yeniloji.com
Sağlık

Pırasa Kürü Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Pırasa Kürü Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?
Yeniloji 1432 görüntüleme

Pırasa kürü; sindirim sisteminin aktif hale gelmesi ve dengeli bir şekilde çalışmasını sağlayan, kabızlık gibi rahatsızlıkların giderilmesini sağlayan bir karışım olarak nitelendirilmektedir.

Pırasa Kürü Nasıl Yapılır?

Kabızlık tedavisi için doğal bir besin olarak önerilen pırasa kür şeklinde tüketildiği zaman lifli içeriği sayesinde kısa sürede sindirim sisteminin dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Bu doğal içerikli kür pırasa ve zeytinyağı kullanımı ile yapılmaktadır. Vücudumuz için oldukça sağlıklı olan zeytinyağı, aynı zamanda bağırsak hareketlerinin düzenlenmesi konusunda da etkili olmaktadır. Pırasa ile birlikte yenildiği zaman kabızlık gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesi konusunda etkili ve olumlu sonuçlar meydana getirmektedir.

Doğal içerikli pırasa kürü hazırlamak için 3 adet pırasayı ufak ufak kesip yaklaşık olarak 4 bardak su ile kaynatınız. Bunun sonrasında içerisine yaklaşık olarak yarım çay bardağı miktarında zeytinyağı ekleyiniz. 5 dakika daha pişmesini sağlayıp daha sonra ocaktan alınız. Bunun sonrasında tüketim sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak yediğinizde kısa süre içerisinde kabızlık probleminin giderildiğini gözlemleyebilirsiniz. Sindirim sisteminin dengelenmesini sağlayan pırasa kürü bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olan doğal içerikli bir kürdür.

Pırasa Kürünün Faydaları Nelerdir?

Genel olarak kabızlık bağırsakların yavaş çalışması sonucunda meydana gelmektedir. Sindirim sisteminin dengesizliğinden kaynaklanan kabızlık dışkının sert olması ve dışarı çıkamaması durumu olarak nitelendirilir. Ayrıca kişinin uzun süre boyunca tuvalet ihtiyacını gerçekleştirememesi şeklinde belirtilmektedir. Bağırsak fonksiyonlarının düzelmesini de daha hızlı çalışmasını sağlayan pırasa kürü kabızlık probleminin giderilmesine yardımcı olur. Çoğu zaman kabızlık için ilaç kullanımı tercih edilse de bu bağırsak tembelliğine neden olmaktadır. Bu tarz durumları önlemek için doğal kürlerin tercih edilmesi önerilmektedir.

Günlük hayatta pek çok etken kabızlığa neden olabilmektedir. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak kişinin hayatını olumlu yönde etkileyen pırasa kürü, midenin daha rahat bir sindirim gerçekleştirmesini sağlar. Böylece kabızlık ile birlikte hazımsızlık problemlerinin giderilmesini de sağlar. Lif bakımından oldukça zengin olan bu kür, bağırsaklarda yer alan parazitlerin giderilmesini sağlar. Bakteri oluşumunu önler. Ayrıca yiyeceklerden alınan vitamin ve minerallerin bağırsak tarafından emiliminin gerçekleşmesini sağlar.

Pırasa Kürü Neye İyi Gelir?

Genel olarak uzun süreli kabızlık yaşayan kişiler için pırasa kürü doğal bir şifa kaynağıdır. Stres, kullanılan ilaçlar, yeme bozuklukları, hareketsiz yaşam az su içmek kabızlığa neden olan etmenler başında gelmektedir. Eğer bağırsaklarda önemli bir sağlık problemi yoksa kabızlığın çözümü için pırasa kürü kullanımı sağlamak faydalı olacaktır. İçerisindeki lifle bağırsakta çözülerek baskı meydana getirir ve bu da dışkının daha kolay çıkmasını sağlar.

Pırasa Kürü Yapanlar ve Yorumlar

Kabızlık özellikle son yıllarda birçok kişide meydana gelen bir sağlık problemi olarak nitelendirilmektedir. Sindirim sisteminin yavaşlaması vücudu fiziksel olarak oldukça etkilemektedir. Pırasa kürü yorumlarına baktığımızda uygulayanların kabızlık sorunundan kurtulduğunu görebilmekteyiz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Avokadonun Yararları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Avokadonun Yararları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Avokado; enerjisi yüksek, protein açısından oldukça zengin, içerisinde A ve E vitamini bulunan, hem sebze hem de meyve olarak tüketilebilen tropikal bir besindir...

Torakolomber Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Takılır?

Torakolomber Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Takılır?

Torakolomber; skolyozun omurganın birden fazla bölgesinde görülmesi ile ortaya çıkan bir rahatsızlıktır ve torakolomber korsesi bu bölgedeki ağrıların hafiflemesi için üretilmiş bir aparattır...

Sırtta Neden Çok Sivilce Çıkar? Sırttaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Sırtta Neden Çok Sivilce Çıkar? Sırttaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Özellikle ergenlik döneminde birçok insanın en önemli sorunlarından birisi sırtta sivilce çıkması her yaştan kişide görülebiliyor...

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Olanlar ve Yorumlar

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Olanlar ve Yorumlar

Göz kapağı estetiği; diğer bir ismi ile blefaroplasti olarak nitelendirilen, hem alt hem de üst göz kapaklarına uygulanan, deri sarkması ve gereksiz fazla kas dokusunun çıkartılması, ayrıca göz çevresinde meydana gelen dokuların giderilmesine yönelik olarak uygulanan, plastik cerrahlar tarafına yapılan işlemdir...