yeniloji.com
Sağlık

Gümüş Suyu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Kullananlar, Yorumları ve Kullanımı

Henüz yorum yazılmadı
Gümüş Suyu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Kullananlar, Yorumları ve Kullanımı
Yeniloji 2078 görüntüleme

Gümüş suyu; alternatif tıpta kullanılan ve pek çok hastalığın tedavisinde etkili olan, antibiyotik etkisi bulunan doğal bir karışım olarak nitelendirilmektedir.

Gümüş Suyu Nedir? Ne İşe Yarar?

Tüberküloz, AIDS ve lyme hastalığı gibi pek çok rahatsızlık için faydalı olduğu belirtilen gümüş suyu; enfeksiyon hastalıklarından korunmaya yardımcı olan bir karışımdır. Antibiyotik ihtiyacı bulunan ya da antibiyotiğin yetersiz olduğu hemen her alanda kullanılabilmektedir. Hatta antibiyotiğe göre vücuda daha az zarar veren bir sudur. Doğal bir karışım olduğu için vücutta herhangi bir yan etki meydana getirmez ve aynı zaman metabolizma düzenini bozmaz. Ağızdan oral bir şekilde tüketildiği zaman yaklaşık olarak 6 dakika içerisinde etkisini göstermektedir.

Kolloidal gümüş suyu, saf suyun içerisinde gümüş parçacıklarının homojen bir şekilde dağılması, yayılması ve karışması olarak ifade edilmektedir.

Saf suyun içerisinde yer alan gümüş partikülleri çözülmüş bir haldedir ve aynı elektrik yüküne sahip oldukları için birbirlerini iterler. Bu da homojen olarak dağılmalarını sağlar. Bu özelliği ise vücutta yığılma yapmamasına yardımcı olur. Dolaşım sisteminde belli bir süre durduktan sonra sindirim sistemine geçerek vücut tarafından dışarı atılırlar. Homojen olmaları ve aynı zamanda birbirleri arasında temas olmaması onların sindirim sistemi tarafından kolay bir şekilde dışarı atılmasını sağlar. Bu sayede herhangi bir yan etki meydana getirmezler ve kalıcı etki de oluşturmazlar.

Gümüş Suyunun Faydaları Nelerdir?

Vücudunuz herhangi bir yerinde kaşıntı varsa ve bölgeye gümüş suyu sürerseniz kaşıntıda azalma meydana gelir. Aynı zamanda tahrişi de azaltır. Hücre yenileyici özelliği sayesinde yeni cilt hücrelerinin oluşmasını sağlar. Bunun yanı sıra sinüs enfeksiyonlarının yayılmasını önlediği de belirtilmektedir. Yapılan araştırmalara göre burundan sprey şekilde uygulanması sinüs enfeksiyonlarının önlenmesi ya da kontrol edilmesi için faydalı olmaktadır.

Antiseptik özelliği bulunan gümüş suyu egzama ve ağrılı sivilceler için faydalı olabilmektedir. Yüzde meydana gelen gelişmiş mikropların giderilmesi konusunda oldukça etkilidir. Hatta çok eski zamanlarda yaraların temizlenmesi ve kısa sürede iyileşmesi için bu karışımdan yararlanıldığı söylenmektedir. Son olarak bu doğal karışımın eklem ve kas sistemi için faydalı olduğunu belirtebilir. Eklemlerde oluşabilecek ciddi sağlık problemleri için etkisi bulunmaktadır.

Gümüş Suyunun Zararları Nelerdir?

Gümüş ağır bir metaldir. Bu nedenle eğer ki gümüş suyunu gerektiğinden fazla kullanırsanız vücudunuzda atılması oldukça zor olacaktır. Aşırı kullanımı sindirim sisteminin zarar görmesine neden olabilir. Hatta zehirlenmeler de ortaya çıkabilir. Bazı araştırmalara göre, zararlı bakterilerin ölmesini sağlarken yararlı bakterilerin de ölmesine sebep olabilmektedir. Özellikle bağırsaklarda bu duruma rastlanılabilmektedir. Uzun süre kullanmak tende mavileşme meydana getirebilir. Bu doğal karışım pek çok hastalığın tedavisi için uygun görülse de henüz kesinleşmiş sonuçlar bulunmamaktadır ve araştırmalar yetersizdir. Bu nedenle aşırı tüketiminden ve gereksiz kullanımından kaçınınız. Ayrıca son zamanlarda gümüş suyu corona için etkili olabilir gibi düşünceler yayılım göstermektedir. Uzmanlar ise bu konuda insanları uyarmakta ve tedavi edici bir özelliğinin olmadığını aksine toksik birikimine neden olabileceğini belirtmektedir. Bu nedenle kullanım öncesi mutlaka uzmanlardan bilgi alınız.

Gümüş Suyu Kullanımı, Kullananlar ve Yorumlar

Genel olarak ağız yolu ile kullanılan gümüş suyu aynı zamanda sivilce gibi cilt sorunları ya da yanıklar için de kullanılabilmektedir. Gümüş suyu kullananlar ve yorumlar incelendiğinde her ne kadar faydalı etkiler olduğu gözlemlense de yan etkileri olabileceğini unutmamalı ve tüketirken dikkatli olunmalıdır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kakule Çayı Nedir? Zayıflatır mı? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Kakule Çayı Nedir? Zayıflatır mı? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Kakule çayı; Orta Doğu ve Asya mutfaklarında sıklıkla tercih edilen bir baharat türü olan kakuleden elde edilen, kafein içermeyen bitkisel bir çaydır...

Dunning Kruger Sendromu Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Dunning Kruger Sendromu Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Dunning kruger sendromu, cahil cesareti olarak da bilinen, pek çok semptomun bir araya gelmesi ile oluşan bir etkidir...

Ağız Kuruluğu Nedir? Nedenleri Nelerdir? Tansiyon Belirtisi mi?

Ağız Kuruluğu Nedir? Nedenleri Nelerdir? Tansiyon Belirtisi mi?

Tükürük salgısı azaldığı zaman ağzın içi nemsiz kalmakta ve meydana gelen bu probleme ağız kuruluğu denmektedir...

Karpuz Detoksu Nasıl Yapılır? Tarihleri ve Yapanların Yorumları

Karpuz Detoksu Nasıl Yapılır? Tarihleri ve Yapanların Yorumları

Karpuz detoksu; vücutta yağ yakımının sağlanmasını, kişinin kendini enerjik ve dinç hissetmesini sağlayan, yoğun olarak karpuz tüketimi ile uygulanan bir beslenme programıdır...