yeniloji.com
Sağlık

Çoban Çantası Kürü Faydaları Nelerdir? Kullananlar, Tarifi ve Hazırlanışı

Henüz yorum yazılmadı
Çoban Çantası Kürü Faydaları Nelerdir? Kullananlar, Tarifi ve Hazırlanışı
Yeniloji 26 görüntüleme

Çoban çantası kürü; doğal içerikli, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin, birçok hastalığın tedavisinden tercih edilen bir karışım olarak karşımızda çıkmaktadır.

çoban çantası Kürü Faydaları Nelerdir?

Çoban çantası, doğada kendiliğinden yetişen ve aynı zamanda saksıda da yetiştirilebilen, C ve K vitaminlerinin yanı sıra, pek çok mineral açısından da zengin olan bir bitki türüdür. Kalp şekline benzeyen çiçekleri ile oldukça farklı bir bitki olarak belirtilen bu ot, hem kuraklığa hem de soğuğa dayanabilmektedir. Uzun ömrün sırrı olarak belirtilen çoban çantası bitkisinden elde edilen kür pek çok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır.

Çoban çantası kürü, vücuttaki iltihaplı yerlerin daha çabuk iyileşmesine katkı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra burun kanamaları olmak üzere vücudun pek çok yerinde oluşabilecek kanamaları içerisinde yer alan bileşenler sayesinde durdurmaya yardımcı olmaktadır. Kabızlık problemi yaşayanlar için tedavi etkisi meydana getirebilmektedir. Bu kürün bağırsakları düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra regl döneminde şiddetli ağrı problemi yaşayanlar için de faydalı olmaktadır. Aşırı kanamaların normale dönmesine katkı sağlamaktadır. Ayrıca ergenlik döneminde sık karşılaşılan adet düzensizliklerinin giderilmesine de katkı sağlar. Yüksek tansiyon hastalığı olanlar için faydalı olabilen bu doğal içerikli kür, böbrek ve karaciğer hastalıklarına iyi gelmektedir. Hemoroid problemlerine iyi gelen çoban çantası kürü, kalp ve damar rahatsızlıklarının de giderilmesine etkili olabilmektedir.

çoban çantası Kürünün Zararları Nelerdir?

Önemli bir yan etkisi bulunmayan çoban çantası kürünün aşırı bir şekilde tüketilmesi bazı rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Hamile kadınların kullanımına uygun olmayan bu kürü, emziren anneler belli bir aydan sonra doktorlarına danışarak tüketmelidir. Bu bitkiye ya da içerisindeki bir bileşene alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayınız. İleri derece bir hastalık söz konusu ise ve devamlı ilaç kullanmak zorundaysanız kullanım öncesinde doktorunuzdan bilgi almayı unutmayınız.

Eğer özel bir durumunuz ya da sağlık probleminiz yoksa bu kürü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aşırı kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Aşırı kullanım fayda verimi sonrasında zarar vermeye başlayabilir.

çoban çantası Kürü Tarifi ve Hazırlanışı

Bu kürü hazırlamak için gerekli olan malzemeler 4 tatlı kaşığı çobançantası otu ve 4 bardak su gereklidir. Bu kürü hazırlamak için suyun içerisine bu otları kıyarak atınız. Yaklaşık olarak 8 saat bekleyiniz. 8 saat sonrasında süzünüz ve gün içerisinde tüketin. 1 hafta boyunca düzenli olarak tüketmek basur problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bu bitki hem kür hem çay hem de yağ olarak tüketilebilmektedir. Çay olarak tüketilirse günde 2 bardaktan fazla içilmemesi önerilmektedir.

çobançantası Kürü Kullananlar ve Yorumlar

Son zamanlar uzman isimler tarafından nitelendirilen çobançantası kürü, basur hastalığı olanlar ve aynı zamanda pek çok hastalığa şifa sağlamak isteyenler için önerilmektedir. Çoban çantası kürü kullananlar etkileri hakkında değerlendirme yaparken olumlu cümlelere yer vermektedir. Sizler de bu kürün iyi geldiği hastalıklara sahipseniz kullanabilir ve etkilerini gözlemleyebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Isı Bandı Nedir? Fiyatı, Kullanımı, Faydaları ve Zararları

Isı Bandı Nedir? Fiyatı, Kullanımı, Faydaları ve Zararları

Isı bandı; vücutta ağrıyan bölgelere sıcaklık uygulaması yaparak gevşemesini ve soğumasını sağlayan bantlara verilen isimdir...

Ham Kakao Tozu Nedir? Ham Kakao Faydaları ve Zararları

Ham Kakao Tozu Nedir? Ham Kakao Faydaları ve Zararları

Ham kakao tozu, Batı Afrika ve Güney Amerika'da üretilmektedir ve insan sağlığı için birçok faydası bulunmaktadır...

Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Elma Sirkesi ile Zayıflama

Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Elma Sirkesi ile Zayıflama

Elma sirkesi; vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olan ve zayıflama konusunda vücuda faydalı etkiler sunan bir bitkisel karşımdır...

Kolajen nedir? Ne işe yarar? Nelerde bulunur? Faydaları ve kullanımı

Kolajen Nedir? Ne İşe Yarar? Nelerde Bulunur? Faydaları ve Kullanımı

İnsan vücudunda cildin daha canlı gözükmesini ve daha esnek bir yağıda olmasını sağlayan protein kolajen olarak isimlendirilmektedir...