yeniloji.com
Sağlık

Hamile Kalmak İçin Kür Tarifi

Henüz yorum yazılmadı
Hamile Kalmak İçin Kür Tarifi
Yeniloji 347 görüntüleme

Hamile kalmak için kür tarifi; yumurtalıkların daha sağlıklı olmasını sağlayarak gebeliğin kolaylaşmasına yardımcı olan bitkisel ve doğal karışımlar olarak nitelendirilmektedir.

Hamile Kalmak İçin Kürler Nelerdir?

Gebe kalmak ve çocuk sahibi olmak isteyen anneler, doğal yöntemleri uygulayarak yumurtalık ve rahim sağlığının iyileşmesini ve bu şekilde daha sağlıklı bir hamilelik geçirmek için bitkisel kür tariflerinden yararlanabilmektedir. Kolay hamile kalmak için bazı kür tarifleri şu şekildedir:

İncir Kürü Tarifi: Yumurtanın çatlamasını ve döllenmenin gerçekleşmesini sağlama konusunda etkili olan bu doğal kür hamile kalmayı kolaylaştıran bir karışımdır. Hamile kalma oranını ve ihtimalini yükseltmektedir. Bunun yanı sıra rahim sağlığını iyileştirir ve menopozu erteler. Adet düzensizliklerinin düzelmesine destek olarak miyom, polistik over ve çikolata kistine karşı tedavi edici bir etki sağlamaktadır.

İncir kürünü hazırlamak için yaklaşık olarak 2-2,5 litre miktarındaki suyu kaynatınız ve ardından içerisinde 15-20 adet kesilmiş kuru kayısıları atınız. Yaklaşık olarak 20 dakika kaynattıktan sonra ılıması için ocaktan alın. Karışım ılıdıktan sonra süzünüz. Gün içerisinde her öğünden yaklaşık olarak 10 dakika önce tüketiniz. Kürün iki kere 21 günlük süreler ile kullanılması gerekir. İlki 21 günlük süreçten sonra 1 hafta ara verilmesi gerekir. Kür her seferinde günlük olarak hazırlanmalıdır.

Gebe kalmak için incir kürünün yanı sıra aynı zamanda karanfil çayı kürü ve keçiboynuzu kürleri de uygulanabilmektedir.

Soğan Kürüyle Hamile Kalanlar ve Tarifi

Günümüzde hamile kalmak için birçok yöntem geliştirilmiştir. Cerrahi yöntemlerin yanında birtakım bitkisel kürler sayesinde bu sürecin daha etkili bir şekilde gerçekleşmesi sağlanabilir. Kolay gebelik için soğan kürü oldukça faydalı bir karışımdır. Bu doğal kürü hazırlamak için öncelikle 2 bardak suyu kaynatınız. 1 tane soğanı soyup, 4 parçaya bölünüz. Su kaynadığı zaman soğanları içine atıp yaklaşık olarak 5 dakika boyunca kaynatınız. Daha sonra ılımasını bekleyiniz ve o şekilde tüketiniz.

Sabah ve akşam olmak üzer günde iki defa içilmesi gereken bu kürü 15 gün boyunca kullanınız. İkinci kullanım süresi için adetinizden yaklaşık olarak 10 gün önce başlayarak 5-6 gün boyunca devam ediniz. Kullanım sırasında meydana gelen sarı ve beyaz akıntılar kürün işe yaradığının bir göstergesi olarak kabul edilir. Bu kür sayesinde hamile kalanlar genel olarak kullanım önerisini bu şekilde belirtmektedir.

Gebe Kalmak İçin Ne Yapılır?

Anne ve baba olmak isteyen çiftlerin bu aşamada dikkat etmesi gereken bazı etmenler bulunmaktadır. Eğer ki gebeliğin oluşmasını istiyorsanız öncelikle ilişki aralığı sıklaştırılmalıdır. Hamile kalmak için pozisyonların uygulanması etkili olabilmektedir. Bu süreçte alkol alınmaması gerekir ve düzenli beslenme önerilmektedir. Aynı zamanda stresten uzak durulması gerekir. Kadınların doğurganlığının yüksek olduğu günlerde cinsel ilişki yaşanmalıdır.

Hamile kalmaya engel bir durum varsa öncelikle bir uzmandan destek alınmalıdır. Doktor tavsiyeleri birebir uygulanmalı ve bunun yanında sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Hamile Kalmak İçin Yöntemler, öneriler

Sağlıklı bir gebelik için öncelikle bir doktora başvurunuz. Doktorunuzun tavsiye ettiği vitaminleri ve folik asidi kullanmaya başlayınız. Folik asit değerleri gebelik için oldukça önemlidir. Adet döngünüz hakkında tam bilgi sahibi olunuz. Cinsel ilişki sonrası yaklaşık 10-15 dakika boyunca yerde yatınız. Düzenli olarak seks yapmaya özen gösteriniz fakat bu konuda abartıya gerek yoktur. Çünkü sperm yaklaşık olarak 3 gün içerisinde de döllenebilir. Tüm bu öneriler dahilinde sağlıklı alışkanlıklar edinerek ve hamile kalmak için kür tariflerinden yararlanarak gebeliğin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hızlı Kilo Verme Kürleri, Yolları ve Yöntemleri

Hızlı Kilo Verme Kürleri, Yolları ve Yöntemleri

Hızlı kilo verme kürleri ile birlikte insanlar kısa süre içerisinde vücutlarındaki yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayarak istedikleri fiziğe kavuşabileceklerdir...

Batık Nasıl Geçer? Batık Olmaması İçin Yapılması Gerekenler

Batık Nasıl Geçer? Batık Olmaması İçin Yapılması Gerekenler

Batık; Erkeklerde de görülebilen bir cilt problemi olmasıyla birlikte sıklıkla kadınlarda görülen çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur...

Hastalıklardan Korunmak İçin Neler Yapmalıyız?

Hastalıklardan Korunmak İçin Neler Yapmalıyız?

Hastalıklar, genel olarak bağışıklık sisteminin güçsüzleşmesi sonucunda vücudun bitkin kalması ile ortaya çıkan ya da enfeksiyon sonucu oluşmaktadır...

Vücut Şekillendirmek İçin Göbek ve Basen Eriten Korse Kullanımı

Vücut Şekillendirmek İçin Göbek ve Basen Eriten Korse Kullanımı

Vücut şekillendirmek için korse kullanmak, yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayarak vücuttaki fazla kiloların dışarı atılması ile gerçekleşebilmektedir...