yeniloji.com
Sağlık

Chia Tohumu Nasıl Kullanılır? Chia ile Nasıl Kilo Verilir?

Henüz yorum yazılmadı
Chia Tohumu Nasıl Kullanılır? Chia ile Nasıl Kilo Verilir?
Yeniloji 2268 görüntüleme

Chia tohumu, Diyet ve zayıflama denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden birisidir ve son derece etkili ve sağlıklı bir ürün olarak gösterilmektedir.

Chia Tohumu Nedir? Ne İşe Yarar?

Chia tohumu milattan önce 3500 senesine kadar dayanan köklü bir besindir. O dönemden günümüze kadar sürekli olarak besleyici özelliğinden faydalanılmaktadır. Nane ailesine ait olan bir bitkinin tohumuna verilen isimdir. Özellikle Amerika kıtasının keşfi öncesinde bölgede yaşayan kabileler için en değerli ürünlerden birisi olan chia tohumu içerisinde protein ve lif içermesi sebebiyle önem arz eder. Yapı olarak oldukça dayanıklı bir bitki olan chia, özellikle zengin ancak kumlu olan topraklarda yetiştirilmektedir. Sağlıklı beslemek isteyen kişiler için her zaman en doğru adreslerden birisi olmaya devam etmektedir.

Chia ile Nasıl Kilo Verilir?

Kilo vermek isteyen kişiler, kendilerine birçok yönden destek olabilecek doğal ürünlerin arayışı içerisinde olurlar. Diyet dönemleri başladığında birçok kişi yaşadığı açlık hissinden dolayı kendisini mutsuz hissederek diyetlerini bozmaktadır. Chia tohumu, içerisindeki lif oranı sayesinde insanların çok uzun süre tok kalmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra içeriğindeki protein miktarı da oldukça iyi düzeydedir. Sporlarını yaparak kilo vermek isteyen kişiler, protein destek ürünü olarak bu tohumu kullandıklarında verecekleri kiloların büyük bir kısmı yağlarından gidecektir. Bunlara ek olarak vücut içindeki toksinlerin atımını hızlandırdığı için metabolizmayı geliştiren ve daha hızlı bir şekilde kalori yakımını sağlayan bir üründür.

Chia Tohumu nasıl Tüketilir? Nasıl Kullanılır Tarifi Nedir?

Diyet dönemlerinde en kolay tüketilen ürünlerden birisi olarak chia seed gösterilebilir. Genel olarak tohumlar, farklı kullanımlara açık ürünler olduğundan insanlar kolaylıkla bu ürünleri kullanabilirler. Chia tohumu nasıl kullanılır sorusu birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Bu aşamada direkt olarak tüketimi mümkün olan tohumu, süte katarak kullanmak da mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra meyve sularının içerisine atılarak daha lezzetli bir hale getirilmesi mümkün olur. Yoğurdun içerisine katılarak tüketimi oldukça yaygındır. Özellikle meyveler ile birlikte yoğurdun içerisine katıldığında inanların tatlı ihtiyacını çok iyi biçimde karşılamaktadır. Kahvaltılık gevreği ya da müsli kullanımını gerçekleştiren kişiler, karışımlarının içerisine rahatlıkla bu tohumu katabilmektedir.

Chia Seed faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Zayıflamaya olan etkileri birçok kişi tarafından bilinen bu tohumun vücuda farklı etkileri de olmaktadır. Vücut için muhteşem bir enerji kaynağı olarak gösterilebilir. İnsanların bağışıklık sistemlerini geliştiren bu tohum, hastalıklara karşı çok daha dayanıklı durmayı sağlamaktadır. İçeriğinde antioksidan bulunması sebebiyle insanlarda kanser riskini düşüren maddelerden birisidir. Bunun yanı sıra kadınlarda saçların daha sağlıklı ve güçlü bir şekilde uzamasını sağlamaktadır. Kalp rahatsızlıklarının önlenmesinde önemli bitkisel ürünlerden birisidir. Son olarak cildin çok daha iyi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan ürünlerden birisi olarak gösterilebilir. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde çok başarılı olan chia tohumu zayıflamak isteyen kişilerin rahatlıkla başvuracağı ürünlerden bir tanesidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Detoks Nedir? Detoks Suyu ve Diyeti Nasıl Yapılır?

Detoks Nedir? Detoks Suyu ve Diyeti Nasıl Yapılır?

Detoks; vücuttan zararlı olan toksinlerin atılması ve vücudun zararlı maddelerden arındırılması demektir...

Haşlanmış Limon Detoksu ve Diyeti Nasıl Zayıflatır? Kullananlar ve Zayıflayanlar

Haşlanmış Limon Detoksu ve Diyeti Nasıl Zayıflatır? Kullananlar ve Zayıflayanlar

Son dönemin en popüler kilo verme yöntemi olarak gösterilen haşlanmış limon detoksu ve diyeti nasıl zayıflatır sorusunu insanlar sürekli olarak uzmanlara yöneltmektedir...

T Bölgesi Nedir? Neden Yağlanır? Nasıl Temizlenir?

T Bölgesi Nedir? Neden Yağlanır? Nasıl Temizlenir?

T bölgesi ''t'' şeklinde burunu, alını ve çeneyi kapsamaktadır ve genelde yağlı bölgedir...

Korse ile Spor Yapılır mı?

Korse ile Spor Yapılır mı?

Korse ile spor yapmak kilo verme konusunda oldukça faydalıdır...