yeniloji.com
Sağlık

Kozalak Macunu Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Fiyatı

Henüz yorum yazılmadı
Kozalak Macunu Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Fiyatı
Yeniloji 54 görüntüleme

Kozalak macunu; akciğerlerin temizlenmesini ve burada yer alan toksinlerin ve zararlı yabancı maddelerin giderilmesine destek olan ve detoks etkisi meydana getiren bir üründür.

Kozalak Macunu Faydaları Nelerdir?

İçerisinde yer alan pinenler sayesinde tıkalı olan kalp damarlarının açılmasına yardımcı olan kozalak macunu, kan basıncının dengelenmesini ve akış hızının hızlanmasını sağlamaktadır. Zararlı toksin maddelerin vücutta biriken tüm kalıntılarının vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan bir karışımdır. Hücre içerisindeki plakları ve zararlı atıkların hücreleri deforme etmeden atılmasını sağlamaktadır.

Kozalak macunu; akciğerlerin temizlenmesini ve vücuda daha fazla oksijen depolanmasını sağlayan doğal içerikli bitkisel bir karışımdır.

Öksürük, nefes darlığı, astım, bronşit, KOAH gibi hastalıklarda kalıcı olarak iyileşmesi meydana getirme konusunda destekleyici etkileri bulunmaktadır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olan bu macun aynı zamanda enfeksiyonların ve hastalıkların giderilmesine yardımcı olur. Çam ağaçlarında yer alan yeşil kozalaklardan elde edilen bu macun aynı zamanda kozalak şurubu olarak da nitelendirilmektedir. Solunum ve akciğer hastalıkları başta olmak üzere, mide rahatsızlıklarının iyileştirilmesi konusunda da etkili olmaktadır.

Kozalak Macunu Nasıl Yapılır?

Hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı koruyucu olan kozalak macunu, çam ağaçlarında bulunan yeşil kozalaklardan elde edilmektedir. Bu macunu hazırlamadan önce bu kozalakları güzelce yıkamanız gerekmektedir. Bunun sonrasında kozalakları derin bir kaba koyunuz ve içeresine su koyularak bekletilir. Ertesi gün kozalaklar suyun içerisinde bir tencereye koyulur ve kaynatılır. Hafif olarak haşlanmış olan kozalakları süzmek amacı ile yeniden tencereye aktarınız. Kozalakları güzelce karıştırıp, kaynatılmış olan 6 bardak suyu tencerenin içerisine koyunuz. Bu şekilde 1.5 ya da 2 saat boyunca kısık ateşte kaynatınız. Bu işlemin sonrasında içerisine toz şeker ekleyiniz. Kıvama gelene kadar karıştırmaya devam ediniz. Sonrasında tencerede oda sıcaklığına gelene kadar bekleyiniz. Sonrasında süzünüz ve kozalakları içinden çıkartarak hazır hal getiriniz.

Kozalak Macununun Yan Etkileri Var mı?

Doğal bir içeriğe sahip olan kozalak macunu düzenli ve dengeli bir şekilde tüketilirse herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Eğer ki doğru kozalaklar kullanılmazsa tüketim sonrasında birtakım sindirim problemleri meydana getirebilir. Ayrıca aşırı şekilde kullanılması mide için zararlı olabilir. Bundan dolayı dengeli bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir.

Kozalak Macunu Kullananlar ve Fiyatı

Akciğerler için faydalı olan kozalak macunu fiyatı oldukça uygundur ve kullananlar genel olarak memnun kalmaktadır. Solunum yollarının temizlenmesi, enfeksiyon ve hastalıkların önlenmesi, öksürük, bronşit ve nefes darlığının giderilmesi için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Dilerseniz sizler de bu doğal içerikli karışımdan faydalanabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Ağda Nasıl Yapılır? Ağdanın Acısı Nasıl Azaltılır?

Ağda Nasıl Yapılır? Ağdanın Acısı Nasıl Azaltılır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en çok tercih edilen yöntem olarak ağda gösterilmektedir...

Tüylerin Geç Çıkması İçin Ne Yapılır? Tüylerin Azalması İçin Doğal Yöntemler

Tüylerin Geç Çıkması İçin Ne Yapılır? Tüylerin Azalması İçin Doğal Yöntemler

Tüylerin geç çıkması; kişilerin uygulayacağı gerek kimyasal gerekse doğal yöntemlerle mümkün olabilen bir durumdur...

Pirinç Unu Maskesi Nedir? Tarifi, Yapımı, Faydaları ve Yapanlar

Pirinç Unu Maskesi Nedir? Tarifi, Yapımı, Faydaları ve Yapanlar

Pirinç unu maskesi; cildin yenilenmesini sağlayan, renk eşitsizliklerinin giderilmesine etki eden ve aynı zamanda cildi besleyerek cilt lekelerinin giderilmesi için faydalı olan bir karışımdır...

Pelin Otunun Faydaları Nelerdir? Artemisia Ne İşe Yarıyor? Nasıl Tüketilir?

Pelin Otunun Faydaları Nelerdir? Artemisia Ne İşe Yarıyor? Nasıl Tüketilir?

Pelin otu; sindirimi kolaylaştırmaya yardımcı olan, papatyagiller familyasına ait ve Anadolu'da doğal bir şekilde yetişen bir bitkidir...