yeniloji.com
Zayıflama

Zumba ile Zayıflama Programı, Hareketleri ve Yorumları

Henüz yorum yazılmadı
Zumba ile Zayıflama Programı, Hareketleri ve Yorumları
Yeniloji 1937 görüntüleme

Kilo vermek için birçok farklı yolu deneyen ancak başarılı olamayan kişiler zumba ile zayıflama programı sayesinde hem eğlenip hem de kilolarından kurtulabilmektedir.

Zumba ile Zayıflama Programı Nedir?

Dans etmek, insanlara mutluluk veren ve onları en iyi şekilde eğlendiren aktivitelerden birisidir. Bu eğlenceli aktivite sırasında bir yandan da kilolarından hızlı bir şekilde kurtulmak isteyen kişiler de son dönemde zumba ile zayıflama programı sunan merkezleri tercih etmektedirler.

Zumba, 1990'lı yıllarda Kolombiyalı bir dansçı olan Beto Perez tarafından keşfedilmiş ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılmıştır.

Hızlı hareket etmek anlamına gelen zumba, dans ve spor hareketlerini bir arada içeren bir fitness programıdır. Genel olarak insanlar bunu bir dans türü olarak bilmesine rağmen aslında içerisinde çok sayıda farklı dansı barındıran bir programdır. Yüksek miktarda kalori yakımına sebep olduğu için de zumba ile zayıflama programları çeşitli merkezlerde düzenlenmektedir.

Zumba ile Zayıflama Hareketleri Nelerdir?

Zumba, birçok farklı danstan beslenebilirken en çok salsadan faydalanmaktadır. Bu sebeple de salsanın figürleri içerisinde gösterilen çok sayıda hareket zumba içerisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Salsanın temel hareketlerinden olan "Salsa Side" hareketi zumba içerisinde kullanılmaktadır. Ayrıca "Merengue Walk" olarak tanımlanan ve 6 adımda gerçekleşen hareket de zumba içerisinde tercih edilebilir. Son olarak zumbanın favori hareketlerinden birisi olarak "Cumbia Sleepy Leg" hareketi gösterilebilmektedir. Bu hareket de zumba programlarının birçoğunda yer alabilmektedir.

Zumba Yapanların Yorumları Nelerdir?

Zumba ile kilo vermeyi düşünen ve bunu hemen hayata geçirmeyi planlayan insanlar, hemen gidip başvuru yaparak ve bu mucize programa başlamaktadır.. Programa başlayan kişiler tecrübelerini internet üzerinden diğer kişilere sunarken genelde çoğu kişi son derece memnun olduğunu ve hızlı bir şekilde kilolarından kurtulmaya başladığını belirtmektedir. Bilindiği üzere tek başına zumba yapımının insanlarda yüksek bir kalori kaybına neden olsa da tam anlamıyla kilo vermeyi sağlayamadığı bilinmektedir. Kişilerin, aldıkları besinlerde her zaman spora uygun adımlar atması ve kalori alımlarını hesaplaması gerekiyor. Yorumlara göre bu planı uygulayan kişiler her zaman en kısa sürede istediği fiziğe kavuşabilirler.

Zumba ile Zayıflamanın Avantajları Nelerdir?

İnsanlar, spor yapmaya karar verdiklerinde neden zumba seçmeleri gerektiğini de sürekli olarak sorgulayabilirler. Zumba ile zayıflama programı için kişiler avantajlarını araştırırken bunun ilk sırasında eğlence geliyor. Kilo vermek insanlar için en zor olaylardan birisi olurken diyetler ya da istemeden yaptıkları sporlar onlara zor gelebilir. Ancak zumba ile birlikte hem dans eden hem de sporlarını yapan kişiler aynı zamanda eğlenebilirler. Eğlenerek yaptıkları için de onlar için bir külfet olmaktan çıkmaktadır. Buna ek olarak vücutları çok daha esnek hale gelen kişiler her zaman daha zarif ve çekici bir görüntüye kavuşabilirler. Kısa sürede başlanabilen zumba ile zayıflama programı sonuçlarını da erken dönemde göstermeye başlamaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sandaloz Sakızı Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları, Zararları ve Kullananlar

Sandaloz Sakızı Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları, Zararları ve Kullananlar

Sandaloz sakızı; Kuzey Afrika'da yetişen sandaloz ağacından elde edilen, sakız kıvamında bir baldır...

Göbek ve Basen Toparlayıcı Korse Kullananlar ve Etkileri

Göbek ve Basen Toparlayıcı Korse Kullananlar ve Etkileri

Göbek toparlayıcı korse; kadınların en çok şikayetçi olduğu göbek ve basen bölgelerindeki fazla kiloların gizlenmesine yardımcı olur...

Apandist Belirtileri Nedir? Apandisit Ameliyatı ve Ağrısı Nasıl Olur?

Apandist Belirtileri Nedir? Apandisit Ameliyatı ve Ağrısı Nasıl Olur?

Apandisit, en basit anlamıyla apandisin şişmesi ve iltihaplanması sonucu meydana gelen bir durumdur...

Dik Durmayı Sağlayan Korse ile Duruş Düzeltme

Dik Durmayı Sağlayan Korse ile Duruş Düzeltme

Dik durmayı sağlayan korse, duruş bozukluklarının düzelmesini sağlayarak kamburluk gibi rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olan bir aparattır...