yeniloji.com
Sağlık

Sigara Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Sigara Detoksu ile Sigara Bırakma

Henüz yorum yazılmadı
Sigara Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Sigara Detoksu ile Sigara Bırakma
Yeniloji 266 görüntüleme

Sigara detoksu; uzun süre sigara içilmesi sonucu iç organların gördüğü hasarın azaltılması için yapılan bir detokstur.

Sigara Detoksu Nedir? Neye İyi Gelir?

İnsanların iç organlarında ciddi hasarlara yol açan sigara, bırakılmadığı takdirde hastalıkların oluşmasını sağlayarak ölüme neden olabilmektedir. Yaşam kalitesini düşüren ve özellikle de akciğerlerin zarar görmesini sağlayan bu zararlı maddeden kurtulmak için insanlar pek çok yönteme başvurmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de sigara detoksudur. Sigaraya başlayan pek çok kişi zararlı etkileri açığa çıktıktan sonra sigarayı bırakmayı istemekte fakat içeriğindeki bağımlılık yapan maddeler sayesinde sigaradan kolayca kurtulamamaktadır. Akciğer detoksu; acıbadem, ısırgan otu, ebegümeci, ısırgan tohumu, tarçın ve keten tohumu gibi malzemelerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir karışımdır.

Sigara Bırakma Detoksu Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Sigara içen kişilerin, sigarayı bıraktıktan sonra vücutlarındaki kimyasallardan arınabilmeleri için düzenleyici programlara ihtiyaçları olmaktadır. Kişiler, organik besinlerden akciğerlerini temizleyebilecekleri karışımı kendileri hazırlayabilecekleri gibi hazır olarak satın da alabilirler. Akciğerlerin temizlenmesi için bal, soğan ve sarımsak gibi karışımlar sıkça tercih edilmektedir. 5 diş sarımsak ve yarım soğan ezilerek içerisine 3-4 kaşık bal ilave edilerek karıştırılır. Bu karışım kapalı bir kavanoz içerisinde yaklaşık bir gün bekletilir. Bir sonraki gün karışım süzülerek, günde 3 sefer birer tatlı kaşığı tüketilir. Düzenli olarak tüketildiğinde akciğerlerin sigaranın zararlı etkilerinden kurtulduğu ve daha çabuk yenilendiği bilinmektedir. Detoks bittikçe tarif yinelenerek kullanmaya devam edilebilir.

Akciğerleri Temizleyen Yiyecekler Nelerdir?

Detoks etkisi oluşturan besinler de akciğerlerin temizlenmesinde oldukça etkilidir. Solunum yollarının ferahlaması için tercih edilen kekik özü ve yapraklarının, göğüs sıkışmalarını önlediği bilinmektedir. Uzmanlar zencefilin de sigara bırakıldıktan sonra kullanılması gereken, en az kekik kadar etkili bir besin olduğunu söylemektedir. Kan damarlarının genişlemesine yardımcı olan zencefil, akciğerlerin daha hızlı yenilenmesi için fazla mukusun atılmasını kolaylaştırmaktadır. Çiğ olarak tüketilecek olan havucun da, vücudu sigaranın olumsuz etkilerinden arındırdığı bilinmektedir. Meyan kökü de, tıkalı solunum yollarının rahatlaması için etkili bitkiler arasında yer almaktadır. Sigara içen kişilerin akciğerlerini iyileştirebilmeleri için bu doğal besinleri tüketmeleri önerilmektedir.

Sigarayı Bırakmak İçin Akciğer detoksu Kullananların Yorumları Nelerdir?

Uzun yıllar kullanılan sigara, gün geçtikçe zararlı etkilerini açığa çıkarmaya başlamaktadır. Nefes alma güçlüğü, halsizlik, çabuk yorulma, dişlerde sararma, ağız kokusu ve daha pek çok olumsuz etkileri beraberinde getiren sigara insan sağlığının en büyük düşmanlarından biridir. Kullanılacak sigara detokslarının etki gösterebilmesi için kişilerin öncelikle sigarayı bırakmaları gerekmektedir. Akciğerler, sigara bırakıldıktan itibaren kendini yenilemeye başlar. Ciğerleri iyileştirici etkiye sahip olan bitkilerin karışımıyla elde edilen sigara detoksu, gün geçtikçe kişilerin daha sağlıklı hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Sigara detoksu kullananların yorumları incelendiğinde solunum yolları sorunları ve mide problemleri gibi başlıca rahatsızlıkların hafiflediği görülmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Greyfurtun Faydaları, Zararları ve Kalorisi Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri

Greyfurtun Faydaları, Zararları ve Kalorisi Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri

Portakaldan biraz daha büyük ebatlara sahip olan greyfurt biraz daha acımsı ve hafif ekşimsi bir tada sahiptir...

Hiv Virüsü Nedir? Nasıl Bulaşır? Belirtileri Nelerdir?

Hiv Virüsü Nedir? Nasıl Bulaşır? Belirtileri Nelerdir?

Hiv virüsü halk arasında bilinen Aids hastalığına sebep olan virüstür...

Saç Dökülmesi Kürü Nasıl Uygulanır?

Saç Dökülmesi Kürü Nasıl Uygulanır?

Saç dökülmesi; saç köklerinin belli bir nedene bağlı olarak hasar görmesi veya güçsüzleşmesi sonucunda ortaya çıkan bir durumdur...

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir? Güneş Yanığı Nasıl Çabuk Geçer?

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir? Güneş Yanığı Nasıl Çabuk Geçer?

Güneş yanığı; güneşin zararlı ışınlarının ciltte hasara yol açması sonucunda meydana gelen bir durumdur...