yeniloji.com
Bakım

Evde Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemi

Henüz yorum yazılmadı
Evde Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemi
Yeniloji 184 görüntüleme

Saçlarını başarılı bir şekilde uzatmak isteyen kadınlar evde doğal yollarla saç uzatma yöntemi kullanarak rahatlıkla bunu gerçekleştirebilirler.

aronya çayı

Soğan Suyu ile Saç Uzatma ve Bakım

Mutfağımızı en önemli ürünlerinden birisi olan soğanlar, vücudumuzun birçok farklı noktası için de çok faydalı olmaktadır. Bu aşamada saçlar da soğanın vücuda faydalarını en iyi şekilde değerlendirebilir. Çok uzun yıllardır saçların doğal yollarlar uzatılmasında soğan kullanılmaktadır. İçerisinde çok yoğun miktarda sülfür bulundurması ve kolajen üretimini teşvik etmesi sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğan suyunun elde edilebilmesi için arpacık soğanı ya da kırmızı soğanın kullanılması gerekmektedir. Blender ya da benzeri bir cihazla çekildikten sonra soğanların suyunun süzülmesi ile elde edilmektedir. Sonrasında kafa derisine masajla uygulanan bu suyun 15 dakika kadar saçta kalması gerekmektedir. Sonrasında şampuanla yıkanabilir.

Yumurta Maskesi ile Evde Saç Uzatma

İnsanların düzenli olarak yumurta tüketiminin yegane amacı besleyici özelliğidir. Bu özelliği saçlarında kullanmak isteyen kadınlar, yumurta maskesi ile saçlarını istedikleri şekilde uzatabilmektedir. İçerisinde kükürt, çinko, selenyum ve demir gibi çok sayıda minerali barındırdığı için saç uzatılmasında iyi bir yardımcı olmaktadır. Saçın uzunluğuna göre 1 ya da 2 yumurta kullanılması gerekirken üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı bal eklenmesi gerekmektedir. Yumuşak bir hamur kıvamına gelene kadar karıştırılan malzemelerin saça uygulanıp 20 dakika kadar beklenmesi gerekmektedir. Sonrasında saçlar yıkanabilir.

Elma Sirkesi ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Salatalarda sıklıkla tercih ettiğimiz sirkenin temizleyici özelliği herkes tarafından bilinmektedir. Tüketildiğinde vücudumuzu temizleyen sirke, saça sürüldüğünde de saç derisini en iyi biçimde temizlemektedir. Saçın üzerinde kalan artıkları en iyi biçimde temizleyen sirke, aynı zamanda derinin pH dengesini de sağlamaktadır. Bu şekilde saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına muhteşem bir katkı sağlamış olur.

Elma sirkesi ile saç bakımı için 1 litre kadar içme suyuna 75 ml. elma sirkesi atılması gerekmektedir. 75 ml. elma sirkesi atmak için yarım çay bardağını kullanmak yeterli olacaktır. Saçların normal bir şekilde yıkanmasının ardından durulama işlemi için bu karışım kullanılarak saçların uzaması sağlanmaktadır.

Yeşil çay İle Saç Uzar mı?

Kilo vermek isteyen kadınların mutfaklarından eksik olmayan yeşil çay, saç uzatmak için de en doğru ürünler arasında yer almaktadır. Yeşil çayın içerisinde yer alan antioksidan maddeler, saç dökülmelerini çok büyük oranda engellemektedir. Yeşil çayın kullanılması için ilk olarak demlenmesi gerekmektedir. Klasik yöntemler demlenen yeşil çayın ılıması beklenmektedir. Sonrasında ılık haldeyken saça uygulanan yeşil çayın 1 saat kadar saçta beklemesi gerekmektedir. Bunun hemen sonrasında saç yıkanarak uygulama tamamlanabilmektedir. Kadınlar, evde doğal yollarla saç uzatma yöntemi sayesinde büyük paralar harcamadan muhteşem saçlara sahip olma imkanını elde edeceklerdir.

aronya çayı

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kadın ve Erkekler İçin Saç Uzatma Yöntemleri ve Teknikleri

Kadın ve Erkekler İçin Saç Uzatma Yöntemleri ve Teknikleri

Kadınlar için saç uzatma yöntemleri arasında evde yapılan doğal maske ve teknikler vardır...

Saçların Daha Hızlı uzaması İçin Ne Yapmalı?

Saçların Daha Hızlı uzaması İçin Ne Yapmalı?

Saçların hızlı uzaması için; saç köklerinin beslenmesine yardımcı olan doğal yöntemler uygulanmalı ve saçların kırılmalara karşı korunması gerekmektedir...

Saçkıran Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Olur?

Saçkıran Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Olur?

Saçkıran; saç kaybına neden olan bir cilt hastalığıdır...

Erkeklerde Saç Uzatmak Kellik Yapar mı? Dökülmeyi Arttırır mı?

Erkeklerde Saç Uzatmak Kellik Yapar mı? Dökülmeyi Arttırır mı?

Erkeklerde saç uzatmak, eğer ki gerekli bakımlar yapılmazsa saçın sönmesine ve cansızlaşmasına ve bu da dökülme, kellik gibi sorunlara yol açmaktadır...