yeniloji.com
Diyet

Lahana Suyu Diyeti Nedir? İshal Yapar mı? Faydaları Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Lahana Suyu Diyeti Nedir? İshal Yapar mı? Faydaları Nelerdir?
Yeniloji 325 görüntüleme

Lahana suyu diyeti; içerisinde bol miktarda lif bulunan ve metabolizmanın hızlanmasına destek olan bir kürdür. Bu özellikleri sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olurken aynı zamanda fit görünüm kazanmanızı da sağlar.

Lahana Suyu Diyeti Nedir?

Çabuk kilo verdiren bir içecek olarak bilinen lahana suyu, göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak, karnın düzleşmesini sağlamak ce fazla yağlardan kurtulmaya destek olmak gibi etkiler meydana getirmektedir. Zayıflama konusundaki etkileri ile bilinen bu doğal kür daha çok yağ yakıcı ve ödem attırıcı özellikleri ile bilinmektedir. Sadece kilo verme değil bunun yanında vücuttaki toksin maddelerden arınmaya da destek olmaktadır.

Lahana suyu diyeti; göbek bölgesinde depolanmış olan yağların yakılmasını sağlayan ve aynı zamanda vücutta arındırıcı etki meydana getiren bir zayıflama yöntemidir.

Kilo verme konusunda oldukça etkili olan lahana suyu diyeti, sadece yağ yakımında değil pek çok konuda etkilidir. Vücutta kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde dinçlik ve enerji verir. Vücudu toksin maddelerden arındırdığı için kanser gibi hastalıkların oluşumunu önler. Sağlıklı beslenme yöntemleri arasında da gösterilebilmektedir. Bu nedenle hem kilo vermek hem de vücut sağlığını korumak için uygulanabilir.

Lahana Suyu İshal Yapar mı?

Lahananın içerisinde yüksek miktarda lif bulunmaktadır. Vücuda normalden fazla lif alındığında gaz ay da ishal gibi sindirim sistemi problemleri ile karşılaşmak mümkündür. Eğer ki lahana gibi sebzelere karşı alerjen etkileriniz varsa bu diyeti uygulamayınız. Ayrıca aşırı şekilde lahana suyu tüketimi de ishal yapabileceği için gerekli ölçülerde tüketmeye özen gösteriniz. Dikkatli bir şekilde tüketildiğinde herhangi bir yan etki oluşmamaktadır.

Lahana Suyunun Faydaları Nelerdir?

Yağ yakıcı özelliği ile bilinen lahana suyu ödem atmaya yardımcı olmaktadır. Vücuttaki fazla yağların dışarı atılmasını sağlar. Metabolizmanın hızlanmasına destek olarak hızlı zayıflama etkisi sunmaktadır. Vücutta bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar ve aynı zamanda daha enerjik olmaya yardımcı olur. Doğal içeriği sayesinde sindirim sistemini düzenleyici etki meydana getiren lahana kürü vücutta kan dolaşımının düzenlenmesine, damar tıkanıklığının önlenmesine ve kanın temizlenmesine yardımcı olur.

Lahana suyu diyetinin sadece kilo vermek için değil vücut sağlığını korumak ve bağışıklığı tekrardan güçlendirmek için de etkileri bulunmaktadır. Fakat bazı kişiler için yan etki meydana getirebilir. Guatr hastaları, henüz yeni doğum yapmış anneler, kan sulandırıcı ilaç kullananlar, kemoterapi gören hastalar ve sindirim sistemi hareketlendiğinde ishal olma riski taşıyan kişiler kullanmamalıdır.

Lahana Suyu Diyeti ile Kilo Verenler ve Yorumlar

Fazla doğum kilolarından kurtulamamış olanlar, vücudunda sadece göbek bölgesinde fazlalığı bulunanlar ve genel zayıflama sağlayarak ideal vücut ölçülerine ulaşmak isteyen pek çok kişi evde kolayca hazırlayabilecekleri lahana diyetini uygulayabilmektedir. Lahana suyu kürünü hazırlamak oldukça kolaydır. Bu basit tarifli kür ile sizler de fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu diyeti uygulayanların yorumları incelendiğinde oldukça verimli ve sağlıklı sonuçların alındığı gözlemlenmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
İnceltici Korse Kullananlar, Tavsiyeler, Faydaları ve Zararları

İnceltici Korse Kullananlar, Tavsiyeler, Faydaları ve Zararları

İnceltici korse; kullanıcıların birkaç beden daha ince gözükmesini sağlayan, esnek yapıya sahip ve toparlayıcı özellikte bir giyim ürünüdür...

Kilo Aldıran Diyet Programı Nedir? Nasıl Olur?

Kilo Aldıran Diyet Programı Nedir? Nasıl Olur?

Kilo aldıran diyet; vücudun ihtiyacı olandan daha fazla kalori alınması ile birlikte yağ depolaması şeklinde gerçekleşen bir beslenme programıdır...

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Sürülür? Nasıl Kullanılır?

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Sürülür? Nasıl Kullanılır?

Makyaja hazırlık aşamasında cildin makyaja hazırlanması ve daha kusursuz bir makyajın elde edilmesi için kullanılan cilt ürünlerinin yanı sıra pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlayan makyaj bazı genel olarak ciltteki kusurların daha hızlı bir şekilde kapanmasına da yardımcı olur...

Manda Yoğurdu Faydaları, Özellikler ve Zararları

Manda Yoğurdu Faydaları, Özellikler ve Zararları

Manda yoğurdu; oldukça zengin bir protein kaynağı olan, kalsiyum bakımından inek yoğurdundan kat kat fazla değerlere sahip olan bir besindir...