yeniloji.com
Yaşam

Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır? Gerçek Midir?

Telekinezi, birtakım maddelerin düşünce gücü ile hareket ettirilmesi olarak ifade edilmektedir.

Henüz yorum yazılmadı
Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır? Gerçek Midir?
Yeniloji 42 görüntüleme

Telekinezi, birtakım maddelerin düşünce gücü ile hareket ettirilmesi olarak ifade edilmektedir. Bu durum çok uzun yıllardır insanların en fazla dikkatini çeken durumlar arasında gösterilebilir.

Telekinezi Nedir? Ne İşe Yarar?

Beynimiz son derece kompleks bir yapıya sahipken başarabilecekleri karşısında insanlar sürekli olarak şaşkınlık duymaktadır. İlk etapta mümkün olmadığı düşünülen işlemler, yetenekler ya da davranışlar beynin en iyi şekilde eğitilmesi ile gerçek olabilmektedir. Telekinezi de bu işlemlerden birisi olurken genel olarak insanların sahte olduğuna inandığı ve yalnızca bir illüzyon gösterisi olarak izlediği durumlardan birisidir.

Klasik tanımıyla telekinezi, eşyaların yerini yalnızca düşünce gücünü kullanarak değiştirmek anlamına gelir. İlk olarak küçük eşyaların belirli miktarda hareket ettirilmesi ile başlar ve sonrasında daha ciddi etkileşimler gerçekleşmeye başlayabilir.

Telekinezi ile Neler Yapılabilir?

Telekinezi işleminin ana amacı eşyaların yerini değiştirmektedir. Genel olarak bu eşyalar, kaşık, çatal, bardak ya da kalem gibi küçük eşyalardır. Telekinezi konusunda belirli bir seviyeye gelen kişiler genel olarak diğer insanlara sundukları yeteneklerinde bu eşyaları kullanırlar. Bunun sonrasında eşyaların şeklinde değişikliklerin gerçekleştirilmesi aşamasına geçilmektedir.

Kaşık bükmek bir telekinezi işlemidir ve insanları çok ciddi biçimde etkileyen durumlardan birisidir.

Bu yeteneğini ilerleten ve çok seviyelere gelen kişiler, günlük yaşantılarında sürekli olarak yaptıkları işlemleri de bu şekilde gerçekleştirebilirler. Camı açmak ya da kapıyı kapatmak gibi gün içerisinde çok kez yaptığımız işlemler telekinezi ile gerçekleştirilebilir.

Telekinezi Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Bu işlemin yapılabilmesi için insanların yoğun ve etkili bir süreçten geçmesi gerekmektedir. Genel olarak daha öncesinde bu aktiviteye kafa yormuş ve belirli bir seviyeye gelmiş olan kişiler tarafından eğitimler verilebilir. Bunun dışında kişilerin internet üzerinden öğrenebilecekleri basit teknikler de bulunur. Ancak bu tekniklerde psikolojik açıdan hazır olmak da çok önemlidir. İnsanların inançları ve beyinlerini maksimum düzeyde çalıştırmaları çok önemlidir. Bunun yanı sıra konsantrasyon bu işlemin en büyük parçalarından birisini oluşturur. İlk olarak mum alevini hareket ettirerek başlanan bu işlemler sonrasında mumu söndürme ile devam eder ve diğer eşyalara geçilir. Ancak sabırlı bir şekilde denemeye devam etmek gereklidir.

Telekinezi Gerçek midir? Yalan mıdır?

İnsanlar bu tarz yeteneklerini sergileyen insanlara illüzyonist olarak bakarlar. Ancak bu teknik gerçektir ve enerji ile gerçekleştirilebilir. Birçok kez insanların sahip oldukları kinetik enerjinin etkisi hayatlarında kendisini göstermiş ancak insanlar bunu fark etmemiştir. Bu enerjinin kontrol altına alınması ve sonrasında belirli bir yönde kullanılması ile birlikte insanların inanmakta güçlük çekeceği durumlar gerçekleştirilebilir. Herkesin bunu başarması çok mümkün değildir. Ayrıca başaran kişiler dahi çok uzun süreleri telekineziye ayırmak zorunda kalmaktadır. Beynin gelişimine katkı sağlayan ve insanları hayretler içerisinde bırakan telekinezi yoğun eğitimleri konsantrasyon ve inanç ile gerçekleştirilebilen yöntemlerden birisidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kolon Kanseri Nedir? Nedenleri ve Tedavisi

Kolon Kanseri Nedir? Nedenleri ve Tedavisi

Ülkemizde ve Dünyada en sık karşılaşılan kanser türlerinden biri olan kolon kanseri kalın bağırsağın bulunduğu bölgede meydana gelen ve sindirim sisteminin tamamen çökmesine sebep olan hastalıktan biridir...

Neoteks Kumaş Nedir? Neoteks Termal Tayt ve Atlet ile İncelme

Neoteks Kumaş Nedir? Neoteks Termal Tayt ve Atlet ile İncelme

Akıllı neoteks kumaş teknolojisi, terlemesini artmasını sağlayarak normalde daha hızlı bir kilo kaybının oluşmasına ve bölgesel incelmeye yardımcı olan bir korse modelidir...

Korse Bedeni Nasıl Olmalı?

Korse Bedeni Nasıl Olmalı?

Korse bedeni; vücutla birebir uyum içerisinde olmalıdır ve kişinin bedenine tam oturmalıdır...

Sporcu Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Sporcu Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Sporcu korsesi; sakatlanmaların önlenmesine yardımcı olan ve spor sırasında vücudun daha rahat hareket etmesini sağlayan bir korse modelidir...