yeniloji.com
Diyet

İsveç Diyeti Nedir? Kaç Kilo Verdiriyor? Zararlı Mı, Faydalı mı?

Henüz yorum yazılmadı
İsveç Diyeti Nedir? Kaç Kilo Verdiriyor? Zararlı Mı, Faydalı mı?
Yeniloji 2165 görüntüleme

İsveç diyeti; etkili bir şekilde kilo vermeye yardımcı olan ve metabolizmanın dengelenmesini sağlayan bir beslenme programıdır.

İsveç Diyeti Nedir? Nasıl Olur?

İnsanların kısa süre içerisinde çok fazla kilo vermesi bazı durumlarda sağlık açısından çok büyü riskler taşıyabiliyor. Özellikle insanların kalp rahatsızlıkları varsa çok fazla kilo vermelerini sağlayan şok diyetleri çok riskli bir tercih olabiliyor. İsveç diyeti de bu diyetlerden birisi olarak gösterilirken kısa süre içerisinde insanların formlarını yakalamasını ve önemli anlarında en iyi fiziki görünüşlere kavuşmalarını sağlıyor.

İsveç diyeti ile yaklaşık olarak iki hafta içerisinde 7-20 kilo arası verebilmek mümkündür. Fakat bu durum kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

İsveç diyeti, belirli yasakların bulunduğu, süresi sabit olan ve kişiye göre değişmeyen diyetlerden bir tanesidir. Diyetin şartlarına sadık kalan kişiler rahatlıkla verim alırken vücutlarını da istedikleri düzeye çekmiş oluyorlar.

İsveç Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Bu diyetin uygulanmasında kişiler 13 gün boyunca diyetlerine devam edebiliyorlar. Bu diyetlerinde devam ederlerken bir yandan kilo vermeye başlayan kişiler mevcut kilolarına ve diyetin vücutlarına olan etkisine göre farklı düzeylerde kilo verebiliyorlar. İsveç diyeti yapanlar 13 günün sonunda minimum 7 kilo verirken bu insanlar için son derece memnun edici oluyor. Bunun yanı sıra diyetin sonunda insanların verdikleri kilo miktarı da 20 kilo seviyesine kadar yükselebiliyor. Yakın zamanda önemli günleri yaklaşan kişiler rahatlıkla bu diyeti yaparak istedikleri kıyafetleri giyebilirler.

İsveç Diyetinin Kuralları Nelerdir?

Her diyette olduğu gibi bu diyette kendine ait kurallar barındırıyor. Bu kuralların ilk sırasında kullanıcıların çay, kahve ya da farklı meşrubatları kullanmaması geliyor. Diyet boyunca kişiler yalnızca günde 2 litre su tüketerek sıvı ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Bunun yanı sıra bu diyeti 13 günden fazla uygulamak gibi bir seçenek bulunmuyor. Bu durumda vücut ciddi şekilde zarar görmeye başlarken diyet amacının dışına çıkıyor. Diyeti tamamlayan kişilerin tekrar isveç diyetini uygulaması için de üzerinden 3 ay gibi bir sürenin geçmesi isteniyor. Son olarak kişilere verilen listelerde yer alan menülerde öğlen ve akşam yemeklerinin yerlerini kullanıcılar rahatlıkla değiştirerek uygulayabiliyorlar.

İsveç Diyeti Zararlı Mı, Faydalı mı?

Bu diyeti uygulayacak olan kişiler için diyetin yararlı ya da zararlı olduğunu direkt olarak söylemek çok doğru olmayacaktır. Normal şartlarda kısa süre içerisinde vücudun yüksek miktarda kilo vermesi her zaman vücuda zarar veren bir durumdur ve uzmanlar tarafından önerilmez. Bu doğrultuda kalp hastası ya da tansiyon hastalarının uygulaması çok zararlı olabilir. Ancak vücutlarında ekstra sorunları bulunmayan kişiler için kısa sürede kilo vermek hem diyet çilesini çok fazla çekmemeyi hem de en yakın zamanda istedikleri fiziğe kavuşmalarını sağlayacağından yararlı olacaktır. İsveç diyeti olarak isimlendirilen bu diyet ile birlikte kısa sürede kilo veren kişiler sonrasında ki dikkatli geçirdikleri dönem ile birlikte fazla kilolarını da almayacaklardır.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır? İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır? İdeal Kilo Hesaplama

İdeal kilo; vücudun yaş, boy ve kilo ortalaması ile ortaya çıkan, kişinin olması gerektiği konu olarak belirtilen değerdir...

Toparlayıcı Korse Sütyen Nedir? Ne İşe Yarar?

Toparlayıcı Korse Sütyen Nedir? Ne İşe Yarar?

Toparlayıcı korse sütyen; göğsü büyük olan kadınların, göğüs bedenlerini küçük gösterebilmek için tercih ettikleri toparlayıcı özelliğe sahip bir iç çamaşırıdır...