yeniloji.com
Bakım

Fransız Askısı Kalıcı mı? Zararları Nelerdir? Yaptıranlar ve Fiyatı

Henüz yorum yazılmadı
Fransız Askısı Kalıcı mı? Zararları Nelerdir? Yaptıranlar ve Fiyatı
Yeniloji 77 görüntüleme

Fransız askısı; son yılların en fazla tercih edilen ameliyatsız yüz gerdirme operasyonlarından biridir. Medikal ipler kullanarak yüzün sarkan kısmının gerdirilmesi anlamına gelmektedir. Fransız askısı kalıcı mı ve zararları var mı öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Fransız Askısı Kalıcı mı?

Fazla deriyi yüzden kesme ya da uzaklaştırma tekniğinin olmadığı, PDO medikal ipler yani silikon ve polyester karışımı olan ipler ile yapılan Fransız askısı yüz gerdirme, hastanın sarkan yüzünün yukarı doğru kaldırılması ve sabitlenmesi şeklinde uygulanmaktadır. Minik kesilerden yüz içerisine yerleştirilen bu ipler ile yapılan uygulama kalıcı değildir. Fransız askısı ne kadar kalıcı diye soracak olursanız eğer uygulama sonrasında 3 ay içerisinde doğal bir görünüme sahip olur ve ardından 2 sene sonra vücuttan doğal yöntem ile atılır.

Fransız ip askısı olarak da bilinen bu yüz askılama tekniği ülke olarak Fransa'da geliştirildiği için bu ismi almıştır. Uzun yıllar boyunca cildin gergin ve genç görünmesini sağlamaktadır. Cerrahi yüz germe operasyonların alternatif olarak geliştirilmiştir. Yüzde lifting etki meydana getirerek genç görünmeyi sağlayan bu yöntem son zamanlarda ülkemizde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Fransız Askısı Zararları Nelerdir?

Genel olarak fransız askısı sonrasında ödem, morluk, ağrı gibi yan etkiler görülebilmektedir. Fakat diğer cerrahi işlemlere göre bunun görülme olasılığı oldukça düşüktür. Bu uygulamanın yapıldığı yerin kesinlikle çok steril olması gerekir. Aski durumda enfeksiyon riski çok fazladır. Bu iğlere karşı vücutta reaksiyon gelişme ihtimali de oldukça düşüktür. Uygulama derinliğine göre deri yüzeyinde çukur meydana gelebilir. Eğer ipler eşit şekilde ayarlanmazsa asimetrik sorunlar görülebilir. Uygulama doğru şekilde yapılırsa eğer bir yan etki oluşmamaktadır.

Fransız Askısı Nerelere Uygulanır?

Yüzün oval bölümlerine uygulanabilen fransız askısı, elmacık kemikleri, yanaklar, çene altı, boyun, kaşlar gibi yüzün pek çok yerine uygulanabilir. Bununla birlikte vücutta göğüslere, kalçaya, kollara ve bacaklara uygulanabilir. Kaslara olumsu bir etki sağlamadığı için mimiklerin korunmasını sağlayan fransız askısı, düşmüş kaşlara da uygulanabilir. Yüzün yapısını daha da gençleştiren bu uygulamada yüzde kolajen üretimi artar ve cilt parlaklık kazanır. Cildin tamamen yenilenmesi ve gençleşmesi söz konusudur. Fransız askısı yaptıran ünlüler de bu etkilerden oldukça memnun kalmaktadır.

Fransız Askısı Yaptıranlar ve Fiyatı

Öncelikle belirtmek gere fransız askısı fiyatı cildin durumuna ve uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Bu uygulamayı yaptıranların çoğu kırışıklık gidermek için uygulasa da vücudun diğer bölgeleri için de tercih edenler bulunmaktadır. Eğer ki uygulamadan yararlanmak istiyorsanız fransız asksı yapan doktorlar hakkında net bilgilere ulaşmanız gerekir. Uygulamanın öncesi ve sonrası hakkında bilgi almanı gerekir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Erkek Atlet Korse Zayıflatırmı?

Erkek Atlet Korse Zayıflatırmı?

Erkek atlet korse modeli, vücudun üst bölgesini saran, toparlayan ve sıkılaştıran bir iç giysi modelidir...

Sirkadiyen Ritim Ne Demek? Bozulursa Ne Olur? Tedavisi Var mı?

Sirkadiyen Ritim Ne Demek? Bozulursa Ne Olur? Tedavisi Var mı?

Sirkadiyen ritim; vücudun dinlenme ve çalışma sürecini ayarlayan, biyolojik saat olarak tanımlayabileceğimiz metabolik bir döngüdür...

Kazayağı Otunun Diğer Adı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Pişirilir?

Kazayağı Otunun Diğer Adı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Pişirilir?

Kazayağı otu; içeriğinde bol oranda vitamin ve mineral barındıran, ülkemizde Ege Bölgesi'nde yetişen, görüntü itibariyle maydanozu andıran bit bitki çeşididir...

Kestanenin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Kilo Yapar mı?

Kestanenin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Kilo Yapar mı?

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alana kestane faydaları, lezzeti ve kokusu ile her birimizin ilgi odağı ve vazgeçilmezi olmaya devam ediyor...