yeniloji.com
Sağlık

Dik Duruş Korsesi Nedir? Manyetik Sırt Korsesi İşe Yararmı?

Henüz yorum yazılmadı
Dik Duruş Korsesi Nedir? Manyetik Sırt Korsesi İşe Yararmı?
Yeniloji 3114 görüntüleme

Dik duruş korsesi; kamburluk önlemeye yardımcı olan, bel ve sırt ağrılarının hafiflemesini sağlayan ve duruş bozukluğu gibi problemlerin önlenmesi konusunda destek olan bir korse modelidir.

Dik Duruş Korsesi Nedir?

Omurgada meydana gelen eğimler nedeniyle duruş bozukluğu gibi problemler meydana gelir bu durum birtakım rahatsızlıkların oluşmasına neden olur. Bu rahatsızlıkların her biri sırtta ve belde ağrı meydana getirmektedir. Duruş bozukluğu rahatsızlıklarından biri kamburluktur. Kamburluk omurga kemiklerinin öne doğru eğilmesi ile meydana gelmektedir. Genel olarak ergenlik döneminde oluşan bu rahatsızlık önlenmediği zaman ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlara yol açmaktadır. Zaman içerisinde omuz bölgesinde meydana gelen yuvarlaklaşma ve çökme durumu bu korse modeliyle daha düz hale getirebilmektedir.

Kamburluk önleyici korse modeli omuzların daha dik durmasını sağlayarak sırtın düzleşmesini sağlamaktadır.

Dik duruş korsesi aynı zamanda vücudun daha fit gözükmesini de sağlar. Bel ve göbek bölgesini tamamen saran yapısı sayesinde toparlayıcı biz özellik de sunmaktadır. Daha dik durduğunuzda daha uzun boylu da gözükebilirsiniz.

Manyetik Sırt Korsesi İşe Yararmı?

Yapısında manyetik balenler bulunan sırt korsesi, bu bölgede meydana gelen ağrıların hafiflemesi konusunda etkili olmaktadır. Bu balenler sırta güçlü bir destek sağlamaktadır. Balenlerin esnek yapısı sırt bölgesinin rahat olmasını sağlamaktadır. Omurganın hizalanmasını ve omuz, bel ve sırtın uygun konuma gelmesini sağlayarak yanlış duruş problemlerinin ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Gün içerisinde ağır kaldırma, yanlış hareketler, oturma ve kalkma sırasındaki fiziksel gücün orantılı ve doğru şekilde kullanılmasını sağlar. Bu tarz durumlarda vücudun doğru pozisyonda kalmasını sağlayarak ağrı oluşumunun engellenmesini sağlar.

Manyetik sırt korsesinde bulunan 9 adet manyetik entegre mıknatıs sırtta meydana gelen ağrıların hafiflemesine yardımcı olur. Bu mıknatısların aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırma özellikleri de bulunmaktadır. Kan dolaşımı hızlandığında ağrılar daha kısa sürede hafiflemektedir.

Kamburluk Önleyici Korse Kullananlar ve Yorumları

Kamburluk önleyici sırt korsesi kullananlar etkilerinden oldukça memnun kaldıklarına dair yorumlarda bulunmaktadır. Bu korse modelleri günlük kullanıma elverişlidir. Kıyafetlerinden altından belli olmayacak bir yapıda geliştirilmiştir. Evde ya da işte kolayca kullanılabildiği için oldukça tercih edilmektedir. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılabilen bu korseler dik durmaya yardımcı olarak yanlış duruş bozukluğunu gidermeye yardımcı olmaktadır. Bu sayede birçok omurga hastalığının oluşmasını da engellemektedir.

Dik Duruş Korsesi Kullanımı Nasıldır? Nasıl Takılır?

Kamburluğu önleyen ve sırt ağrılarının hafiflemesini sağlayan dik duruş korsesi oldukça kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Bu korseler beli tamamen sarar ve omuzlardan geçerek sırtı tamamen kapsar. Üzerinde ayarlanabilir tokalar bulunur. Bunlarla omuzları daha dik yapabilir ve sağlıklı duruş kazanabilirsiniz. Omuzun dik durması için arka tarafının çekilmesi gerekmektedir. Her vücut tipine uygun geliştirilen manyetik dik duruş korsesi hem kadınlar hem de erkekler için idealdir. Duruş bozukluğu gibi problemleriniz ya da gün içerisinde sürekli olarak eğik bir şekilde çalışıyorsanız bu korselerle omurga duruşunu ve sırtınızı düzeltebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Glutatyon Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur?

Glutatyon Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur?

Glutatyon; vücudun temizleyicisi olarak nitelendirilen, hastalıklardan korunmaya yardımcı olan ve sağlık kalmayı sağlayan bir moleküldür...

Fasting Diyet Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Kilo Verenler

Fasting Diyet Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Kilo Verenler

Fasting diyet; aralıklı beslenme, if diyeti ya da aralıklı oruç diyeti gibi isimlerle de bilinen, ne yediğinizin değil ne zaman yediğinizin öneminin olduğu bir kilo verme yöntemdir...

Kale Bitkisi Faydaları ve Tarifleri Nedir? Nasıl Yenir?

Kale Bitkisi Faydaları ve Tarifleri Nedir? Nasıl Yenir?

Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan kale bitkisi, kıvırcık lahana olarak da isimlendirilen, kara lahananın bir türü olan otu türüdür...

İncir Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Zararı Var mı?

İncir Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Zararı Var mı?

İncir yağı; sıcak iklimlerde yetişen incir meyvesinin çekirdeklerinden elde edilen, içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral barındıran doğal bir bitkisel yağdır...