yeniloji.com
Sağlık

Erkek Bel Korsesinin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Henüz yorum yazılmadı
Erkek Bel Korsesinin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?
Yeniloji 2216 görüntüleme

Erkek bel korsesi; hem daha zayıf ve fit görünmeye hem de bel sağlığının iyileşmesine destek olan bir iç giysi modeli olarak nitelendirilmektedir.

Erkek Bel Korsesinin Faydaları Nelerdir?

Korseler genel olarak kadınlar tarafından kullanılıyor diye bilinse de erkekler tarafından da etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Gerek zayıflamak gerekse sağlık açısından pek çok amaçla kullanımı söz konusudur. Erkekler için geliştirilmiş modeller hem fit durmaya hem de bel bölgesinde varsa eğer ağrıların giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Erkek bel korsesi, giyildiği zaman vücudun 1-2 beden incelmesine destek olan ve aynı zamanda toparlayıcı etki sayesinde göbek bölgesindeki fazlalıkların giderilmesine yardımcı olan bir korse modelidir.

Erkek vücudu kadın vücuduna göre anatomik olarak daha kalıplıdır. Kadınlar ince bel ve kıvrımlı hatlara sahip olmak isterken erkekler daha çok kalıplı ve fit durmayı tercih etmektedir. Bel korseleri göbek bölgesindeki fazlalıkların giderilmesini sağlarken aynı zamanda vücudun kaslı ve yapılı gözükmesini de sağlamaktadır. Kıyafetlerin altından belli olmayacak şekilde üretilen bu korseler gün içerisinde rahatlıkla takılabilmektedir. Bunun yanı sıra bel ağrısı ve bel fıtığı gibi durumlarda da bu korseler kullanılmakta ve olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

Erkek Bel Korsesi Ne İşe Yarar?

Fazla kilo problemi genel olarak çağımızın bir sorunu haline gelmiştir. Az hareket ve düzensiz beslenme kilo almayı da beraberinde getirmektedir. Erkekler de tıpkı kadınlar gibi korse kullanarak bu fazlalıklarını gizleyebilirler. Özellikle göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için bel korsesi takılabilmektedir. Bel korseleri fazla yağların gizlenmesine destek olurken aynı zamanda vücut şekillendirici etki de meydana getirmektedir.

Bel korselerinin direkt olarak zayıflamaya etkisi bulunmamaktadır. Fakat dolaylı olarak kilo verme sürecinde kişiye destek olmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde özellikle spor yaparken bu korseleri kullanmak vücudun terleme yolu ile daha fazla enerji yakmasını ve kalori harcamasını sağlamaktadır. Bunun yanında beslenme düzenine de dikkat edildiğinde kısa süre içerisinde ideal vücut ölçülerine kavuşmak mümkün hale gelecektir. Bel korselerinin pek çok çeşidi vardır. Termal modeller daha fazla terleme sağlamaktadır. Genel olarak kıyafetlerin altından belli olmayan bu korseler her şekilde kullanılabilmektedir.

Zayıflatan Erkek Korse Modelleri Nelerdir?

Kilo vermeye destek olan pek çok korse çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ilki atlet korse modelidir. Atlet korseler vücudun üst kısmını bütünüyle sarar ve böylece giyildiği andan itibaren incelme sağlar. Bunun yanında bel korseleri göbek bölgesindeki fazlalıkların gizlenmesine destek olur. Termal korseler de diğerlerine göre daha fazla terleme sağlar ve vücut ısısını arttırır. Metabolizma hızında da olumlu artış sağlayarak zayıflamaya destek olur. Fakat yaz aylarında çok rahat olmayabilir. Korse giyerek zayıflamak için öncelikle yağ yakıcı egzersizler yapmalı ve sağlıklı beslenilmelidir. Böylece kısa süre içerisinde korse desteği ile sarkma meydana gelmeden zayıflama sağlanabilir.

Erkek Bel Korsesi Nerede Satılır? Fiyatı Ne Kadar?

Erkekler için üretilmiş bel korseleri pek çok yerde satışa sunulmuştur. Erkek bel korsesi fiyatları çok fazla pahalı olmamakla birlikte kolay giyilebilir özelliktedir. Farklı renk ve model çeşitleri bulunmaktadır. Bu korseler sayesinde gün içerisinde kıyafetlerinizin üstünüze daha fazla yakışmasını sağlayabilirsiniz. Fazla kilolarınızı gizleyebilir ve aynı zamanda bu kilolardan kurtulabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Ceviz Yaprağı Suyu Faydaları Nelerdir? Saça ve Ayak Kokusuna İyi Gelir mi?

Ceviz Yaprağı Suyu Faydaları Nelerdir? Saça ve Ayak Kokusuna İyi Gelir mi?

Ceviz yaprağı suyu; pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan, şifalı etkileri sayesinde vücuttaki bakteri, mikrop ve toksinlerin atılmasını sağlayan doğal ve bitkisel bir kürdür...

Ceviz Suyunun Faydaları Nelerdir? Ceviz Suyu ile Zayıflama ve Kilo Verme

Ceviz Suyunun Faydaları Nelerdir? Ceviz Suyu ile Zayıflama ve Kilo Verme

Ceviz suyu; sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olurken aynı zamanda vücudunuza birçok fayda sağlayan bir içecektir...

Diz Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Takılır?

Diz Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Takılır?

Diz korsesi; sakatlanmaları önlemek ve daha rahat spor yapabilmek amacıyla genel olarak sporcular tarafından kullanılan bir aparattır...

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Yaz aylarında çok fazla yaşanan sıkıntılardan biri de güneş yanıklarıdır...