yeniloji.com
Bakım

Kaş Kontürü Nedir? Zararları, Modelleri ve Fiyatı

Henüz yorum yazılmadı
Kaş Kontürü Nedir? Zararları, Modelleri ve Fiyatı
Yeniloji 717 görüntüleme

Kaş kontürü; kaş hattının ve şeklinin belirginleşmesini sağlayan, belirlenen yüz şekline göre kaşların alınması ve daha sonra kaşların dolgun gözükmesi için boşlukların doldurulması olarak ifade edilen bir uygulamadır.

Kaş Kontürü Nedir, Ne Demek?

Seyrekleşen kaşların daha dolgun gözükmesini sağlayan kaş kontürü, kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Renk pigmentlerinin kaş bölgesindeki derinin alt tabakasına işlenmesi temeline dayanmaktadır. Kişinin arzuladığı kaş görünümüne kavuşmasını sağlayan kaş kontürü kıl tekniği aynı zamanda simetrik kaşlara sahip olmaya yardımcı olmaktadır. Yüz şekline uygun bir kaş görünümü sağlamak ve aynı zamanda etkileyici bakışlara sahip olmak pek çok kişi tercih etmektedir.

Genel olarak makyajın kusursuz olması için kaşlarında doğal ve dolgun bir görünüme sahip olması gerekir. Kaş kontürü sayesinde her gün makyaj yaparken doldurma işlemini yapmanıza gerek kalmaz. Bakışların daha derin olmasını sağlayan kaş kontürü doğal bir görünüm meydana getireceği için anlaşılmamaktadır.

Herhangi bir rahatsızlık ya da durumdan dolayı kaş kaybı yaşayan ya da kaşlarında seyrekleşme olan kiiler kaş kontürü uygulaması ile yüz ifadesinde mükemmellik sağlayabilirler. 3D, kıl tekniği, gölgeleme ve pudralama gibi tekniklerle yapılan kaş kontürü kaşın en orijinal haline yakın gözükmesini sağlar.

Kaş Kontürü Zararları Nelerdir?

Kaş arasındaki seyreklikleri kıl gibi dolduran ve doğal gözükmesini sağlayan kaş kontürü dövme yöntemi ile de uygulanabilir. Dövme şeklinde uygulanan kaş kontürü ilk başlarda yapay bir görünüm meydana getireceğinden dolayı yaptırmadan önce iyi düşünmeniz ve karar vermeniz gerekir.

Kaşa uygulanan renk pigmentlerindeki maddeler kişinin kendi doğal kaşlarına zarar verebilir. Her kişide olmasa da kaş dövmesi sonrasında sorun yaşayan kişiler bulunmaktadır. Ayrıca kaş dövmesinin silinmesi çok zordur. Yanlış bir şekilde verildiğinde sonu hüsran olabilir. Kaş dövmesi zararlı olurken kıl tekniği kaş döker mi merak edilmektedir. Genel olarak bu yöntem dökülen kaşların yerine yeni kalıcı kaşlara kavuşmak için yapılmaktadır. Özellikle kaş dökülmesinin altında yatan nedenler tedavi edilirse kısa sürede uygulama haricinde yeni kaşların oluşmasına da yardımcı olur.

Kaş Kontürü Modelleri Nelerdir?

Asıl olarak kaş kontürü yapılmadan önce kişinin yüz şekline uygun bir modelin belirlenmesi gerekmektedir. Kaş kontürü modelini belirlemek için kaşlarınızı aldırdıktan sonra eksiklikleri belirleyiniz. Yeteri kadar dolgun olmayan bölgeleri belirleyip ne kadar doldurmak istediğinizi belirleyiniz. Dilerseniz bunu geçici ya da kalıcı yöntemler ile doldurabilirsiniz.

Kaş kontürü kalıcı mı diye soracak olursa tam değil, yarı kalıcıdır. Uygulanan boyalar zaman içerisinde hücrelerin fizyolojik fonksiyonu ile kaybolur. Microblading ya da dövme kaş uygulaması ile yapılan kaş kontürü tekniği makyajın pürüzsüz ve kusursuz olması için etkilidir.

