yeniloji.com
Sağlık

Gebe Kalmanın Kolay Yolları

Henüz yorum yazılmadı
Gebe Kalmanın Kolay Yolları
Yeniloji 407 görüntüleme

Çocuk sahibi olmak, birçok kadının hayali olurken gebe kalmanın kolay yolları sayesinde bu süreç çok daha başarılı bir şekilde geçilebilmektedir.

aronya çayı

Gebe Kalmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Düzenli olarak adet gören kadınlar, korunmasız şekilde cinsel ilişkiye girdiklerinde her zaman hamilelik ihtimali söz konusu olmaktadır. Ancak bazı çiftler, düzenli cinsel ilişkilerine rağmen hamile kalmayı başaramadıklarından şikayet ederler. Bu aşamada kadınların en doğru dönemleri hesaplaması çok önemlidir. Kadınlarda yumurtlama dönemi son adet gördükleri tarihten sonra 14. gündür. Bu dönemde hamilelik ihtimali en yüksek seviyesinde olur. Bu sebeple de kadınların, adet dönemlerinin sonrasındaki 10. gün ile 14. gün arasında düzenli bir şekilde korunmasız cinsel ilişkiye girmesi gebe kalmanın kolay yolları arasında ilk sırada yer almaktadır.

Hamile Kalmak İçin düzenli Cinsel İlişki

Doktorlara giderek hamile kalmakta zorlandıklarını belirten çiftlerin büyük bir kısmı haftada 2'den daha az sayıda cinsel ilişki yaşamaktadır. Tıp alanında üreme sisteminde bir sorun olma ihtimalinin kabul edilebilmesi için çiftlerin haftada 2-3 defa korunmasız cinsel ilişkiye girmesi gerekmektedir. Düzenli olarak girilen ilişkilerin sayısı ne kadar yüksek olursa gebelik şansı da o seviyede artmaktadır. Özellikle yumurtlama dönemlerinde bu sayının mümkün olduğunca yükseltilmesi gerekir. Eğer çiftler haftada en az 2 defa cinsel ilişki yaşamasına rağmen 1 sene boyunca hamile kalamamışlarsa bu durumda doktorlara giderek gerekli adımları atabilirler.

İlaç Tedavisi ile çocuk Sahibi Olmak

Çiftler, gebelik ve sonrasındaki doğum aşamasının olabildiğince doğal bir şekilde ilerlemesini istemektedir. Ancak günümüzde birçok kişide yaşanan sorunlar sebebiyle müdahaleler kaçınılmaz olur. Gebelik sürecinin başlamasında sorun yaşayan çiftler de bu müdahaleye ihtiyaç duyabilirken ilaç ile sürecin desteklenmesi mümkündür. Günümüzde kadın üreme sisteminde yer alan yumurtaları uyarmak ve doğurganlıklarını arttırmak için kullanılabilen ilaçlar bulunur. Bu ilaçların reçetesiz olarak alınması mümkün olmazken doktorlar tarafından bunlara ihtiyaç duyulduğunun teyit edilmesi gerekmektedir. Bu ilaçları belirlenen dozlarda kullanan çiftlerin gebe kalma ihtimali çok daha yüksek olacaktır.

Hamile Kalmanın Şartları ve Yolları

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin bazı durumlara dikkat etmesi gerekmektedir. Bunlardan biri strestir. Stresi yenmek için çeşitli aktiviteler ve yürüyüş yapabilirsiniz. Çiftlerin hamile kalmanın yüksek olduğu günlerde ilişkiye girmesi tavsiye edilmektedir. Genel olarak adet kanamasının başladığı günden itibaren 14. gün uygun kabul edilmektedir. Cinsel birliktelik sırasında uygun pozisyonların gerçekleştirilmesi de önem arz etmektedir. Ayrıca ilişki sonrasında 30 dakika yatılması tavsiye edilmektedir. Gebe kalmak için 3 ay öncesinden korunmayı bırakınız. Hamilelik için ilişki sıklığını arttırınız. Tüm bunlar hamile kalmanın şartları olsa da aynı zamanda başka durumlar da söz konusudur. Bu süreçte yapılması ve yapılmaması gereken eylemlere dikkat edilmelidir. Gebe kalmanın yolları kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

Kolay Gebe (Hamile) Kalmak İçin Neler Yapılmalı?

İnsanların beslenirken tükettikleri ürünler, hamilelik sürecini direkt olarak etkileyebilmektedir. Gebe kalma ihtimalini arttıran besinler bulunmaz ancak hamilelik süreci başladığında kadınları daha rahat hissettirecek olan besinler yer almaktadır. Bunun yanı sıra hamilelik ihtimalini düşüren ürünler bulunur ve bunlardan uzak durulması gerekmektedir. Sigara ve alkol, insanlarda doğurganlık ihtimalini düşürmektedir. Bunun yanı sıra kafein de kadınların gebe kalma ihtimalini düşüren etmenler arasında yer alır. Hamileliğe karşı koruyu olan hapları uzun süre kullanan kişiler, bu hapları bıraktıktan hemen sonra hamile kalmaları çok zordur. Genelde birkaç ay geçmesi gerekmektedir. Bu haplardan tamamen uzak durmak ve farklı korunma yollarını tercih etmek de insanlarda hamilelik ihtimalini arttırmaktadır. Kadınlar için hamile kalmanın kolay yolları araştırılmalı ve atılacak adımlar ile gebe kalma ihtimali arttırılmalıdır.

aronya çayı

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Gebelik Haftası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Gebelik Haftası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Gebelik haftası hesaplaması bebeğin dünyaya ne zaman geleceğinin hesaplanmasına denmektedir...

Ağız Kokusu Giderme Yolları

Ağız Kokusu Giderme Yolları

Sosyal açıdan zorluk yaşamamak için ağız kokusu giderme yolları konusunda araştırmalar yapan kişiler, bu sorundan tamamen kurtulabilirler...

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Şeyler

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Şeyler

Hamilelik; yumurtanın döllenmesiyle birlikte, bebeğin dünyaya gelene kadar kadınların geçirdiği süreçtir...

Hızlı Kilo Verme Kürleri, Yolları ve Yöntemleri

Hızlı Kilo Verme Kürleri, Yolları ve Yöntemleri

Hızlı kilo verme kürleri ile birlikte insanlar kısa süre içerisinde vücutlarındaki yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayarak istedikleri fiziğe kavuşabileceklerdir...