yeniloji.com
Zayıflama

Zayıflamak İçin Kür Tarifleri Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Henüz yorum yazılmadı
Zayıflamak İçin Kür Tarifleri Nelerdir? Ne İşe Yarar?
Yeniloji 1845 görüntüleme

Zayıflama kürleri; metabolizmanın dengeli ve düzenli çalışmasını sağlayarak kısa süre içerisinde yağ yakımının gerçekleşmesini ve fazlalıkların giderilmesini sağlayan karışımlardır.

Zayıflamak İçin Kür Tarifleri Nelerdir?

Evde kolayca uygulanabilen zayıflama kürleri, kısa süre içerisinde doğal bir zayıflama sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Fazla kilolardan kurtulmanın en etkili yolu beslenme düzenin değiştirilmesidir. Dengeli ve sağlıklı beslenme sindirim sisteminin düzelmesini sağlar ve bu da kilo vermeyi beraberinde getirir. Zayıflama kürleri bağırsak ve mide gibi sindirim sistemi organlarının etkin şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan diyet ve zayıflama kürleri ile vücudun forma girmesini sağlayabilmektedir. Zayıflama için kür tariflerinden bazılarını şu şekilde belirtebiliriz:

Lahana Kürü: Lifli bir besin olan lahana, kür şeklinde tüketildiği zaman zayıflama konusunda yardımcı olmaktadır. Lahana kürünün tarifi oldukça basittir. Bu kürü hazırlamak için gerekli olan malzemeler, 5 tane lahana yaprağı ve 3 su bardağı kadar içme suyudur. Lahana yapraklarını su içerisinde yaklaşık olarak 7 dakika kadar haşlayınız. Lahanalar haşlandıktan sonra süzünüz. Yemek yemeden 1 saat önce ya da yemek yedikten 2 saat sonra tüketebilirsiniz. Kürü 5 gün uygulayınca 3 gün ara veriniz. Bunu 3 kez tekrar edince 10 gün ara veriniz. Kürün bu şekilde kullanılması daha etkili olmaktadır.

Soğan Suyu Kürü: soğan suyu kürü bağışıklığın güçlenmesi için sıklıkla tercih edilen doğal içerikli bir karışımdır. Bu kürü hazırlamak için 2 tane orta boy soğan, yarım litre kadar içme suyu ve sirke gereklidir. Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan soğan suyu kürünü hazırlamak için soğanları kabukları ile birlikte suyun içerisine atınız ve içerisine 500 ml. kadar sirke ekleyiniz. Orta ateşte yaklaşık olarak 5-10 dakika kaynatınız. Sonrasında soğumaya bırakınız. Sabahları aç karnına ve yemeklerden önce tüketilmesi uygundur. Dilerseniz içerisindeki soğanı da tüketebilirsiniz.

Kilo Verdiren Kürler Nelerdir?

Vücutta yağ yakımının hızlandırılmasına yardımcı olan ve metabolizmanın dengeli, düzenli şekilde çalışmasına destek olan zayıflama kürleri çeşitlilik arz etmektedir. Sodalı yeşil çay kürü bunlardan biridir. 2 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 şişe maden suyu, yarım bardak limon suyu, 2.5 bardak içme suyu bu kür için gerekli malzemelerdir. Öncelikle suyu kaynatınız ve daha sonra içerisine yeşil çayı ekleyiniz. Yaklaşık olarak 10 dakika demlenmesini bekleyiniz. Sonrasında içerisine soda ve limon suyu ekleyiniz. 15 gün boyunca yemeklerden önce aç karnına tüketebilirsiniz.

Kilo vermeye yardımcı olan doğal kürlerden bir diğeri yoğurt kürüdür. Yağ yakımına yardımcı olan ve ödem atmayı kolaylaştıran yoğurt kürünün yapılması için gerekli olan malzemeler 1 kase ev yoğurdu, 1 tatlı kaşığı pul biber ve yarım limonun suyudur. Bu malzemelerin her birini karıştırıp tüketebilirsiniz. 20 gün düzenli kullanılan bu kür metabolizmayı hızlandırır ve kısa süre içerisinde vücudun forma girmesine destek olur.

Zayıflama Kürleri Ne İşe Yarar?

Yağ yakımının sağlanması için zayıflama kürleri oldukça etkilidir. Vücuttaki fazla ödemin atılmasına yardımcı olan bu doğal karışımlar aynı zamanda bel çevresi başta olmak üzere vücuttaki yağların yakılması ve dışarı atılması için destek olmaktadır. Metabolizmayı hızlandıran ve sindirim sistemi problemlerinin giderilmesine yardımcı olan bu kürler düzenli şekilde tüketilirse etkilerini kısa süre içerisinde fark edebilirsiniz.

Zayıflama Kürlerinin Yan Etkileri Nelerdir?

Genel olarak zayıflama kürlerinin zararları bulunmamaktadır. Fakat hamile kadınlar, emziren anneler bu kürleri kullanmamalıdır. Hamile kadınların zayıflamak için bu tarz yöntemler uygulaması doğru değildir. Emziren anneler ise bebeklerini düşünerek hareket etmelidir. Kronik hastalar ve devamlı ilaç kullanan kişiler kullanım öncesinde doktora danışmalıdır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Saçların Canlanması İçin Ne Yapmalı?

Saçların Canlanması İçin Ne Yapmalı?

Saçların canlanması için, nemini geri kazanmasına yardımcı olan bitkisel ve doğal bakımların uygulanması, bunun yanı sıra saç yapısına zarar veren etkenlerden kaçınılması gerekmektedir...

Sineklerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Sineklerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Yaz aylarının gelmesiyle artan sineklerden kurtulmanın doğal yolları konusunda bilgi sahibi olan kişiler, bunları hemen uygulamaya başlayarak sorunlarını ortadan kaldıracaklardır...

Adet Söktürücü Kür Tarifi Nedir?

Adet Söktürücü Kür Tarifi Nedir?

Adet söktürücü kürler; adet döngüsünün daha düzenli olmasını sağlayan ve aynı zamanda regl döneminde ağrıların kasılmaların hafiflemesine yardımcı olan doğal karışımlardır...

Kırkkilit Otu Çayı Nasıl Hazırlanır? Ne Zaman İçilir? Fayda ve Zararları

Kırkkilit Otu Çayı Nasıl Hazırlanır? Ne Zaman İçilir? Fayda ve Zararları

Kırkkilit otu çayı; antioksidan açısından oldukça zengin ve kış aylarında sıklıkla görülen enfeksiyonlara karşı koruyucu etkisi bulunan bir bitki çayıdır...