Kaş Kontürü Fiyatı Ne Kadar?

Son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen kaş kontürü fiyatları uygulandığı yere ve tekniğe göre değişmektedir. Microblading kıl tekniği uzmanlık ister ve bundan dolayı fiyatlar biraz daha yüksektir. Geçici olarak makyaj malzemeleri ile yapıla kaş kontürü ise daha uygun fiyattadır. Renkli kaş basitleyici jellerden yararlanabilir ya da kaş kalemi kullanabilirsiniz. Kaş dövmesi ile microblading arasında fiyat farkı bulunmaktadır.

Orjinal Hot Shapers Termal Zayıflama Korsesi
Kapıda Ödeme İmkanıyla İndirimli Sipariş Ver!
Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Gaz Sıkışması Belirtileri Nelerdir? Neden Olur? Ne İyi Gelir?

Gaz Sıkışması Belirtileri Nelerdir? Neden Olur? Ne İyi Gelir?

Bağırsaklarda biriken gazın çeşitli nedenlerle dışarı atılamaması gaz sıkışması olarak isimlendirilmektedir...

Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yenilen yiyecekler insanlarda tokluk hissini yaratırken bir yandan da vücut için fayda sağlayarak vitamin eksikliği probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olur...

Kilo Yapmayan Meyve ve Sebzeler

Kilo Yapmayan Meyve ve Sebzeler

Kilo yapmayan meyve ve sebzelerden tüketerek diyet bozmadan zayıflama sürecinizi devam ettirebileceğiniz gibi formda kalmak için bu meyve ve sebzelerden rahatlıkla tüketebilirsiniz...

Fesleğen Diyeti ve Listesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Fesleğen Diyeti ve Listesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Fesleğen diyeti; zayıflamayı sağlayan, düzenli beslenme alışkanlığı edinmeyi kolaylaştıran ve yağ yakıcı özelliği sayesinde hızlı kilo vermeye yardımcı olan bir kilo verme yöntemidir...

Nikotin Nedir, Ne Demek? Bağımlılık Yapar mı? Belirtileri ve Tedavisi

Nikotin Nedir, Ne Demek? Bağımlılık Yapar mı? Belirtileri ve Tedavisi

Doğada renksiz ve sıvı bir halde bulunan nikotin, bağımlılık meydana getiren, zehirli bir maddedir...

Sigara Bırakanlar İçin Detoks Önerileri Nedir? Nasıl Yapılır?

Sigara Bırakanlar İçin Detoks Önerileri Nedir? Nasıl Yapılır?

Sigara bırakanlar için detoks uygulamaları ciğerlerin daha kısa süre içerisinde temizlenmesine yardımcı olmaktadır...

Yatarken Korse Takmak Zayıflatırmı?

Yatarken Korse Takmak Zayıflatırmı?

Yatarken korse takmak vücuda rahatsızlık verebilir fakat kullanım amacına göre bu durum bazen sağlıklı da olabilmektedir...

Beyin Sisi Nedir? Neden Olur? Yaşayanlar ve Tedavisi

Beyin Sisi Nedir? Neden Olur? Yaşayanlar ve Tedavisi

Beyin sisi; anlık hafıza kaybı, konsantrasyon bozukluğu ve kafa karışıklığı gibi belirtileri ile karakterize olan özellikle covid sonrasında meydana gelen bir rahatsızlık türüdür...

Mide Botoksu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Zayıflayanlar ve Fiyatı

Mide Botoksu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Zayıflayanlar ve Fiyatı

Mide botoksu; kişide iştah kaybı meydana getirmek için uygulanan bir zayıflama yöntemidir...

Beyincik Sarkması Nedir? Belirtileri Nelerdir? Ameliyatı ve Bitkisel Tedavisi

Beyincik Sarkması Nedir? Belirtileri Nelerdir? Ameliyatı ve Bitkisel Tedavisi

Beyincik sarkması; beyincikte tonsil olarak isimlendirilen alt uç kısımların kafatasından aşağıya doğru, omurilik kanalına inmesi durumu olarak tanımlanan bir rahatsızlıktır...