yeniloji.com
Zayıflama

Yağ Yaktıran Çay, Kür ve Detoks Suyu

Henüz yorum yazılmadı
Yağ Yaktıran Çay, Kür ve Detoks Suyu
Yeniloji 114 görüntüleme

Yağ yaktıran kürler; vücutta depolanmış olan ve hem sağlık hem de fiziksel görünüş açısından olumsuz sonuçlar doğuran fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olan karışımlardır.

Yağ Yaktıran ÇAylar Nelerdir?

Hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermek her ne kadar zor olsa da doğal içerikli bitkisel çaylar ile bu oldukça basittir. Yağ yakmaya yardımcı olan çaylar aynı zamanda ödem attırarak kısa süre içerisinde daha ince ölçülere ulaşmayı sağlar. Yağ yaktıran çaylar şu şekilde sıralanabilir:

Yeşil Çay: Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan yeşil çay, kateşin olarak isimlendirilen antioksidan içermektedir. İçerisinde yüksek oranda bulunan bu antioksidan yağ yakımına yardımcı olmaktadır. Kısa süre içerisinde kabızlık, hazımsızlık gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesine destek olur ve aynı zamanda yağ yakımı sağlar.

Oolong Çayı: Kilo vermeyi basit hale getiren ve obezite gibi hastalıklar için de olumlu sonuç meydana getirebilen oolong çayı, metabolizmanın hızlanmasını sağlamaktadır. Fazla yağların dışarı atılmasına yardımcı olarak incelme meydana getirmektedir.

Zencefil Çayı: Hem zayıflamaya hem de ödem atmaya yardımcı olan zencefil çayı, bal ve limon ile birlikte tüketilen bir bitki çayıdır. Kilo verme konusundaki etkilerinin yanı sıra sağlık açısından da pek çok faydası bulunmaktadır.

Bitki çayları içerisinde bulunan doğal bileşenler idrar söktürücü, ödem attırıcı ve yağ yakıcı etkiler meydana getirmektedir. Kuşburnu çayı, hibisküs, rooibos çayı kilo vermeye ve bölgesel olarak yağ yakmaya yardımcı olan diğer bitkisel içecekler arasında yer almaktadır. Düzenli beslenme ile birlikte tüketildikleri zaman etkili olarak kilo vermeye yardımcı olmaktadırlar.

Yağ Yaktıran KÜRler Nelerdir?

Kilo vermeye ve vücuttaki fazla yağları yakmaya yardımcı olan en etkili kür yoğurt kürüdür. Yoğurdun içerisine limon suyu, zerdeçal ya da pul biberin katılması ile elde edilen karışım zayıflama konusunda oldukça etkilidir. Pul biberin içerisinde kapsaisin ismi verilen metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı bir bileşen bulunmaktadır. Bu etkisi sayesinde zayıflamaya destek olmaktadır. Limon içerisinde bulunan c vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda vücudun alkali seviyesini korur. Limon yağ yakıcı etkisi de bulunmaktadır. Bağırsakların daha düzenli çalışmasına yardımcı olur. Zerdeçal ise hem yağ yakımına yardımcı olur hem karaciğerin daha sağlıklı çalışmasını sağlayarak vücuttan toksin atılmasını sağlar.

Yatmadan yaklaşık yarım saat önce tüketilen yoğurt kürü iki hafta boyunca her akşam uygulandığında gözle görülür etkiler göstermektedir. 2 hafta uyguladıktan sonra 1-2 gün ara vermeyi unutmayınız.

Yağ Yaktıran Detoksu Suyu Tarifi

Sağlıklı ve etkili bir şekilde kilo vermeye yardımcı olan detoks suları, şişkinlik ve ödem problemlerinden kurtulmak ve yağ yakımını hızlandırmak gibi etkiler sağlamaktadır. Vücuttan toksin atmayı sağlayan bu doğal içecekler aynı zamanda vücudu zararlı etmenlere karşı korumaktadır. Yağ yaktıran detoks suyu için gerekli malzemeler; 1 litre kadar su, birkaç dilim limon ve ufak bir parça zencefil, 2 tane çubuk tarçın, bir tutum nane ya da maydanoz ve ufak şişe maden suyudur. Öncelikle suyu kaynatınız ve ardından maden suyu hariç tüm malzemeleri içine atınız. Bu şekilde demlenmeye bırakınız. Karışım ılıklaşmaya başladığında içine maden suyunu ekleyiniz. Oda sıcaklığına ulaştığında dolaba koyabilirsiniz. Gün içerisinde bu karışımı bitirmeye çalışınız. Bunun yanı sıra su içmeyi de ihmal etmeyiniz.

Yağ Yakmak İÇİn YÖNtemler Nelerdir?

Vücudun enerji sağlaması için yağ depolamaya ihtiyacı vardır. Fakat normalden fazla depolanan yağlar kiloya neden olmaktadır. Yağ yakmak için, aşırı kalorili besinler tüketilmemelidir. Vücudun sadece ihtiyacı kadar kalori alınmalı ve alınandan fazlasının yakılması gerekmektedir. Sağlıklı beslenme sağlanmalı ve bunun yanında egzersiz yapmaya da özen gösterilmelidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Keçi Sütünün Özellikleri ve Faydaları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Keçi Sütünün Özellikleri ve Faydaları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Keçi sütü; anne sütüne en yakın süt olarak bilinir ve 1 yaşından sonra anne sütünün yetersiz kalması gibi durumlarda bebeklere rahatlıkla verilebilmektedir...

Gül Suyunun Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Gül Suyunun Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Gül bitkisinin yapraklarının damıtılması ile elde edilen gül suyu, hem cilt sağlığı hem de saç sağlığı için kullanılan, oldukça faydalı olan bir bitki suyudur...

Form Çayları Kilo Verdirir mi? Form Çayı ile Zayıflayanlar

Form Çayları Kilo Verdirir mi? Form Çayı ile Zayıflayanlar

Form çayları; çeşitli bitkilerden elde edilen ve soğal bir içeriğe sahip olan, vücuttan pek çok faydalı etki meydana getiren bitkisel içeceklerdir...

Vegan Nedir, Ne Demek? Vegan Yemekleri Nelerdir?

Vegan Nedir, Ne Demek? Vegan Yemekleri Nelerdir?

Etrafımızda sıklıkla duymaya başladığımız vegan tabiri, vejetaryen beslenmenin bir türü olarak gösterilmektedir...