yeniloji.com
Zayıflama

Çelik Korse Zayıflatır mı? Nasıl Giyilir?

Henüz yorum yazılmadı
Çelik Korse Zayıflatır mı? Nasıl Giyilir?
Yeniloji 2188 görüntüleme

Çelik korseler; çelik balenlerden yapılmış ve sırtı beli destekleyici özellik sunan hem sıkılaşmak hem de bel fıtığı gibi ortopedik rahatsızlıklarda kullanılan bir aparattır.

Çelik Korse Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Çok eski zamanlardan günümüze değin kullanılan korseler genel olarak zayıflamak için tercih edilse de sağlık için de birçok modeli vardır. Çelik korse modeli asıl olarak bel ve sırt ağrılarını hafifletmek, fıtık gibi rahatsızlıkları iyileştirmek için tercih edilmektedir. Aynı zamanda kumaşı esnek ve sıkılaştırıcı olduğundan ince gözükmeye de destek olmaktadır.

Çelik korse, hem sabitleyici bir özelliğe sahiptir hem kilo verme konusunda etkilidir hem de bel ağrılarını ve fıtık rahatsızlığını iyileştirme konusunda etkilidir. Bunun yanında dik durmaya yardımcı olan sırt korsesi olarak da kullanılabilir. Çelik korse modelleri normal korselere göre daha farklıdır. Vücuda direkt olarak yapışmak yerine destekleyici bir güç sağlamaktadırlar. Omurgadan kaynaklı ağrılarda, bel kayması, siyatik ağrılar ve bunların yanı sıra çeşitli ortopedik hastalıklarda kullanılmaktadır. Bu korse modeli omurgaya fazla yük binmesini önler ve böylece bel bölgesini rahatlatır.

Sağlık alanında fazlaca tercih edilen çelik korse aynı zamanda bu süreçte zayıflama ve kilo verme konusunda da yardımcı olmaktadır. Bunu sıkılaştırıcı özelliği sayesinde mide bölgesine yapmış olduğu hafif baskı sayesinde tokluk hissi meydana getirerek gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda sıkılaştırma özelliği zaman içerisinde bölgesel zayıflama da sağlamaktadır. Bu etki sayesinde vücut şekillendirici etki meydana getirmektedir.

Çelik Korse Nasıl Giyilir? Nasıl Kullanılır?

Genel olarak günlük hayatta oldukça pratik bir şekilde giyilip çıkartılabilen çelik korse kullanımı aşırı bir şekilde olmamalıdır. Günde 1-2 saat takmak yeterlidir. Önünde kopçaları olan bu korselerin kullanım amacına göre kullanım şekli de değişkenlik göstermektedir. Eğer ki bel bölgesi için kullanıyorsanız bunlar askılı ya da askısız olarak üretilir ve önündeki kopçaları takarak giyilebilir. Dik durmak için takılan modeller daha farklı kullanılabilir.

Eğer ki zayıflamak için korse kullanıyorsanız gün içerisinde birkaç saat takmak yeterlidir. Fakat sağlık için kullanıyorsanız doktorunuzun önerilerini dikkate alarak kullanım sağlamalısınız. Eğer ki tüm gün takılması gerekiyorsa çıkarmamalısınız. Bazı kişiler gece yatarken de doktor onayı alarak kullanabilmektedir.

Çelik Korse ile Spor Yapılır mı?

Spor yapmak vücuttaki kasların hareket geçmesini sağlar. Böylece kaslarda yağ yakımı başlar ve zayıflama sağlanır. Korse takarak spor yapmak kalori yakımını arttırır ve daha fazla zayıflamaya yardımcı olur. Spor yaparken kullanacağınız korsenin esnek olması gerekmektedir. Çelik korse diğer modellere göre o sabitleyici etkisi olan bir üründür ve esnekliği diğer korselere göre azdır. Bu nedenle çok fazla tercih edilmez. Fakat bir rahatsızlık nedeniyle hafif egzersizler yapıyorsanız ve belinizin zarar görmesini engellemek istiyorsanız bu korseleri kullanabilirsiniz. Fakat terlemek ve yağ yakmak için termal korseler tercih edilmektedir.

Çelik Balenli Korse Kullananlar, Yorumlar ve Fiyat

Günlük hayatta korse kullananların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Özellikle zayıflamak için artık birçok kişi korse kullanmaktadır. Çelik balenli korseler farklı amaçlar için kullanılabilmektedir. Bu nedenle kullananlar hem memnun kalmakta hem de yorumlarda olumlu cümleler kurmaktadır. Fiyatları oldukça uygun olan bu korseleri internet üzerinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Ahududu Çayı Doğumu Başlatır mı? Zayıflatır mı? Faydaları Nelerdir?

Ahududu Çayı Doğumu Başlatır mı? Zayıflatır mı? Faydaları Nelerdir?

Ahududu çayı; kadın sağlığı açısından önem arz eden, özellikle gebelik döneminde sancı çeken kadınların ağrılarını hafifletmek için kullanılan bir bitki çayıdır...

Akciğer Temizleme Kürü Nasıl Yapılır?

Akciğer Temizleme Kürü Nasıl Yapılır?

Sigara ve zararlı gazların solunması ile birlikte zehirlenen akciğerlerin eski haline dönmesi için akciğer temizleme kürü kullanılmaktadır...

Manyetik Sırt Destek Korsesi (Kamburluk Önleyici) Nedir?

Manyetik Sırt Destek Korsesi (Kamburluk Önleyici) Nedir?

Manyetik sırt destek korsesi; kamburluk önleyici ve aynı zamanda sırt ve bel ağrılarını hafifletici özellikleri sayesinde vücudun dik durmasına destek olan bir aparattır...

Eklem Yangısı Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Eklem Yangısı Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Eklem yangısı çok sayıda insanda görülürken yaşlılık ile tetiklenen ciddi bir rahatsızlıktır...