yeniloji.com
Sağlık

Sezeryandan Sonra Korse Kullanımı Nasıl Olur? Ne Zaman Giyilir? Kullananlar ve Takanlar

Henüz yorum yazılmadı
Sezeryandan Sonra Korse Kullanımı Nasıl Olur? Ne Zaman Giyilir? Kullananlar ve Takanlar
Yeniloji 305 görüntüleme

Korse; Vücudun daha güzel gözükmesi ya da sağlık açısından vücuda daha doğru bir duruş kazandırmak için kullanılan iç giysisidir.

Sezaryendan Sonra Korse Kullanımı Nasıl Olur?

Sezeryan doğum sonrasında, kadınların çoğunluğu vücutlarının daha çabuk toparlanabilmesi için korse kullanmayı istemektedir. Korseler, göbek bölgesindeki sarkmalar ve çatlak oluşumları için oldukça etkilidir. Normal doğuma göre daha az sancısız olan sezeryan doğumu tercih eden anneler sonrasında karın bölgelerinde oluşan sarkmaların giderilmesi için düzenli korse kullanımına karar vermektedir.

Doğumdan sonra karın bölgesindeki düzelmeler için sadece korse kullanmak yeterli olmamaktadır. Çünkü hamilelik süresinde karın bölgesinde oluşan yağlar için bölgesel egzersizler de yapmak gerekmektedir. Karın kası egzersizi yaparken korse kullanmak bölgesel toparlanmaları hızlandırmaktadır. Sezeryan doğum yöntemini tercih eden kadınların korse kullanımı hakkında muhakkak doktorlarına başvurmaları gerekmektedir.

Sezaryenden Sonra Korse Ne Zaman Giyilir? Zararlı Mıdır?

Sezeryandan sonra korse kullanımı hakkında kadınlar öncelikle doktorlarının onayını almalıdır. Doktorlar korse kullanımını uygun gördükten sonra kadınlar kullanmaya başlayabilirler. Ancak doğum sonrasında hemen korse kullanmak faydadan çok zarar verebilmektedir. Çünkü yeni doğum yapan annelerin göbek bölgelerindeki dikişler çok yeni olduğu için sıkıştırarak zarar verebilmektedir. Korse kullanmak için genel olarak önerilen zaman doğumdan 40 gün kadar sonrasıdır. Doğru zamanda kullanılan korseler anneler için faydalıdır. Kullanım öncesi mutlaka doktor onayı alınmalıdır.

Doğum Sonrası Korse Kullananlar ve Faydaları Nelerdir?

Korsenin faydalı olabilmesi için kaliteli olması ve amacına uygun seçilmesi çok önemlidir. Sezeryan sonrasında göbek bölgesindeki çatlakların ve sarkmaların sıkılaşmasını isteyen anneler için en ideal yöntemlerden birisi de korse kullanmaktır. Daha ince görünmeye ve ilgili bölgelerin sıkılaşmasına yardımcı olan bu iç giysiler hem kullanışlı hem de acil durumlarda can kurtarıcıdır. Sezeryan sonrasında annelerin korse kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorlarından izin almaları gerekmektedir. Kadınlar her ne kadar kullanmaya yalnız karar verseler de, sezeryan dikişleri için en doğrusu doktor önerisiyle kullanıma başlamaktır. Korseler sadece bölgesel zayıflama ya da fit görünme alanında değil; bel kayması, duruş bozuklukları ve bel fıtığı gibi rahatsızlıkların giderilmesinde de oldukça etkilidir.

Korse Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Korse seçerken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Öncelikle polyester malzemeden üretilmemiş olmalıdır. Polyesterler insan vücudu için oldukça zararlıdır. Vücudun nefes almasını engellemektedir. Bunun yanında kullanıma uygun modeller tercih edilmelidir. Kişi eğer göbek bölgesindeki fazlalıklarından kurtulmak istiyorsa yarım modelleri; bacak bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak istiyorsa tayt şeklindeki olanları tercih edebilir.

Korse bilinçli olarak kullanılmalı ve bedene uygun seçilmelidir. Daha zayıf gözükmek için tercih edilen küçük bedenler dolaşım sistemini zorlamaktadır. Korse bedeni, kişilerin sahip oldukları bedenin bir alt bedeni olmalıdır. Daha küçük alınması takdirde iç organlar zarar görmektedir. Sezeryandan sonra korse seçerken doktorun önerileri göz önünde bulundurulmalı ve bedene en uygun modeli tercih edilmelidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Menopoz Nedir, Ne Demek? Belirtileri Nelerdir?

Menopoz Nedir, Ne Demek? Belirtileri Nelerdir?

Menopoz; yumurtalıklardaki folikül değerinin azalmasına bağlı olarak östrojen hormonunun zaman içerisinde tamamen kesilmesi ve yumurtalıkların küçülmesi anlamına gelmektedir...

Detoks Yapmak Zayıflatırmı? Zayıflama Detoksu Nasıl Yapılır?

Detoks Yapmak Zayıflatırmı? Zayıflama Detoksu Nasıl Yapılır?

Detoks, vücudu toksin maddelerden arındırarak hem yağ yakımına yardımcı olur hem de bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek verir...

Mide Botoksu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Zayıflayanlar ve Fiyatı

Mide Botoksu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Zayıflayanlar ve Fiyatı

Mide botoksu; kişide iştah kaybı meydana getirmek için uygulanan bir zayıflama yöntemidir...

Bir Günde İncelmek İçin Korse Kullanımı

Bir Günde İncelmek İçin Korse Kullanımı

Bir günde incelmek için, sıkılaştırıcı özelliği bulunan ve vücudu yaklaşık olarak 2 beden incelten korselerden yararlanabilirsiniz...