yeniloji.com
Zayıflama

Bel Korsesi İnceltir mi? Bel Korsesi Takmak Zararlı mı?

Henüz yorum yazılmadı
Bel Korsesi İnceltir mi? Bel Korsesi Takmak Zararlı mı?
Yeniloji 2298 görüntüleme

Bel korsesi; giyildiği andan itibaren toparlayıcı ve inceltici etkisi ile yaklaşık olarak 2 beden zayıf gösteren ve kilo verme konusunda vücuda destek olan bir aparattır.

Bel Korsesi İnceltir mi? İşe Yarıyor mu?

Kadınların yıllardır vazgeçemediği bir tutkusu olan bel korsesi, inceltici etkisi ile belin daha ince kalçanın ise daha kıvrımlı gözükmesini sağlamaktadır. Özellikle elbiselerin vücut ile daha uyumlu durmasını sağlayan bu korseler günlük yaşamda kolay bir şekilde kullanılabildiği gibi aynı zamanda özel günlerde de tercih edilebilmektedir.

Bel korseleri karın bölgesindeki fazlalıkların gizlenmesini ve aynı zamanda düzenli kullanım sayesinde kalıcı olarak zayıflama sağlanmasına destek olan bir iç giysidir.

Vücudun üst bölgesini kavrayan bel korseleri hem karın bölgesindeki fazlalıkları gizler hem de basen ve bel bölgesinin sıkılaşmasına destek olur. Spor yaparken ya da vücut hareket halindeyken kullanıldığı zaman kalori yakımını hızlandırarak kısa süre içerisinde kilo vermeyi sağlamaktadır. Tek başına kalıcı olarak incelme ve zayıflama etkisi bulunmayan bu aparatlar yağ yakmayı destekleyici nitelik taşımaktadır. Vücudu zayıf ve ince gösterme konusunda ise oldukça başarılıdır.

Bel Korsesi Takmak Zararlı mı?

Vücudun en kolay kilo alan ve yağlanmanın en fazla görüldüğü bölge olan göbek bölgesi bel korseleri sayesinde daha zayıf gözükebilmektedir. Bel korsesi takmak kişinin gün içerisinde daha ince gözükmesini sağlar. Fazla kiloların meydana getirdiği psikolojik huzursuzluğun bastırılmasını ve kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar. Hareket geçen karın kaslarındaki yağlanmaların daha kısa süre içerisinde yakılmasını sağlar.

Günümüzde pek çok kişi farklı amaçlar bel korsesi kullanmaktadır. Hem kilo vermek hem de sağlık açısından pek çok alanda kullanılabilen bu korselerin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta korsenin kullanım sıklığı ve özellikleridir. Korse kumaşı eğer ki kaliteli değilse vücuda zarar verebilir. Her korse terleme etkisi meydana getirir ve nefes almayan kumaşlar terin vücutta tahriş meydana getirmesine neden olur. Bu nedenle kaliteli ve vücuda uygun modellerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Bel Korsesi Kullanımı Nasıldır? Bel Korsesi ile Uyunur mu?

Gündelik yaşam içerisinde ve özel davetlerde rahatlıkla takılabilen bel korsesi kullanımı hem basit hem pratiktir. Üzerinde bulunan kopçalar sayesinde genişliği ayarlanabilen bu korseleri kıyafetlerinizin altında rahatlıkla takabilirsiniz. Farklı renkleri bulunmaktadır. Kıyafet renginize uygun olan bu korseler kesinlikle belli olmamaktadır. Eğer ki sağlık problemleri için kullanıyorsanız doktorunuzun önerisine göre kullanım sağlayınız. Fakat amaç kilo vermek ise gün içerisinde spor ya da yürüyüş gibi egzersizler uygularken birkaç saat boyunca takmanız yeterli olacaktır. Aşırı kullanım vücudu rahatsız edebilir. Bel korsesi ile uyumak zayıflamak için bir çözüm değildir. Vücudu rahatsız edebilir. Fakat fıtık ve ağrı gibi sağlık problemleri için rahatlatıcı olabilir.

Erkek ve Kadın Bel Korsesi Ne Kadar?

Genel olarak sadece kadınların taktığı sanılsa da bel korseleri erkekler tarafından da yoğun ilgi görmektedir. Erkek ve kadın vücut anatomisi farklı olduğu için üretilen modeller farklılık arz eder. Fiyatları çok pahalı değildir ve bütçeye uygun olarak ayarlanmaktadır. Sizler de vücudunuzun daha çekici ve ideal gözükmesini istiyorsanız, belinizin 1-2 beden daha ince ve formda olmasını diliyorsanız kullanımı kolay olan bu bel korselerinden satın alıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Erkek Bel Korsesinin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Erkek Bel Korsesinin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Erkek bel korsesi; hem daha zayıf ve fit görünmeye hem de bel sağlığının iyileşmesine destek olan bir iç giysi modeli olarak nitelendirilmektedir...

Çekirdek Kilo Aldırır mı? Çekirdek Yemek Zararlı mı? Gaz Yapar mı?

Çekirdek Kilo Aldırır mı? Çekirdek Yemek Zararlı mı? Gaz Yapar mı?

Günlük hayatta her birimizin severek tükettiği çekirdek, içerisinde yüksek oranda yağ bulundurması nedeniyle kilo almaya sebep olan bir kuruyemiş olarak tanımlanır...

Çocuklarda Lenfoma Kanseri Nasıl Anlaşılır? Belirtileri Nelerdir?

Çocuklarda Lenfoma Kanseri Nasıl Anlaşılır? Belirtileri Nelerdir?

Lenfoma; çocuklarda lösemiden sonra en fazla görülen, nedeni henüz tam olarak belirlenmemiş, Hodgkin lenfoma ve Hodgkin dışı lenfoma olmak üzere iki çeşide sahip olan bir hastalıktır...

Duruş Bozukluğu Korsesi ile Duruş Düzeltme

Duruş Bozukluğu Korsesi ile Duruş Düzeltme

Duruş bozukluğu korsesi, omurgada meydana gelen hasarın onarılmasına yardımcı olan ve kemiklerin düzleşmesine destek olarak kamburluk gibi hastalıkların oluşmasını engelleyen bir aparattır...