yeniloji.com
Zayıflama

Termal Tayt Nedir? Termal Tayt Kullanımı, Faydaları ve Zararları

Henüz yorum yazılmadı
Termal Tayt Nedir? Termal Tayt Kullanımı, Faydaları ve Zararları
Yeniloji 6983 görüntüleme

Termal tayt; bacakların incelmesine yardımcı olan ve aynı zamanda bel ve basen bölgesinin de toparlanmasını sağlayarak fit gözükmeye destek veren ve zaman içerisinde kilo vermeye destek olan bir giysidir.

Termal Tayt Nedir? Ne İşe Yarar?

Bacakları kalın olan birçok kadın korse tayt tercih etmektedir. Termal taytlar bacakların kalıcı olarak incelmesine destek olmaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere termal içlikle terleme yolu ile fazla yağların erimesine destek olmaktadır. Bu tayt modeli sadece bacakların incelmesini değil aynı zamanda bel, kalça ve basen bölgelerini de etkilemektedir. Vücudun hem üst hem de alt bölgesine etki eden bu modeller giyildiği andan itibaren sıkılaşma sağlamaktadır.

Termal tayt, vücut şekillendirici özelliği sayesinde kısa süre içerisinde bacakların incelmesini sağlayan ve vücudun fit gözükmesini sağlayan korse özelliği bulunan bir giysidir.

Termal taytlar vücut ısısının artmasını sağlamaktır. Bu artış metabolizma hızında artış meydana getirerek kalori yakımının hızlanmasına destek olmaktadır. Bu korseler terlemeye neden olurken vücudu tahriş olmaktan sakınmaktadır. Çünkü bu kumaşların aynı zamanda nefes alabilme özelliği bulunmaktadır. Teri emer ve hapseder. Bu sayede kişi gün içerisinde rahatsız olmamaktadır.

Zayıflatan Termal Taytın Faydaları Nelerdir?

Bacakların incelmesine etki eden termal tayt korseler fazla yağların vücuttan atılmasına destek olmaktadır. Hem ideal bir fiziğe kavuşmaya destek olur hem de fit kalmaya yardımcı olur. Hem kıyafetlerin altına giyilebilen hem de tek başına kullanılabilen bu korseler normal taytlarla hemen hemen aynı görünüme sahipken özellikleri bakımından farklılık göstermektedir. Vücudu tamamen saran bu taytlar oldukça esnek kumaşlardan elde edilmektedir. Bu sayede gün içerisinde rahat bir şekilde hareket etmeye destek olmaktadır.

Spor yaparken termal tayt kullanmak enerji harcama seviyesinin artmasını ve terleme ile vücuttaki yağların erimesini sağlamaktadır.

Kilo verme konusundaki etkileri sayesinde birçok kişi tarafından termal taytlar sadece zayıflamak için değil aynı zamanda kış aylarında vücudu sıcak tutmak için kıyafetlerin altına giyilebilmektedir. Kıyafetlerin altından belli olmayan bu korseler oldukça rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Hem spor yaparken hem gezerken ya da yürüyüş yaparken pek çok farklı konumda takılabilmektedir. Dilerseniz evde iş yaparken de kullanabilirsiniz.

Termal Taytların Zararları Var mı? Yan Etkileri Nelerdir?

Yağların yakımına birçok faydası bulunan termal taytların vücut için bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat yapılan bazı yanlışlıklar bu taytlardan yan etki görmeye neden olabilir. Normalden daha küçük bir beden tercihi kan dolaşımının yavaşlamasına neden olabilir. Bu durum hareketlerin zorlaşmasına neden olabilir. Bunun yanı sıra termal içlikler terletme özelliğine sahiptir. Terleme sonucunda eğer ki kumaşın nefes alma özelliği bulunmuyorsa ciltte tahriş oluşabilir. Bu tarz durumların meydana gelmemesi satın almak istediğiniz korsenin kumaşına dikkat ediniz.

Kilo Verdiren Termal İçlik Kullanımı

Termal taytlar her ne kadar vücut ısısının artmasını ve buna bağlı olarak metabolizmayı hızlandırsa da kullanımı sırasında tüketilen besinlere dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra spor yaparken kullanırsanız daha kısa süre içinde etki görebilirsiniz. Gün içerisinde yaklaşık olarak 8 saat takılması önerilir. Fakat bu kullanım amacına göre değişiklik gösterebilir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Çubuk Tarçın (Tarçın Çubuğu) Nedir? Ne İşe Yarar? Kaç Kez Kullanılır?

Çubuk Tarçın (Tarçın Çubuğu) Nedir? Ne İşe Yarar? Kaç Kez Kullanılır?

Çubuk tarçın; hem lezzeti hem de faydaları sayesinde yemeklerde, tatlılarda ve içeceklerde kullanılan aynı zamanda birçok hastalığın tedavisi için de tüketilebilen bir baharat türüdür...

Termal Korse ile Zayıflanır mı?

Termal Korse ile Zayıflanır mı?

Termal korse, bölgesel zayıflama konusunda oldukça etkili olan bir modeldir ve normal korselere nazaran yağ yakıcı etkisi bulunmaktadır...

Bacaklardan Kilo Verme Egzersizleri ve Diyeti

Bacaklardan Kilo Verme Egzersizleri ve Diyeti

Bacaklardan kilo vermek için; programlı bir şekilde egzersiz yapmalı ve aynı zaman tükettiğiniz besinlere dikkat ederek sağlıklı bir diyet uygulamalısınız...

Toparlayıcı Tayt ile Kalça ve Bacak Şekillendirme

Toparlayıcı Tayt ile Kalça ve Bacak Şekillendirme

Toparlayıcı tayt modelleri; kalça, basen ve göbek bölgesini sıkılaştırarak sağlıklı bir şekilde incelme ve zayıflama meydana getiren korse modelleridir...