yeniloji.com
Sağlık

Kasık Fıtığı Korsesi Ne İşe Yarar? Kullananlar, Yorumlar ve Fiyat

Henüz yorum yazılmadı
Kasık Fıtığı Korsesi Ne İşe Yarar? Kullananlar, Yorumlar ve Fiyat
Yeniloji 3841 görüntüleme

Kasık fıtığı; kasık duvarında bebeklikten gelen ya da yetişkinlik döneminde burada oluşan bir zayıflık ve açılma sonrasında bir organın yumuşak bir doku halinde dışarı doğru taşmasına denir. Kasık fıtığı korsesi ise bu dokunun sabitlenmesi için geliştirilmiş bir aparattır.

Kasık Fıtığı Korsesi Ne İşe Yarar?

Günümüzde her on erkekten birinde görülen kasık fıtığı ufak çocuklarda olabileceği gibi yetişkinlik döneminde de meydana gelebilir. Aynı zamanda kadınlar da görülebilmektedir. Oldukça kolay bir şekilde anlaşılan bu rahatsızlık şişlik olarak kendini belli eder ve sırt üstü uzandığınızda ortadan kaybolur. Basen kramp ya da karın ağrısı gibi şikayetler ile de kendini belli edebilir. Kasık fıtığı korseleri hastaların kendini daha iyi hissetmesi için geliştirilmiştir. Ağrıların hafiflemesi için etkili olmaktadır. Fakat bilinmelidir ki bu korselerin tedavi edici etkisi direkt olarak gerçekleşmez. Bu tarz rahatsızlıklar öncelikle doktor tarafından uygulanan cerrahi yöntemlerle çözüm kavuşturulmalıdır.

Kasık fıtığı korsesi; hastalığın iyileşmesi için tedavi edici bir yöntem değildir genel olarak ileri yaşlarda ameliyat olması sakıncalı olan hastaların kendini daha iyi hissetmesi için tercih edilir.

Kasık fıtığı korsesi, fıtığa yol açan yumuşak dokunun düzelmesi ve sabitlenmesi çin faydalı olmaktadır. Bu rahatsızlık genel olarak basit ameliyatlar ile tedavi edilir. Fakat ameliyata engel bir durum varsa o zaman bu korselerden yardım alınabilir. Kişinin ciddi bir rahatsızlığı söz konusu ise ya da yaşı ameliyatı kaldıramayacak kadar ileriyse bu korseler oldukça faydalı sonuçlar meydana getirecektir.

Kasık Fıtığı Korsesinin Zararları Var mı?

Kasık bölgesinde zayıflığın güçlenmesi, buradan taşan yumuşak dokunun sabit kalarak sinirlere baskı yapmamasını ve ağrıların hafiflemesini sağlayan kasık fıtığı korsesinin faydaları bulunurken zararlarına dair bir etki bulunmamaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki bu tarz durumlarda uzamn bir doktora başvurulmalıdır. Çünkü bunlar ciddi bir rahatsızlık oluşturabilir. Halbuki basit bir ameliyat ile iyileşmesi de sağlanmaktadır. Bu nedenle doktor önerisi üzerine korse kullanmak sizler için faydalı olacaktır.

Kasık fıtığı korseleri hastalık için tedavi değil destek sağlayıcı ürünlerdir. Bu nedenle direkt olarak fayda sağlamayacağı gibi zarar da sağlamaktadır. Eğer ki rahatsızlığınızı tedavi ettirmek yerine devamlı olarak korse kullanırsanız birçok riskler karşılaşma ihtimaliniz bulunur.

Kasık Fıtığı Korsesi Kullananlar ve Yorumlar

Her yaştan ve cinsiyette görülebilen kasık fıtığı rahatsızlığı genel olarak erkeklerde oluşmaktadır. Bu nedenle daha fazla erkekler tarafından kullanılmaktadır. Kullananlar etkilerinden oldukça memnun kaldıklarını ve ağrılarda hafifleme sağlandığını belirtmektedir. Ameliyat sonrası doktor önerisi üzerine ya da ameliyat olana kadar ağrıyı geçirmek için doktor tavsiyesi ile kullanabilirsiniz. Yapılan yorumlar genel olarak olumludur. Kullanımı basit olan bu korseleri sizler de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kasık Fıtığı Korsesinin Fiyatları Ne Kadar?

Kullanımı oldukça yaygın olan bu korselerin fiyatları çok yüksek değildir. İnternet üzerinde pek çok yerde satışı yapılmaktadır. Kasık fıtığı korsesi satın almak için araştırmalara başlayabilirsiniz. Sizler de bu tarz bir rahatsızlık ile uğraşıyorsanız öncelikle doktora gitmeli ve ardından bu korselerde kullanabilirsiniz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Push Up Sütyen Nedir?

Push Up Sütyen Nedir?

Push up sütyen; göğüsleri yukarı doğru kaldıran ve yan taraflardan destekleyerek dolgun gözükmesini sağlayan bir iç çamaşırı modelidir...

Ozon Yağı Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Ozon Yağı Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Ozon yağı; antioksidan özelliği sayesinde cilt sağlığı için etkili ve aynı zamanda sivilce, akne gibi problemlerinde giderilmesinde faydalı olan, gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olan bir karışımdır...