yeniloji.com
Zayıflama

Greyfurt Suyu Zayıflatır mı? Kaç Kaloridir? Neye İyi Gelir?

Henüz yorum yazılmadı
Greyfurt Suyu Zayıflatır mı? Kaç Kaloridir? Neye İyi Gelir?
Yeniloji 1965 görüntüleme

Greyfurt suyu; metabolizmanın hızlanmasına katkı sağlayarak kısa süre içerisinde zayıflama etkisi meydana getiren doğal bir meyve suyudur.

Greyfurt Suyu Zayıflatır mı?

Vücutta insülin hormonunun baskılanmasını sağlayan greyfurt suyu, kişinin yemek yeme isteğini bastırarak daha az tüketim sağlamasını ve buna bağlı olarak yağ depolama etkisinin azalmasına destek olur. Çözülebilir lif bakımından zengin olan bu doğal içecek vücuttaki kötü kolesterolün düşmesine ve iyi kolesterolün artmasına yardımcı olur. Yani sağlıksız yağların damar tıkanıklığı gibi etkiler meydana getirmesini önler. Hem kilo verme hem de vücutta yağ yakımının sağlamasına destek olan greyfurt suyu sindirim sisteminin etkili ve dengeli çalışmasını sağlamaktadır.

Lif bakımından oldukça zengin olan greyfurt suyu, kabızlık ve hazımsızlık gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesini sağlar. Ayrıca bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olur. Bilindiği üzere sağlıklı ve kalıcı zayıflamak için öncelikle sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Lif açısında zengin olan greyfurt suyu, metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve bu da yağ yakımının gerçekleşmesine etki eder. Diyet sürecinde bu doğal meyve suyundan tüketerek yağ yakımı ve kalıcı zayıflama meydana getirmektedir.

Greyfurt Suyu Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

C vitamini açısından oldukça zengin olan greyfurt suyu bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Ayrıca enfeksiyon gibi zararlı etkilere karşı vücudu korumaktadır. Greyfurt suyu ve bu meyvenin çekirdeği bakteri, mantar ve virüslere karşı oldukça etkilidir. Her gün tüketilen greyfurt diş eti bakımı sağlar ve aynı zamanda diş etlerindeki kanamayı giderir.

Likopan ve liminoit açısından zengin olan greyfurt suyu, erkeklerde görülen prostat kanserinin önlenmesi ve giderilmesi gibi etkiler meydana getirir. Antioksidan açısından zengin olan greyfurt suyu cildin kolajen sentezinin artmasını sağlarken aynı zamanda akne ve sivilce gibi cilt problemlerinin iyileşmesi ve giderilmesi konusunda etkili olur. Sigara içme isteğini azaltarak nikotinin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Greyfurt suyunun içeriğinde narinjin ve naringenin adlı flavonoidler bulunmaktadır. Bu ağız kanseri gibi rahatsızlıkların giderilmesine etki eder.

Greyfurt Suyu Kaç Kaloridir?

Yaklaşık olarak 1 porsiyon küçük bardak sıkılmış taze greyfurt suyunun kalorisi 39 kcal'dır. Bununla birlikte içerisinde %93 oranında karbonhidrat bulunmaktadır. Bununla birlikte içeriğinde %5 protein ve %3 oranında yağ bulunmaktadır. Kalorisi çok yüksek olmadığı için bu meyve suyunu diyet sırasında etkili zayıflama sağlamak için tüketebilirsiniz.

Greyfurt Suyunun Zararları Nelerdir?

Eğer devamlı olarak ilaç kullanıyorsanız, ilaç alırken greyfurt suyu tüketmemeye dikkat ediniz. İlaçların etkisinde artış meydana getirerek greyfurt suyunun zararları meydana gelebilir. Özellikler antihistaminikler, antidepresanlar, kalp ilaçları, kolesterol düşürücü ilaçlar ve HIV tedavisinde kullanılan ilaçlar ile etkileşim meydana getirebilirler. Ayrıca bazı ilaçların kana karışmasını engeller ve bu da ilacın etkisiz hale gelmesine neden olur. Bununla birlikte aşırı tüketim sağlamamaya da özen gösteriniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Noodle Kısır Yapar mı? Bağımlılık Yapar mı? Zararları Nelerdir?

Noodle Kısır Yapar mı? Bağımlılık Yapar mı? Zararları Nelerdir?

Son zamanlarda en sık tüketilen yemeklerden biri olan noddle, lezzeti ile kendine hayran bırakırken aynı zamanda akla pek çok soru getirmektedir...

Definasyon Kürü Nasıl Yapılır? Zararı Var mı?

Definasyon Kürü Nasıl Yapılır? Zararı Var mı?

Definasyon kürü; kasların belirgin olması uygulanan, ödem atmaya yardımcı olan ve vücudun daha fit daha formda gözükmesine destek olan bir karışımdır...

Protein Diyeti Nedir? Zararları Var mı? Listesi, Yapanlar ve Kilo Verenler

Protein Diyeti Nedir? Zararları Var mı? Listesi, Yapanlar ve Kilo Verenler

Protein diyeti; glisemik indeksi düşük olan ve tok tutucu özelliği bulunan proteinli yiyeceklerin tüketilmesi ile yapılan, karbonhidrat ve şeker içermeyen bir beslenme programıdır...

Beşamel Sos Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır? Neye Yakışır?

Beşamel Sos Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır? Neye Yakışır?

Beşamel sos; hem et yemeklerinde hem de sebze yemeklerinde kullanılabilen, dünyanın en lezzetli sosları arasında yer alan bir karışımdır...