlıcan sapı suyu ile zayıflayanlar oldukça fazladır.
  • Demir bakımından oldukça zengin olan patlıcan suyu kansızlık problemlerinin giderilmesini sağlar. Bunun sayesinde stres, yorgunluk, depresyon benzeri durumların da iyileşmesine yardımcı olur. Ergenlik, regl ve hamilelik döneminde tüketilmesi önerilir.
  • Antioksidan bakımından oldukça zengin olan bu doğal içerikli sebze suyu toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Karaciğerde toksin birikmesini önler. Ayrıca cilt hücrelerini yeniler ve parlak, genç bir görünüm sağlar.
  • Patlıcan sapı suyu vücutta insülin seviyesini düzenler. Şekerin aniden yükselmesini ve düşmesini engeller.

Vücudumuz için oldukça faydalı olan patlıcan sapı suyu emziren anneler tarafından da hemoroid tedavisi için tüketilebilmektedir. Fakat kullanım öncesinde doktora danışılması gerekmektedir.

Patlıcan Sapı Suyu Kullananlar ve Yorumlar

sinir sistemini onaran, C vitamini bakımından zengin olan patlıcan sapı suyu yorumlarına baktığımızda, kullananların gerek basur gerekse zayıflamak gibi pek çok ama için tükettiğini görmekteyiz. Sizler de bu sebze suyunu düzenli tükerek şifa sağlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Pantolon Altına Giyilen Korse Modelleri

Pantolon Altına Giyilen Korse Modelleri

Pantolon altına giyilen korse modelleri; bölgesel olarak incelme sağlanmak istenen bölgeye göre değişkenlik gösterir ve bu nedenle oldukça çeşitlidir...

Ceviz Suyu Kürü Nasıl ve Kaç Gün Yapılır? Zayıflatır mı? Faydaları ve Zararları

Ceviz Suyu Kürü Nasıl ve Kaç Gün Yapılır? Zayıflatır mı? Faydaları ve Zararları

Ceviz suyu kürü; hem yağ yakımına yardımcı olan hem de vücut için pek çok faydası bulunan bir gıda takviyesidir...

Ayva Yaprağı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kurutulur?

Ayva Yaprağı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kurutulur?

Öksürüğe iyi gelen ayva yaprağı aynı zamanda vücudumuza sağlamış olduğu faydaları ile kış aylarında sık tüketilen besinler arasında yer alan, en az meyvenin kendisi kadar vitamin ve mineral içeren bir bitkidir...

Aspir Yağı Zayıflatır mı? Aspir Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Aspir Yağı Zayıflatır mı? Aspir Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Aspir yağı; çok eski zamanlarda tıbbi faydaları için kullanılan, yüksek oranda antioksidan barındıran içeriği sayesinde hem zayıflama hem de vücut sağlığı için tercih edilen bitkisel bir yağdır...