yeniloji.com
Diyet

Kesin Kilo Verdiren Diyet Listesi ve Yöntemler

Henüz yorum yazılmadı
Kesin Kilo Verdiren Diyet Listesi ve Yöntemler
Yeniloji 1609 görüntüleme

Kilolarından kurtulmak için radikal kararlar almaya karar veren kişiler kesin kilo verdiren diyet listesi ve yöntemler ile daha fit ve zinde bir vücuda kavuşabilmektedir.

Kesin Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmalıyım?

İnsanlar, kesin kilo vermek istediklerinde hazırlamaları gereken diyet listeleri çok basittir. Kişilerin gün içerisinde yaktıkları kalori miktarı 2000 kaloridir. Bu seviyeden daha düşük seviyede bir kalori alacakları her gün kilo vermiş olurlar. Kalori dengesinin bu şekilde kurularak kesin bir şekilde kilo verilebilir.

Kesin bir şekilde zayıflamak için hem diyet hem de spor yapılmalıdır.

Vücutta 7200 kalori açığa çıktığında 1 kg. verilmiş olacaktır. Eğer günde 1000 kalori alacakları bir diyet listesi hazırlanırsa bu durumda 7 günde 1 kilo verilebilir. Bu diyet listelerinde doyurucu olan besinlerin kullanılması gerekirken şeker ve yağdan tamamen uzak durulması gerekmektedir.

Kesin Kilo Verdiren Yöntemler Nelerdir?

Diyet dışında farklı yöntemlere yönelmek isteyen kişiler için çok sayıda farklı yöntem sayılabilir. Bunlardan ilki mide küçültme ameliyatlarıdır. İnsanların mideleri sürekli olarak beslendikleri için büyür ve insanlar tokluk hissini yaşamak için daha fazla besin tüketmek zorunda kalırlar. Ancak bu operasyon ile birlikte midenin bir kısmı alınarak daha düşük miktarda beslenen kişiler kesin bir şekilde kilo verirler.

Kesin kilo vermek için kişinin metabolizma yapısına ve vücut işleyişime uygun beslenme programlarının uygulanması gerekmektedir.

Zayıflama kampları insanların kesin olarak fayda sağlayabilecekleri uygulamalardır. Bu kamplarda insanların dışarıdan gıda getirmesi mümkün olmadığından kendilerine sunulan listelerin dışına çıkamamaktadır. Ayrıca sürekli olarak aktiviteler ve eğlenceler düzenlendiği için de insanlar açlık hissini düşük miktarda yaşayarak rahat bir biçimde kilolarından kurtulabilirler.

Kalıcı Kilo Verdiren Yöntemlerin Zararları Var mı?

Birçok kişi kilo vermek adına cerrahi müdahale geçirmeyi uygun bulmamaktadır. Ancak insanlar çok basit rahatsızlıklarında bile küçük operasyonlar geçirerek iyileştikleri için tıp alanında son derece basit olarak nitelendirilen bu operasyonun olması birçok insan için oldukça olağan gelmektedir. İnsanlar, gerçekleştirdikleri bu operasyonda zarar görmezlerken sonrasında yedikleri besinlere dikkat etmek zorunda oluyor. Zayıflama kamplarında da insanlar spor yapıp sağlıklı besleniyor ve vücutlarındaki zararlı maddeleri dışarı atıyorlar. Bunu gerçekleştirmekte de herhangi bir zarar bulunmamaktadır. Bu sebeple de kalıcı kilo verdiren yöntemler arasında sayılan bu iki seçeneğin ikisi de insanlar tarafından rahatlıkla değerlendirilebilir.

Zayıflatan Diyetler Ne Kadar Kilo Verdirir?

İnsanlar atacakları her adımda ne kadar kilo verebileceklerini düşünüyorlar. Kendilerini iyi hissettirecek yüksek rakamları duymayı çok seviyorlar ancak her yöntem vaat ettiği rakamlara ulaştıramıyor. Düzenli şekilde yapılan kalori diyeti, mide küçültme ameliyatı ya da zayıflama kampı insanlara herhangi bir kilo verme vaadinde bulunmuyor. Bu yöntemlerin tamamı insanları uzun vadede ideal kilolarına ve ideal fiziksel ölçülerine getireceğini belirtiyor. Tüm bu yöntemleri sabırla uygulayan kişiler de her zaman hayal ettikleri fiziki görünüşlere kavuşuyorlar. Kesin kilo verdiren diyet listesi arayışında olan kişiler kalori değerlerine dikkat ederek kendi listelerini hazırlayabilirler.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hızlı Kilo Verme Kürleri, Yolları ve Yöntemleri

Hızlı Kilo Verme Kürleri, Yolları ve Yöntemleri

Hızlı kilo verme kürleri ile birlikte insanlar kısa süre içerisinde vücutlarındaki yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayarak istedikleri fiziğe kavuşabileceklerdir...

Patates Yoğurt Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Zararlı mı? Yapanlar ve Yorumlar

Patates Yoğurt Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Zararlı mı? Yapanlar ve Yorumlar

Patates yoğurt diyeti; kısa süre içerisinde etkili zayıflama meydana getiren, yağ yakımının gerçekleşmesine destek olan bir programdır...

Ceviz Zayıflatırmı? Ceviz ile Kilo Vermek

Ceviz Zayıflatırmı? Ceviz ile Kilo Vermek

Ceviz; oldukça faydalı etkileri sayesinde hem kilo vermeye hem de kolesterolü düşürmeye yardımcı olan bir besin olarak bilinmektedir...

Saç Dökülmesi Nedenleri, Çözümleri ve Önlemleri Nelerdir?

Saç Dökülmesi Nedenleri, Çözümleri ve Önlemleri Nelerdir?

Saç dökülmesi, hem erkeklerde hem de bayanlarda görülebilen çok ciddi bir hastalık olurken bu konuda adımların atılması çok önemlidir...