yeniloji.com
Sağlık

Ödem Söktürücü (Attırıcı) Kür ile Ödem Atma

Henüz yorum yazılmadı
Ödem Söktürücü (Attırıcı) Kür ile Ödem Atma
Yeniloji 155 görüntüleme

Ödem söktürücü kür, vücut dokularında fazla sıvı birikmesi sonucunda oluşan şişkinliğin vücuttan doğal yollarla atılması için hazırlanan bir karışımdır.

aronya çayı

Vücuttan ödem Atmanın Yolları

Vücutta farklı sebeplerden ötürü meydana gelen şişkinlik fazla sıvının dışarı atılamaması ve vücudun suyu tutmasından kaynaklanmaktadır. Ödem birikmesi hidropsi ismiyle de bilinmektedir. Genel olarak tek başına ortaya çıkmayan şişkinlik kalp, sindirim sistemi ve böbrekler de meydana gelen bazı rahatsızlıklar ile birlikte kendini göstermektedir. Vücutta ödem genel olarak bileklerde ve karın bölgesinde görülmektedir. Fakat daha fazla ayak ve bacaklarda görülmektedir. Ödemi vücuttan atmak için doğal yöntemlerin uygulanması tavsiye edilmektedir. Fakat bu kişinin hastalık durumuna göre değişmektedir.

Doğal ödem Söktürücüler Nelerdir?

Vücutta ödem oluşumunu engellemek için idrar söktürücü bazı besinlerden faydalanmak gerekmektedir. Vücuttan ödem atmaya yardımcı olan bazı gıdaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Karpuz: İçerisinde yüksek miktarda su barındıran bu yaz meyvesi ödem söktürme konusunda oldukça başarılıdır. Bunun yanında içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde serbest radikallerin vücut dışına atılmasına destek olur. Bu antioksidanlar damarların genişlemesine ve bu sayede damarlarda depolanmış olan sıvıların daha kolay akmasına destek olur. Bağırsakların temizlenmesine destek olarak vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur.

Domates: %90'ı su olan domates aynı zamana C vitamini, selenyum ve çeşitli antioksidanlar içermektedir. Vücudun su tutmasına ve iltihap oluşmasına neden olan serbest radikallerin vücuttan atılmasına destek olmaktadır. Böylece kan damarlarını etkileyerek ödemin atılmasına etki eder.

Salatalık: İçerisinde bol miktarda su, sülfür ve silikon bulunduran bu besin böbreklerde oluşan ürik asidi temizleyerek ödemin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Ödem söktürücü etkisi ile vücudun arınmasını ve temizlenmesini sağlamaktadır.

Havuç: Bu besin içerisinde bulunan antioksidan, vitamin ve mineraller sayesinde metabolizmanın hızlanmasına ve aynı zamanda vücuttaki ödemin atılmasına destek olmaktadır. Bu konudaki etkileri herkes tarafından bilinmektedir.

Bu gıdaların yanı sıra, yaban mersini suyu, patlıcan, kereviz, enginar, üzüm ve marul da vücuttan ödem atılması konusunda oldukça etkili yöntemler arasında yer almaktadırlar.

ödem Attırıcı çaylar Nelerdir?

Vücutta biriken sıvının dışarı atılması için birçok doğal yöntem bulunmaktadır. Ödem söktürücü özelliği taşıyan bitki çayları ile bu durumdan kurtulmak mümkündür. Yeşil çay ödem atma ve yağ yakma konusunda oldukça etkilidir. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde idrar söktürücü özelliği ile vücuttaki fazla yağlardan ve sıvıdan kurtulmak mümkündür. Gün içerisinde çok fazla tüketilmemesi gerekmektedir. Genel olarak iki bardak içilmesi tavsiye edilir. Zencefil çayı oldukça etkili bir ödem söktürücü çaydır. Özellikle hamilelik dönemindeki ödemlerden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Yapılışı da oldukça kolaydır ve evde pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

ödem Söktürücü Kür İşe Yarar mı?

Şişkinlikten kurtulmak için ödem attırıcı kür tariflerinden yararlanmak oldukça doğal bir yöntem olduğu için faydalı sonuçlar almanıza yardımcı olmaktadır. Ödem ve şişkinlikten kurtulmak için sıvı alımınızı önemsemeli ve sağlıklı beslenmelisiniz. Ödem attıran karışımlardan da destek alabilirsiniz. Eğer ki böbrek ya da kalp rahatsızlığınız var ise ödem söktürücü kür gibi bitkisel yöntemlerin uygulamadan önce doktora danışınız.

aronya çayı

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Bacak İncelten Tayt ile İncelme

Bacak İncelten Tayt ile İncelme

Bacak incelten tayt modelleri, korse niteliğinde kumaşları sayesinde fazlalıkların gizlenmesine ve daha zayıf gözükmeye destek olan giysiler olarak nitelendirilmektedir...

Basen Toparlayıcı Korse ile Basenleri Şekillendirme

Basen Toparlayıcı Korse ile Basenleri Şekillendirme

Basen toparlayıcı korse modeli, basen bölgesindeki fazlalıkların toparlanmasını sağlayarak incelme ve sıkılaşma meydana getiren esnek bir iç giysi modelidir...

Zayıflatıcı ve Sıkılaştırıcı Korse Tayt ile İncelme

Zayıflatıcı ve Sıkılaştırıcı Korse Tayt ile İncelme

Zayıflatıcı korse tayt; bacakların incelmesini sağlayan ve bunun yanında yüksek bel olma özelliği sayesinde beli incelterek göbek bölgesinin düzleşmesine destek olan bir korse modelidir...

Yağ Yakan Kür ile Bölgesel İncelme

Yağ Yakan Kür ile Bölgesel İncelme

Yağ yakan kür; vücutta depolanmış ve kiloya neden olan fazla yağların doğal bir şekilde vücuttan atılmasına etki eden doğal bir karışım olarak adlandırılmaktadır...