yeniloji.com
Diyet

Diyet Yapıyorum Ama Kilo Veremiyorum, Ne Yapmalıyım?

Henüz yorum yazılmadı
Diyet Yapıyorum Ama Kilo Veremiyorum, Ne Yapmalıyım?
Yeniloji 148 görüntüleme

Zayıflamak için uzun süredir diyet uyguluyor fakat zayıflayamıyorsanız, uygulamış olduğunuz beslenme programı size göre olmayabilir. Diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum diyorsanız, zayıflamak için yöntemler arıyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Diyet Yapıyorum Ama Kilo Veremiyorum, Neden?

Doğru bilinen yanlışlar diyet yapmanıza rağmen zayıflayamamanıza neden olur. Diyet yapıyorum ama zayıflayamıyorum diyorsanız öncelikle sıvı alımında hata yapıyor olabilirsiniz. Çoğu insan gün içerisinde çay, kahve, bitki çayı tükettiği için sıvı ihtiyacını karşıladığını sanmaktadır. Fakat bunlar su ile aynı etkiyi oluşturmamaktadır. Kahve ya da çay içtiğiniz zaman aynı miktarda su da içmeniz gerekmektedir. Su vücuttan ödem atmayı sağlarken aynı zamanda yağ yakımının hızlanmasına ve bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle diyet yaparken bol miktarda tüketilmelidir.

Karbonhidrat tüketiminin azaltılması ile kilo verileceğini düşünmek bir başka yanlıştır. Kaliteli karbonhidratlar vücut için enerji kaynağıdır. Diyetteyken vücudun alması gereken enerjinin yaklaşık olarak %50'sini karbonhidratlar karşılamaktadır. Eğer ki yeterli ve doğru miktarda tüketirseniz metabolizmanın dengelenmesine ve kilo veriminin gerçekleşmesine etki etmektedir. Kahvaltı yapmamak ve gün boyu aç kalmak diyetteki en önemli yanlışlardan bir diğeridir. Aç kalmak metabolizmayı yavaşlatır ve bağırsak hareketlerini azaltarak kilo vermeyi engeller. Ayrıca uzun süre aç kalan vücut daha kolay yağ depolar. Güne mutlaka kahvaltı yaparak başlamanız gerekmektedir. Vücudunuz incelmesi ve dengeli zayıflaması için doğru programlara ihtiyacınız vardır. Diyet yapıyorum ama bacaklarım incelmiyor cümlesini sık sık kuruyorsanız eğer, doğru beslenme ve bölgesel zayıflama hareketleri uygulamanız gerektiğini unutmayınız.

Diyet yapıyorum ama kilo vermem durdu diyorsanız her gün tartılmamanız gerekmektedir. Diyet döneminde haftada sadece 1 defa tartılmak gerekir. Aç karnına ve tuvalete çıktıktan sonra tartıya çıkmak doğrudur. Çok sık tartılırsanız kilo veriyor olsanız bile veremiyor gibi algılayabilir ve bu da motivasyonunuzu etkiler.

Diyet Yapıyorum Ama Göbeğim Erimiyor, Ne Yapmalıyım?

Göbek bölgesindeki yağlanma hem kadınların hem erkeklerin ortak noktasıdır. Genel olarak diyete başlandığı zaman göbek dahil vücuttaki her bölgenin incelmesi beklenir ama her zaman etkili sonuç alınamayabilir. Öncelikle göbek bölgesindeki yağların erimesi için sadece diyet yapmak yeterli değildir. Buradaki kasları çalıştıran egzersizler de uygulanmalıdır. Kilo veriyorum ama göbeğim erimiyor diyorsanız diyetteki kaçamaklara dikkat etmek gerekmektedir. Günlük kalori miktarını aşmak bu bölgedeki yağların erimesine engel olur. Yetersiz uyku ve stresi yönetememek etkili bir şekilde karın yağlarından kurtulamama nedenleri arasındadır. Kilo verdim ama göbeğim duruyor diyenlerdenseniz eğer, beyaz ekmeği tüketmeyiniz. Bol su içiniz. Paketli gıdaları tüketmeyiniz. Ayrıca egzersiz yapmaya özen gösteriniz.

Diyet Yaparken Ödem Neden Oluşur?

Aşırı tuz tüketimi, fazla su içmek ve hareketsiz kalmak sonucunda oluşan ödem, çeşitli hastalıkların bir belirtisi olarak da gösterilebilmektedir. Aşırı oranda sodyum ve şeker tüketimi, vücutta meydana gelen hormonal değişiklikler, ödem meydana getirebilir. Diyet yapıyorum ama karnım şiş diyorsanız yanlış beslenme programı uyguluyor olabilirsiniz. Bu konuda uzman bir diyetisyene ve şişkinliklerinizle ilgili uzman bir doktora gitmeyi ihmal etmeyiniz. Ayrıca kilo verme aşamasında egeriz ve sporun payını unutmayınız.

Diyet Yapıyorum Ama Yağ Yakamıyorum, Ne Yapılmalı?

Zayıflamak için diyet yapıyorum spor yapıyorum kilo veremiyorum ve yağ yakamıyorum diyorsanız bunun nedeni siz olabilirsiniz. Öncelikle gün içerisinde alınan kalorileri takip etmeniz gerekmektedir. Eğer ki alınması gereken kalori miktarının üzerinde tüketim yapıyorsanız bu vücudun yağ depolamasına neden olur. Besin dağılımının dikkatli bir şekilde yapılması da burada önem arz etmektedir. Vücudun hem yağa hem proteine hem de karbonhidrata ihtiyacının olduğu unutulmamalıdır. Yeterli oranda yemek yemek ve aşırı, yanlış antrenmanlardan kaçınmak gerekmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kireçlenme Nedir? Neden Olur? Dizlik ve Korse İyi Gelir mi?

Kireçlenme Nedir? Neden Olur? Dizlik ve Korse İyi Gelir mi?

Kireçlenme; eklem yüzeyinde kalsiyum tuzlarının birikmesi sonucunda kişinin zor hareket etmesi durumuna verilen isimdir...

Elma Kabuğu Çayının Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Elma Kabuğu Çayının Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Üst solunum yolu hastalıklarına karşı etkili olan, doğal öksürük ve balgam söktürücü etkisi bulunan elma kabuğu çayı, zayıflamak isteyen kişiler için de oldukça ideal bir içeriğe sahip olan doğal bir içecektir...

Karabuğday (Greçka) Zayıflatırmı? Karabuğday Diyetiyle Zayıflayanlar

Karabuğday (Greçka) Zayıflatırmı? Karabuğday Diyetiyle Zayıflayanlar

Karabuğday; tok tutucu özelliği ve yağ yakıcı etkisi sayesinde kilo vermeye yardımcı olan bit bitkidir...

Çörek Otu Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı; metabolizmanın dengelenmesine yardımcı olarak yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayan bitkisel bir yağdır...