yeniloji.com
Zayıflama

Çelik Korse Zayıflatır mı? Nasıl Giyilir?

Henüz yorum yazılmadı
Çelik Korse Zayıflatır mı? Nasıl Giyilir?
Yeniloji 225 görüntüleme

Çelik korseler; çelik balenlerden yapılmış ve sırtı beli destekleyici özellik sunan hem sıkılaşmak hem de bel fıtığı gibi ortopedik rahatsızlıklarda kullanılan bir aparattır.

ÇElik Korse Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Çok eski zamanlardan günümüze değin kullanılan korseler genel olarak zayıflamak için tercih edilse de sağlık için de birçok modeli vardır. Çelik korse modeli asıl olarak bel ve sırt ağrılarını hafifletmek, fıtık gibi rahatsızlıkları iyileştirmek için tercih edilmektedir. Aynı zamanda kumaşı esnek ve sıkılaştırıcı olduğundan ince gözükmeye de destek olmaktadır.

Çelik korse, hem sabitleyici bir özelliğe sahiptir hem kilo verme konusunda etkilidir hem de bel ağrılarını ve fıtık rahatsızlığını iyileştirme konusunda etkilidir. Bunun yanında dik durmaya yardımcı olan sırt korsesi olarak da kullanılabilir. Çelik korse modelleri normal korselere göre daha farklıdır. Vücuda direkt olarak yapışmak yerine destekleyici bir güç sağlamaktadırlar. Omurgadan kaynaklı ağrılarda, bel kayması, siyatik ağrılar ve bunların yanı sıra çeşitli ortopedik hastalıklarda kullanılmaktadır. Bu korse modeli omurgaya fazla yük binmesini önler ve böylece bel bölgesini rahatlatır.

Sağlık alanında fazlaca tercih edilen çelik korse aynı zamanda bu süreçte zayıflama ve kilo verme konusunda da yardımcı olmaktadır. Bunu sıkılaştırıcı özelliği sayesinde mide bölgesine yapmış olduğu hafif baskı sayesinde tokluk hissi meydana getirerek gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda sıkılaştırma özelliği zaman içerisinde bölgesel zayıflama da sağlamaktadır. Bu etki sayesinde vücut şekillendirici etki meydana getirmektedir.

ÇElik Korse Nasıl Giyilir? Nasıl Kullanılır?

Genel olarak günlük hayatta oldukça pratik bir şekilde giyilip çıkartılabilen çelik korse kullanımı aşırı bir şekilde olmamalıdır. Günde 1-2 saat takmak yeterlidir. Önünde kopçaları olan bu korselerin kullanım amacına göre kullanım şekli de değişkenlik göstermektedir. Eğer ki bel bölgesi için kullanıyorsanız bunlar askılı ya da askısız olarak üretilir ve önündeki kopçaları takarak giyilebilir. Dik durmak için takılan modeller daha farklı kullanılabilir.

Eğer ki zayıflamak için korse kullanıyorsanız gün içerisinde birkaç saat takmak yeterlidir. Fakat sağlık için kullanıyorsanız doktorunuzun önerilerini dikkate alarak kullanım sağlamalısınız. Eğer ki tüm gün takılması gerekiyorsa çıkarmamalısınız. Bazı kişiler gece yatarken de doktor onayı alarak kullanabilmektedir.

ÇElik Korse ile Spor Yapılır mı?

Spor yapmak vücuttaki kasların hareket geçmesini sağlar. Böylece kaslarda yağ yakımı başlar ve zayıflama sağlanır. Korse takarak spor yapmak kalori yakımını arttırır ve daha fazla zayıflamaya yardımcı olur. Spor yaparken kullanacağınız korsenin esnek olması gerekmektedir. Çelik korse diğer modellere göre o sabitleyici etkisi olan bir üründür ve esnekliği diğer korselere göre azdır. Bu nedenle çok fazla tercih edilmez. Fakat bir rahatsızlık nedeniyle hafif egzersizler yapıyorsanız ve belinizin zarar görmesini engellemek istiyorsanız bu korseleri kullanabilirsiniz. Fakat terlemek ve yağ yakmak için termal korseler tercih edilmektedir.

ÇElik Balenli Korse Kullananlar, Yorumlar ve Fiyat

Günlük hayatta korse kullananların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Özellikle zayıflamak için artık birçok kişi korse kullanmaktadır. Çelik balenli korseler farklı amaçlar için kullanılabilmektedir. Bu nedenle kullananlar hem memnun kalmakta hem de yorumlarda olumlu cümleler kurmaktadır. Fiyatları oldukça uygun olan bu korseleri internet üzerinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Bamya Tohumu Zayıflatır mı? Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır?

Bamya Tohumu Zayıflatır mı? Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır?

Kilolarından kurtulmakta kararlı olan kişiler, kilo verme süreçlerinde kendilerine muhteşem bir şekilde destek olacak bir ürün arıyorlarsa bu ürünlerden birisi olarak bamya tohumunu kullanabilirler...

Korse Nasıl Giyilir? Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?

Korse Nasıl Giyilir? Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?

Korse, geçmişten bugüne kadar hem zayıf ve fit gözükmek, hem kilo verme sürecinin hızlanmasını sağlamak hem de sağlık amacıyla pek çok şekilde kullanılan bir iç giysi modelidir...

Bıldırcın Yumurtası Faydası Nedir? Nasıl Yenir? Kalorisi Ne Kadar?

Bıldırcın Yumurtası Faydası Nedir? Nasıl Yenir? Kalorisi Ne Kadar?

Bıldırcın yumurtası; vitamin ve mineral açısından tavuk yumurtasına göre daha yüksek değerlere sahip olan, protein açısından oldukça zengin bir besin kaynağıdır...

Erkekler İçin Atlet Gibi Göbek Korsesi

Erkekler İçin Atlet Gibi Göbek Korsesi

Erkekler için göbek korsesi modelleri, atlet görünümünde ve normal bir iç çamaşırı şeklinde üretilen toparlayıcı etkiye sahip iç giysilerdir...