yeniloji.com
Bakım

Kükürtlü Sabun Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Ne Kadar?

Henüz yorum yazılmadı
Kükürtlü Sabun Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Ne Kadar?
Yeniloji 2142 görüntüleme

Doğal cilt bakımı için yararlı etkiler sunan kükürtlü sabun; antiseptik etkilere sahip olan ve cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan bir üründür.

Kükürtlü Sabun Ne İşe Yarar?

Cilt yüzeyindeki sivilce ve siyah noktaların temizlenmesini sağlayan kükürtlü sabun, cilt yüzeyindeki aşırı yağlanma problemlerinin giderilmesine destek olan bir sabundur. Cilt yüzeyinde dengeli nemlendirme etkisi meydana gelen bu sabun tarih boyunca pek çok cilt hastalığı için kullanılmıştır. Egzama, sedef, sivilce, uyuz gibi kaşıntı ve kızarıklık meydana getiren hastalıkların giderilmesini sağlar. Cildin hem yenilenmesini hem de korunmasını sağlayan bu sabun düzenli olarak kullanıldığı zamanda pek çok fayda meydana getirmektedir.

Sivilce ve akne probleminde kullanılan kükürtlü sabun, cilt yüzeyindeki sivilcelerin kurumasını ve cildin pürüzsüz gözükmesini sağlamaktadır.

Cilt gözeneklerinin tıkanmasını önleyen, kirin ve yağın temizlenmesini sağlayan kükürtlü sabun antiseptik etkilere sahiptir. Bu özellikleri sayesinde ciltteki yara, iltihap gibi sorunların giderilmesine katkı sağlar. Cildi kurutma etkisi bulunan bu sabun, ciltte meydana gelen aşırı yağlanma problemlerinin önlenmesi sağlanır. Eğer aşırı bir yağlanma problemi olan bir cildiniz varsa bu sabun ile cilt yüzeyinde yağın dengelenmesini ve buna bağlı olarak cildin nem dengesinin karşılanmasını sağlar.

Kükürtlü Sabunun Yararları Nelerdir?

Cildin temizlenmesini ve gözeneklerin tıkanmasını önleyen kükürtlü sabun, aynı zamanda saçlar için de sağlıklıdır. Saç derisinin temizlenmesini sağlayan bu sabun, antibakteriyel etkisi sayesinde mantar gibi enfeksiyonların önlenmesini sağlar. Saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar. Saç derisi problemlerinin giderilmesi ile kepeklenme problemlerinin önlenmesine destek olan bu sabun, saç derisini nefes almasını ve dökülme problemlerinin önlenmesini sağlar.

Ciltte meydana gelebilecek olan mantar hastalıklarının engellenmesini sağlayan kükürtlü sabun hücrelerin yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Bu etkisi ile ciltte yer alan kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerinin giderilmesini sağlar. Egzamaya iyi gelen bu doğal içerikli sabun, gül ve uyuz hastalığına da etki sağlamaktadır.

Kükürtlü Sabun Nasıl Kullanılır?

Koyu sarı bir renge sahip olan kükürtlü sabun kullanımı, yağlı cilde sahip olan kişiler tarafından günde 2 defa olmalıdır. Sabah ve akşam olmak üzere 2 defa bu sabun ile yüzünüzü yıkarsanız cildinizin temizlenmesini ve cilt problemlerinin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Su ile birlikte köpürtüp yüzünüzü 1-2 dakika boyunca masaj yaparak uygulayınız. Daha sonra ılık su ile durulayınız. Ciltteki kirin ve yağın temizlenmesini sağlayan bu sabun derinlemesine arınma sağlar. Aynı zamanda gözeneklerin tıkanmasını önler.

Kükürtlü Sabun Fiyatları Ne Kadar?

Eczane ve aktarlarda satışı yapılan kükürtlü sabunun fiyatı değişkenlik gösterebilmektedir. Çok pahalı değildir. Fakat doğal olduğu zaman fiyatı daha yüksek olabilir. Kullanımını sağlayacak kişilerin doğal içerikli olanları kullanması gerekmektedir. Sabah uyanınca ve gece yatmadan önce kullanabilirsiniz. Eğer kuru bir cilde sahipseniz kullanmayınız. Cildinizde tahriş etkisi meydana getirebilir.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Zika Virüsü Nedir? Belirtileri Nelerdir? Hangi Ülkelerde Görülür?

Zika Virüsü Nedir? Belirtileri Nelerdir? Hangi Ülkelerde Görülür?

Zika virüsü; tarihte ilk olarak Uganda’nın Zika ormanlarında yaşayan Rhesus cinsi maymunda görülmüş, anofel cinsi sivrisinekler ile enfekte olan bir tür RNA virüsüdür...

Yumurta Kabuğunun Bitkilere ve Cilde Faydaları Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Yumurta Kabuğunun Bitkilere ve Cilde Faydaları Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Kalsiyum ve protein açısından zengin olan yumurta kabuğu, hem cilde hem de bitkilere faydası olan bir besindir...