yeniloji.com
Yaşam

Vücut Tipine Göre Korse Seçimi Nasıl Olmalı?

Henüz yorum yazılmadı
Vücut Tipine Göre Korse Seçimi Nasıl Olmalı?
Yeniloji 2139 görüntüleme

Vücut tipine göre korse modelini seçmek için öncelikle vücut şeklini iyi tanımak ve vücudun en iyi en ideal şekilde durmasını sağlayacak korse bedenini iyi bilmek gerekmektedir.

Vücut Tipine Göre Korse Seçimi

Her kadının vücut şekli değişiktir. Kimi kadının beli ince kalçası ise fazla çıkık, kiminin ise kalçası çok fazla yokken bel ve göbek bölgesi çok çıkık durmaktadır. Vücuda uygun korse modelini seçmek için öncelikle hangi vücut tipine sahip olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Her korse modeli her kadın için ideal değildir. Vücudun ideal ölçülere erişmesi için öncelikle vücut tipine uygun korse modelinin satın alınması gerekmektedir.

Vücut tipine göre korse seçimi yapmak, vücudun daha fit ve ideal gözükmesini sağlayarak kıvrımlı hatlara sahip olmaya destek olmaktadır.

Vücut ölçüleri genel olarak belli bir orana göre değişmektedir. Bu vücut tipinin oluşmasına neden olmaktadır. Kum saati vücut tipi, armut vücut tipi, sütün şeklinde vücut tipi, elma şeklinde, ve koni şeklinde vücut tipi bulunmaktadır. Her vücut tipinin kullanabileceği korse modeli farklılık göstermektedir. Uygun korsenin satın alınması ile birlikte ideal vücut ölçüleri de yakalanmış olacaktır.

Kum Saati Şeklinde Vücut Tipi İçin Korse Seçimi

Bu vücut tipi bayanlar tarafından çokça istenen ve beğenilen bir şekildir. Bu vücut tipinde vücudun her bölgesi orantılıdır ve kıvrımlıdır. Genel olarak fazlalık yoktur fakat vücudun bu güzel yapısını korumak için korse kullanımı faydalı olacaktır. Vücuda çok az baskı yapan ve günlük hayatta rahatça kullanılabilen modeller tercih edilmelidir. Göbek bölgesini düzleştirmek için ve kıvrımlı hatların bozulmaması için korse kullanılabilir.

Armut Şeklinde Vücut Tipine Uygun Korse Modeli

Armut tipi vücut şekli alt bölgenin yani kalçanın daha kalın olduğu kum saati vücut şekli olarak belirtilebilir. Bu vücut tipine sahip kişilerin genel olarak alt bölgeyi sıkılaştırıp toparlayacak bir korse modeli tercih etmesi gerekmektedir. Böylece tüm vücutta orantı yakalanabilir. Basen ve kalça bölgesini incelten korse modellerini tercih edebilirsiniz.

Sütun Şeklinde Vücut Tipi İçin Korse Seçimi

Bu vücut tipi genel olarak sporcu kadınlarda görülmektedir. Vücut kıvrımları ve hatları çok fazla değildir. Bu nedenle kıvrımlı bir vücut tipi değildir. Vücudu kıvrımlı bir hale getirmek yani kum saati görünümü vermek için bel bölgesinin incelmesini sağlayan korseler kullanılmalıdır. Bel ve göbek çevresini tamamen saran ve sıkılaştıran korseler ile daha çekici bir vücut görünümü elde edilebilir.

Elma Vücut Şekli İçin Korse Seçimi

Bu vücut tipinde vücudun alt tarafı ve orta kısmı dışarı çıkmış bir şekilde kalın gözükmektedir. Genel olarak kalça ve bel bölgesi normalde daha yağlı ve kalındır. Bu vücut şeklinin ideal ölçülere erişmesi için hem alt bölgelerin hem de bel ve göbek bölgesinin toparlanmasını sağlayan zayıflatıcı ve inceltici korse modellerinden yararlanılabilir. Tüm vücudu kaplayan korseler seçilebilir.

Koni Şeklinde Vücut Tipi İçin Korse

Bu vücut şekli kum saati vücut şekline benzer ama bunda göğüs ve kalça daha düz şekildedir. Bu vücut tipine uygun model göğüsleri ve kalçayı biraz daha belirgin bir hale getiren modellerin tercih edilmesidir. Uygun korse ile vücudun alt ve üst kısımları iyice belirginleştirilir ve böylece vücut şekli daha ideal bir hale getirilebilir.

Vücut tipine göre korse seçimi için yukarıda belirtilen şekillere göre tercih edildiğinde, uygun modelin bulunması mümkün hal gelecektir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Göbek ve Mide Korsesi ile İnce Görünmenin Yolları

Göbek ve Mide Korsesi ile İnce Görünmenin Yolları

Göbek ve mide korsesi, vücudun üst bölgesinin daha ince ve sıkı gözükmesine yardımcı olan aynı zamanda toparlayıcı bir etki yaratan korse modelidir...

Mitomani Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

Mitomani Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

Mitomani hastalığı; kişinin toplumdaki ilgi ve alakayı üzerine yoğunlaştırmak için yalan söylemesi ve daha sonra bu durum devamlı bir hal alarak alışkanlık haline gelmesi durumuna denir...

Kalça Toparlayıcı Tayt Korse ile Kalça Şekillendirme

Kalça Toparlayıcı Tayt Korse ile Kalça Şekillendirme

Kalça toparlayıcı tay korse; göbek, kalça ve basen bölgesinin sıkılaşmasını sağlayarak incelme ve zayıflama meydana getiren bir iç giysi modelidir...

Muşmula Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Demlenir?

Muşmula Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Demlenir?

En sağlıklı içecekler arasında yer alana muşmula çayı; A, C, B1 ve B2 vitaminleri açısından zengin, böbrek ve bağırsakların dengeli çalışmasını sağlayan fonksiyonlarını düzenleyen bir çaydır...