yeniloji.com
Zayıflama

Maça Çayı Nedir? Matcha Çayı Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Maça Çayı Nedir? Matcha Çayı Nasıl Yapılır?
Yeniloji 1994 görüntüleme

Maça çayı bitkisel çaylar arasında metabolizmayı en hızlı çalıştıran çay olarak bilinmektedir ve metabolizmayı en yakın rakibinden 10 kat daha hızlı çalıştırmaktadır.

Maça Çayı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kilo vermek isteyenler için yeni bir alternatif olan maça çayı metabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle bilinmektedir. Japonya'da yetiştirilen bu çay metabolizmayı her zamandakinden daha hızlı çalıştırarak kilo verilmesini sağlamaktadır. Özellikle diyet ve egzersizle zayıflamaya çalışan fakat başarılı olamayan kişiler için bu çay bir mucize özelliği taşımaktadır. Çünkü Her ne yaparsanız yapın eğer ki metabolizmanız hızlı değilse kilo verme konusunda başarısız olursunuz. Vücuttaki fazla yağların atılması ve sağlıklı kilo verilmesi için öncelikli olarak metabolizmanın düzenli bir şekilde çalışması gerekir. Eğer metabolizmanız yavaşsa ve kilo verme konusunda başarısız oluyorsanız bu doğal bitki çayı sizin için uygun olabilir.

Matcha çayı, antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki toksin maddelerin atılmasına yardımcı olarak detoks etkisi meydana getirmektedir.

Uzakdoğu'da yetiştirilen bu çay, gölgede yetiştirilen çay ağaçlarının yapraklarının toplanması ve 15 gün gölgede tutulmasından sonra işlem görür. Yaprakların 15 gün gölgede tutulmasının nedeni ise bitkinin klorofil salgısını artırmak ve yüksek antioksidan içermesini sağlamaktadır. Bu bekleme süreci çayın daha yeşil ve parlak olmasını sağlar. Aynı zamanda bu süreçte daha kuvvetli bir etkiye ve tada sahip olmuş olur. Daha sonra bu yapraklar toz haline getirilir. İçeriğinde yalnızca matcha yaprakları bulunmaktadır ve herhangi bir kimyasal içermemektedir. Tamamen doğal bir zayıflatıcıdır.

Matcha Tea Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi?

Matcha tea yeşil çayla benzerdir. Fakat etki konusunda ondan daha üstündür. Bunun nedeni yeşil çayın yaprak halinde demlenip tüketilmesi maça diyet çayının ise toz halinde tüketilmesidir. Yaprak halinde tüketildiği için yeşil çay içeriğindeki tüm etkiyi yansıtmaz. Matcha çayı ise toz halinde olduğundan bitkinin bütün yapraklarını tüketmiş oluyorsunuz ve bütün etkisini hissetmiş oluyorsunuz. Maça çayı çok yoğun bir çay olduğu için diğer çaylara göre yaklaşık 10 kat daha fazla etki göstermektedir. Daha kaliteli yapraklara sahip olduğu için diğer çaylara göre enzim, vitamin ve mineral açısından değeri daha yüksektir. Bu nedenle maça form çayı tüketirken aynı zamanda başka bir çay tüketmenize gerek yoktur. Çünkü bu çay yeşil çaydan ve diğer zayıflama çaylarından daha fazla etkiye ve vitamine sahiptir.

Matcha çayı Nasıl Yapılır, Nasıl Hazırlanır?

Maça çayı kullanım tarifi oldukça kolaydır. Çok kaynar olmayan bir fincan sıcak suya 1 tatlı kaşığı kadar eklediğiniz maça tozunu 3-5 dakika demleyerek içebilirsiniz. Hazırlama aşamasında çayı çok kaynatmamanız ve taze tüketmeniz tavsiye edilir. Antioksidan açısından en yüksek değere sahip olan bu çay kullanan kişilerde tamamen doğal ve sağlıklı bir zayıflama gerçekleştirir. İçeriğindeki selenyum, c vitamini, krom, çinko ve magnezyum sayesinde vücut için gerekli olan her türlü vitamin ve mineral desteğini sağlar. Aynı zamanda enerjiyi artırır ve bu sayede metabolizmaya hız kazandırır. Bu sayede yeni oluşacak yağ hücrelerinin gelişimini engeller. Bu sayede kişide sağlıklı bir şekilde kilo verimi başlamış olur. Vücut fonksiyonlarının düzenli bir şekilde işlemesine yardımcı olur. Fiziksel olarak kuvvet ve destek sağlayarak sağlıklı hayatı berberinde getirir. Metabolizmayla birlikte hormonları da düzene sokarak daha dinç ve daha genç görünmenizi sağlar.

Maça Tozu Faydaları ve Zararları

Hiçbir yan etkisi olmayan bu toz, yeterli miktarda ve düzenli olarak tüketilmelidir. Yalnızca aşırı fazla tüketildiği zaman bir yan etki görülebilir. Çünkü ürünün metabolizma artırma etkisi 10 kat yüksektir ve bu nedenle hızlı kilo vermek adına ürünün olması gerekenden fazla tüketilmesi vücudu yorabilir. Özellikle bağışıklık sisteminini güçlendiren bu ürün önerildiği şekilde kullanıldığı zaman vücudu dinç tutar. Çay, kullanılmaya başladığı günden itibaren doğal etkilerini vücuda adapte eder. En bilindik özelliği olan metabolizmayı hızlandırma özelliği sayesinde vücuttan fazla yağların atılmasını sağlar. Bunu doğal bir yolla yaptığı için verilen kiloların geri alınması neredeyse imkansızdır. Canlanan metabolizma sayesinde vücut temizlenir ve eskisine göre daha sağlıklı olur. Maça zayıflama çayı sayesinde vücudunuzdaki fazla kilolara doğal ve sağlıklı bir yöntemle veda edebilir ve sağlıklı fit bir vücuda merhaba diyebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Aspir Yağı Zayıflatır mı? Aspir Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Aspir Yağı Zayıflatır mı? Aspir Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Aspir yağı; çok eski zamanlarda tıbbi faydaları için kullanılan, yüksek oranda antioksidan barındıran içeriği sayesinde hem zayıflama hem de vücut sağlığı için tercih edilen bitkisel bir yağdır...

Bamya Tohumu Zayıflatır mı? Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır?

Bamya Tohumu Zayıflatır mı? Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır?

Kilolarından kurtulmakta kararlı olan kişiler, kilo verme süreçlerinde kendilerine muhteşem bir şekilde destek olacak bir ürün arıyorlarsa bu ürünlerden birisi olarak bamya tohumunu kullanabilirler...

Kenevir Nedir? Kenevirin Faydaları ve Zararları

Kenevir Nedir? Kenevirin Faydaları ve Zararları

Birçok farklı sektörde kullanılan kenevir, insan vücuduna faydaları olsa da yanlış kullanımda çok zararlı bir bitkiye dönüşebilmektedir...

Katatoni Nedir? Nasıl Olur? Donakalım Tedavisi Nasıl Yapılır?

Katatoni Nedir? Nasıl Olur? Donakalım Tedavisi Nasıl Yapılır?

Katatoni; donakalım olarak da nitelendirilen, daha çok majör depresyonda rastlanılan bir hasatlık çeşidi olarak tanımlanmaktadır...