yeniloji.com
Bakım

Kaş Kontürü Nedir? Zararları, Modelleri ve Fiyatı

Henüz yorum yazılmadı
Kaş Kontürü Nedir? Zararları, Modelleri ve Fiyatı
Yeniloji 136 görüntüleme

Kaş kontürü; kaş hattının ve şeklinin belirginleşmesini sağlayan, belirlenen yüz şekline göre kaşların alınması ve daha sonra kaşların dolgun gözükmesi için boşlukların doldurulması olarak ifade edilen bir uygulamadır.

Kaş Kontürü Nedir, Ne Demek?

Seyrekleşen kaşların daha dolgun gözükmesini sağlayan kaş kontürü, kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Renk pigmentlerinin kaş bölgesindeki derinin alt tabakasına işlenmesi temeline dayanmaktadır. Kişinin arzuladığı kaş görünümüne kavuşmasını sağlayan kaş kontürü kıl tekniği aynı zamanda simetrik kaşlara sahip olmaya yardımcı olmaktadır. Yüz şekline uygun bir kaş görünümü sağlamak ve aynı zamanda etkileyici bakışlara sahip olmak pek çok kişi tercih etmektedir.

Genel olarak makyajın kusursuz olması için kaşlarında doğal ve dolgun bir görünüme sahip olması gerekir. Kaş kontürü sayesinde her gün makyaj yaparken doldurma işlemini yapmanıza gerek kalmaz. Bakışların daha derin olmasını sağlayan kaş kontürü doğal bir görünüm meydana getireceği için anlaşılmamaktadır.

Herhangi bir rahatsızlık ya da durumdan dolayı kaş kaybı yaşayan ya da kaşlarında seyrekleşme olan kiiler kaş kontürü uygulaması ile yüz ifadesinde mükemmellik sağlayabilirler. 3D, kıl tekniği, gölgeleme ve pudralama gibi tekniklerle yapılan kaş kontürü kaşın en orijinal haline yakın gözükmesini sağlar.

Kaş Kontürü Zararları Nelerdir?

Kaş arasındaki seyreklikleri kıl gibi dolduran ve doğal gözükmesini sağlayan kaş kontürü dövme yöntemi ile de uygulanabilir. Dövme şeklinde uygulanan kaş kontürü ilk başlarda yapay bir görünüm meydana getireceğinden dolayı yaptırmadan önce iyi düşünmeniz ve karar vermeniz gerekir.

Kaşa uygulanan renk pigmentlerindeki maddeler kişinin kendi doğal kaşlarına zarar verebilir. Her kişide olmasa da kaş dövmesi sonrasında sorun yaşayan kişiler bulunmaktadır. Ayrıca kaş dövmesinin silinmesi çok zordur. Yanlış bir şekilde verildiğinde sonu hüsran olabilir. Kaş dövmesi zararlı olurken kıl tekniği kaş döker mi merak edilmektedir. Genel olarak bu yöntem dökülen kaşların yerine yeni kalıcı kaşlara kavuşmak için yapılmaktadır. Özellikle kaş dökülmesinin altında yatan nedenler tedavi edilirse kısa sürede uygulama haricinde yeni kaşların oluşmasına da yardımcı olur.

Kaş Kontürü Modelleri Nelerdir?

Asıl olarak kaş kontürü yapılmadan önce kişinin yüz şekline uygun bir modelin belirlenmesi gerekmektedir. Kaş kontürü modelini belirlemek için kaşlarınızı aldırdıktan sonra eksiklikleri belirleyiniz. Yeteri kadar dolgun olmayan bölgeleri belirleyip ne kadar doldurmak istediğinizi belirleyiniz. Dilerseniz bunu geçici ya da kalıcı yöntemler ile doldurabilirsiniz.

Kaş kontürü kalıcı mı diye soracak olursa tam değil, yarı kalıcıdır. Uygulanan boyalar zaman içerisinde hücrelerin fizyolojik fonksiyonu ile kaybolur. Microblading ya da dövme kaş uygulaması ile yapılan kaş kontürü tekniği makyajın pürüzsüz ve kusursuz olması için etkilidir.

Kaş Kontürü Fiyatı Ne Kadar?

Son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen kaş kontürü fiyatları uygulandığı yere ve tekniğe göre değişmektedir. Microblading kıl tekniği uzmanlık ister ve bundan dolayı fiyatlar biraz daha yüksektir. Geçici olarak makyaj malzemeleri ile yapıla kaş kontürü ise daha uygun fiyattadır. Renkli kaş basitleyici jellerden yararlanabilir ya da kaş kalemi kullanabilirsiniz. Kaş dövmesi ile microblading arasında fiyat farkı bulunmaktadır.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Su Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları, Zararları ve Yapanlar

Su Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları, Zararları ve Yapanlar

Su diyeti; sadece sıvı alımına dayanan, metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo vermeyi sağlayan bir programdır...

Limonun Cilde Faydaları ve Etkileri Nelerdir?

Limonun Cilde Faydaları ve Etkileri Nelerdir?

Limon; ılıman iklimlerde yetişen, C vitamini ve sitrik asit açısından zengin ve bağışıklık sistemini güçlendiren bir çekirdekli bir meyvedir...