yeniloji.com
Sağlık

Portakal Detoksunun Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Portakal Detoksunun Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?
Yeniloji 105 görüntüleme

Portakal detoksu; kilo vermeye yardımcı olan ve ödem şişkinlik gibi problemlerin giderilmesine katkı sağlayan doğal içerikli bir kür olarak tanımlanmaktadır.

Portakal Detoksunun Faydaları Nelerdir?

Pek çok kişi için problem haline gelen fazla kilolar, doğal detoks yöntemleri ile desteklendiği zaman kısa süre içerisinde verilebilmektedir. Portakal detkoksu içerisinde yer alan C vitamini sayesinde bağışıklığı güçlendirirken aynı zamanda toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olarak vücutta arındırıcı bir etki meydana getirmektedir. Kalorisi oldukça düşük olan portakal detoksu sağlıklı bir şekilde zayıflama meydana getirmektedir.

Portakal detoksu özellikle kış aylarında taze portakallar ile yapılmaktadır. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için öncelikle vücuttaki ödemden kurtulmak gerekmektedir. Vücutta fazla sıvı birikmesinin oluşması ve az idrara çıkmak ödem oluşmasına neden olmaktadır. Vücuttaki şişkinlikten kurtulmanın en faydalı yolu ise portakal detoksudur. Detoks yaparak sindirim sisteminin etkili bir şekilde çalışmasını sağlarken aynı zamanda bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine de etki eder. Böylece mide ve bağırsaklarda meydana gelen düzelme, yağ yakımında da hızlanma etkisi gösterebilmektedir.

Portakal Detoksu ile Zayıflama

Detoks yapmak vücuttaki fazla yağların, toksin maddelerin ve ödemin yok edilmesi için etkili bir yöntemdir. Fakat detoks tek başına yeterli değildir. Portakal detoksu yaparken aynı zamanda beslenmenize dikkat etmelisiniz. Gün içerisinde tüketmiş olduğunuz besinlere dikkat etmeli ve aynı zamanda yüksek kalorili yiyeceklerden uzak durmalısınız. Vücutta yağ yakımı meydana getirirken tekrar tekrar yağ depolama etkisi meydana getirmek kilo vermeyi engellemektedir.

Besleyici bir meyve olan portakal gerek diyetlerde gerekse detokslarda kullanılmaktadır. Portakal diyeti de tıpkı detoksu gibi kısa süre içerisinde vücuttan ödem atmaya ve yağ yakmaya başlamaktadır. Diyete henüz başlamadan önce detoks yapmak kilo vermeyi daha basit bir hale getirmeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle gereklidir. Evde kendiniz doğal yöntemlerle detoks yapabilirsiniz. Detoks yapmak vücutta hücre yenilenmesinin artması, kanın temizlenmesi, cilt sağlığının yenilenmesine, saçların kuvvetlenmesine ve zihnin açılmasına yardımcı olur. Bu şekilde pek çok faydalı etkisi vardır.

Portakal Detoksu Nasıl Yapılır?

Bu detoksu evinizde kolayca hazırlayabilirsiniz. Portakal detoksu tarifi için 1 litre su, 4-5 dilim kadar portakal, 4 yaprak kadar taze nane, 1 tane tarçın çubuğu gereklidir. İsteğe göre içerisine birkaç tane karanfil atabilirsiniz. 1 litre miktarındaki suyun içerisine bu malzemeleri atıp bekletiniz. Genel olarak geceden hazırlanır ve sabaha kadar bekletilir. Bu suyu gün içerisine tüketerek kısa süre içerisinde ödemden kurtulabilir ve aynı zamanda yağ yakımı sağlayabilirsiniz.

Portakal Detoksu Uygulayanlar ve Yorumlar

Kış meyvesi olan portakal detoksu genel olarak soğuk mevsimlerde uygulanmaktadır. Kışın hem bağışıklığı güçlendirmek hem de fazlalıklardan kurtulmak için bu detoks yöntemini uygulayabilirsiniz. Portakal detoksu yorumlarını incelediğimizde kimilerinin zayıflamak kimilerinin ise sağlık için uyguladığı gözlemlenmektedir. Sizler de aşırı olmayacak şekilde bu detoksu uygulayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Karbonatın Yüze, Saça ve Vücuda Faydaları Nelerdir? Nasıl İçilir?

Karbonatın Yüze, Saça ve Vücuda Faydaları Nelerdir? Nasıl İçilir?

Karbonat; çeşitli asit ve bazların birleşimi ile oluşan, ev temizliği ve kişisel bakım gibi pek çok amaç için kullanılan oldukça faydalı ve kullanışlı bir maddedir...

Zayıflama Suyu Nasıl Yapılır? Tarifleri Nelerdir?

Zayıflama Suyu Nasıl Yapılır? Tarifleri Nelerdir?

İnsanların son dönemde sürekli olarak kullanmaya başladığı zayıflama suyu, vücut için çok etkili olurken kısa sürede daha fazla kilo verilmesini sağlamaktadır...

İnsülin Direnci ile Nasıl Kilo Verilir?

İnsülin Direnci ile Nasıl Kilo Verilir?

İnsülin direnci; pankreastan salgılanan ve vücuttaki şekeri kontrol altında tutan insülinin özelliklerini ve etkisi göstermedeki zorluk olarak tanımlanır...

Pegan Diyeti Ne Demek? Pegan Diyet Menüsü Nasıl Yapılır?

Pegan Diyeti Ne Demek? Pegan Diyet Menüsü Nasıl Yapılır?

Pegan diyeti; tamamen organik bir beslenmeye dayanan, kimyasal içeriğe sahip besinlerin tüketilmediği ve her yiyeceğin mevsiminde tüketildiği bir beslenme yöntemidir...