yeniloji.com
Sağlık

Limon Suyu Sarımsak Kürü Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Henüz yorum yazılmadı
Limon Suyu Sarımsak Kürü Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?
Yeniloji 38 görüntüleme

Kalp ve damar hastalıklarına karşı faydalı olan limon suyu sarımsak kürü, aynı zamanda sağlık açısından birçok faydası bulunan bir karışımdır.

Limon Suyu Sarımsak Kürü Faydaları Nelerdir?

Damar tıkanıklarının açılmasına yardımcı olan limon suyu sarımsak kürü, dama iltihaplarının iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Kötü kolesterolü düşürerek, yüksek tansiyonun engellenmesini sağlar. Limon sarımsak kürü aynı zamanda beyin hücrelerinin yenilenmesine destek olur. Ayrıca felç riskinin azalmasına da fayda sağlar.

Vücuttaki şeker oranının azalmasını ve dengelenmesini sağlayan bu doğal içerikli kür, insülin salgılayan pankreasın yenilenmesini sağlar. İdrar söktürücü özelliği sayesinde ödem attırmaya yardımcı olur. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlarken aynı zamanda hastalıklara karşı direnç kazanmaya destek olur.

Mide sağlığını olumlu yönde etkileyen helycobeacter pylori yani ülser mikrobunu yok ederek, ülserin iyileşmesini ve giderilmesini sağlar. Bununla birlikte kireçlenmeyi önler ve romatizma ağrılarını iyileştirir. Genel anlamda vücuda pek çok anlamda fayda sağlar.

Limon Suyu Sarımsak Kürü Zararları Nelerdir?

Eğer tansiyon düşüklüğü sorunu yaşıyorsanız, bu kürü kullanmamalısınız. Sarımsak limon suyu yan etkilerine baktığımızda kan sulandırıcı etki sağlamasından dolayı, bu tarz ilaç kullanan kişiler için uygun olmadığını belirtmek gerekir. Eğer kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız, uzman bir doktora danışmadan tüketmemelisiniz.

Hem limonun hem de sarımsağın içerisinde yer alan asit mideye zarar verebilir. Mide yanmasına sebep olabilir. Ayrıca alerjik reaksiyonlara ve beraberinde baş ağrısına sebep olabilir. Olası yan etkilerden korunmak için bilinçli bir şekilde aşırı olmayacak şekilde tüketilmelidir.

Limon Suyu Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır?

Vücut için pek çok faydası bulunan limon suyu sarımsak kürü tarifi şöyledir:

Gerekli olan malzemeler:

  • 2 litre taze sıkılmış limon suyu
  • 40 diş soyulmuş sarımsak
  • Koyu renk bir kavanoz

Tarifi: Sıkılan limon suyu ışık almayan kavanoza ekleyiniz ve üzerine su koymayınız. Daha sonra sarımsakları da kavanoza ekleyiniz. Ilık sıcaklık ve ışık almayan bir odada bu karışımı 25 gün süre ile bekletiniz. Bu sürede kavanozu her gün çalkalayınız.

Kür hazır hale gelince ve sarımsak limonun suyunun içerisinde tam olarak eridiği zaman her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı kadar tüketilmesi önerilmektedir.

Limon Suyu Sarımsak Kürü Zayıflatır mı?

Metabolizma hızlandırıcı etkisi bulunan sarımsak limon suyu kürü, sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi sağlamaktadır. Zararlı yağların yakılmasını sağlayan bu karışım aynı zamanda sindirim sisteminin düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Sağlık açısından pek çok faydası bulunan sarımsak limon suyu içmek, fazlalıklardan kurtulmayı da sağlaması bakımından pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Limon sarımsak kürü yorumlarına baktığımızda genel anlamda olumlu olduğunu belirtmek mümkündür.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Aşure Tarifi Nedir? Faydaları Nelerdir? Ne Zaman Yapılır?

Aşure Tarifi Nedir? Faydaları Nelerdir? Ne Zaman Yapılır?

Aşure; yaklaşık olarak 15 malzeme ile yapılan kuru baklagiller, kuru yemişler ve meyvelerden yapılan, bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olan bir tatlı çeşididir...

Kahvaltı Yapmanın Önemi ve Faydaları Nelerdir?

Kahvaltı Yapmanın Önemi ve Faydaları Nelerdir?

Her gün düzenli olarak kahvaltı yapmak, sağlıklı bir şekilde zayıflama meydana getirirken aynı zamanda vücudun genel sağlığını da önemli ölçüde etkilemektedir...

Hint Defnesi Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Hint Defnesi Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Hint defnesi yağı; egzama ve sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarına iyi gelen doğal bileşenler içeren bitkisel bir yağdır...

Radyasyonun Zararları Nelerdir? Kanserle İlişkisi Nedir?

Radyasyonun Zararları Nelerdir? Kanserle İlişkisi Nedir?

Günlük hayatta sık sık maruz kaldığımız radyasyon; gereğinden fazla olduğunda ölümcül sonuçlar meydana getiren bir enerji olarak tanımlanmaktadır...