yeniloji.com
Zayıflama

Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Elma Sirkesi ile Zayıflama

Henüz yorum yazılmadı
Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Elma Sirkesi ile Zayıflama
Yeniloji 2023 görüntüleme

Elma sirkesi; vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olan ve zayıflama konusunda vücuda faydalı etkiler sunan bir bitkisel karşımdır.

Elma Sirkesi Nasıl İçilir? Nasıl Yapılır?

Elma herkes tarafından sevilerek tüketilen bir meyvedir. Ara öğünlerde veya açlık hissettiğinizde elma yiyerek açlığınızı geçiştirebilmektesiniz. Uzmanlar tarafından da yapılan açıklamalarda elmanın vücut açısında en yaralı bir meyve olduğu belirtilmektedir. Çünkü vücut açısından ph oranı en uygun meyve olduğu araştırmalar ile ortaya çıkarılmıştır. Yine uzmanların tavsiyesi olarak gece yatmadan önce içeceğiniz elma sirkesi vücuttaki toksinleri yok etme konusunda başarılı olmaktadır.

Yatmadan önce 200 ml ılık suyun içine 2 çorba kaşığı elma sirkesi koyarak içebilirsiniz. Aynı zamanda sabah kalktığınızda da aç karnına aynı şekilde hazırladığınız karışımı içebilirsiniz. Buna tercihinize göre az miktara da bal ilave edilebilmektedir. Bu karışımı ses kısıklığı içinde uygulayabilirsiniz.bunun içinde aynı yaptığını sirkeli suyun içine zencefil ilave ederek içtiğinizde ses tellerinde yutakta ve vücutta bulunan toksinleri yok etmiş olmaktadır. Bu karışımı düzenli olarak 21 günlük sürede uyguladığınızda kilo verme isteğinizi de yerine getirirken cildiniz güzelleşecek aynı zamanda böbreklerinizde düzene girecektir.

Elma Sirkesi Nasıl kullanılır?

Elma sirkesinin faydalarını bilmeyenler sadece turşularda salatalarda veya mezelerde kullanıldığını bilmektedirler. Fakat sadece bunlarla sınırlı kalmayıp sağlıktan başka temizlik alanında da elma sirkesinin kullanımı gerçekleştirilmektedir. Elma sirkesi içerik bakımından anti bakteriyel ve antifungal özellikler taşımaktadır. Bunun yanında kullanım alanlarındaki faydalarını sıralayacak olursak; Sebze ve meyveleri dalından kopardığımızda veya marketten, manavdan veya sokak satıcılarından aldığımızda üzerinde bir çok toz kir ve gözle göremediğimiz birçok mikroorganizma barındırmaktadır. Bunların yanında dalında birçok zirai ilaç kullanılmaktadır. İşte bu tür tozlardan mikro organizmalardan ve üzerindeki ilaçlardan arındırmak için elma sirkesi ile karıştırdığımız su içinde beklettiğimizde sterilize edilerek istenmeyen zararlardan kurtulabilmekteyiz.

Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Elma sirkesinde bulunan beta keroten bu kullanımlarımız esnasında vücudumuza geçerek bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir. Doğru kullanıldığında su ile karıştırılarak aç karnına tüketildiğinde kolesterol ve tansiyon düzenlenmesinde de etkili olmaktadır. Antiseptik özelliği sayesinde toksin attırmada etkilidir. Karaciğer yağlanmalarında veya karaciğerin temizlenmesinde de rol oynadığı söylenir. Ayrıca cilt ve saç için etkileri vardır. Saçların bakımında ve beslenmesinde de etki yaratmaktadır. Yaşlanma belirtileri olan kırışıklıkların ortadan kaldırılmasını hızlandırırken cilde balkım desteği sağlar ve korur. Cilt yağlanmalarını önlerken ciltteki ph oranını dengede tutar. Ciltteki lekeri iyileştirmede kullanılır. Bunların yanı sıra elleri ve ayakları yumuşatma etkisinin yanında ayaklarda oluşan kötü kokuları yok eder.

Elma sirkesinin zararları yoktur fakat aşırı şekilde kullanılmamalıdır. Eğer ki hamilelik gibi özel bir durum ya da kronik bir hastalık söz konusu ise kullanmadan öne mutlaka doktora danışılmalıdır.

Elma Sirkesi ile Zayıflama Nasıl Yapılır?

Elma sirkesi vücuda alınması ile metabolizmamıza yardımcı olması bakımından sindirimi hızlandırarak karaciğerimizin daha az yüke bindirilmesine yardımcı olur. Midemizde tokluk hissi yaratarak daha az yememizi sağlar bunun neticesinde de eğer fazla kilo surunu var ise bu kilolardan kurtulmada yardımcı olur. Bağırsaklarda gösterdiği etkinin sonucu hemoroit rahatsızlığını ve kabızlık sorununu engelleyici etkisi vardır. Elma sirkesi kullananlar vücutlarında önceden oluşan ve çevreye rahatsızlık veren kokudan kurtulur aynı zamanda ağız ve nefes kokularını da yok edici etkisi vardır. Bütün bu faydalarını vücudunuzda hissetmek görmek istiyorsanız su ile incelterek kullanmalısınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Curcumin Zayıflatırmı? Zerdeçal Kilo Verdirir mi?

Curcumin Zayıflatırmı? Zerdeçal Kilo Verdirir mi?

Curcumin, Uzak Doğu'da pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan ve günümüzde henüz yeni yeni modern tıpta da kendine yer bulan bir baharattır...

Meyan Şerbeti Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Tarifi

Meyan Şerbeti Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Tarifi

Meyan şerbeti; Ramazan sofralarının vazgeçilmez lezzeti olarak nitelendirebileceğimiz ve faydaları, lezzeti sayesinde sıkça tüketilen lezzetli bir içecek şeklinde ifade edebileceğimiz karışımdır...

Analitik Zeka Nedir? Analitik Zeka Gerektiren Mesleklerler Nelerdir?

Analitik Zeka Nedir? Analitik Zeka Gerektiren Mesleklerler Nelerdir?

Analitik zeka; tümden-gelim yönteminin etkin olduğu, çözümlemeli öncelikli zeka olarak tanımlanan bir zeka türüdür...

Çocuklarda Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır? Geçer mi?

Çocuklarda Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır? Geçer mi?

Çocuklarda şeker hastalığı; yetişkinlerde yaygın olduğu kadar yaygındır ve çoğunlukla 5-15 yaş arasında görülse de 1 yaş altı bebeklerde de sıklıkla ortaya çıkmaktadır...