yeniloji.com
Beslenme

Emziren Anneler Yeşil Çay İçebilirmi?

Henüz yorum yazılmadı
Emziren Anneler Yeşil Çay İçebilirmi?
Yeniloji 340 görüntüleme

Yeşil çay; antioksidan açısından oldukça yüksek etkilere sahip ve zayıflama konusunda pek çok etkili olan bir içecektir.

Emziren Anneler Nasıl Kilo Verebilir?

Gebelik döneminde almış olduğu kilolardan kurtulmak isteyen anneler, metabolizma hızlandıran doğa bitkisel yöntemlere yönelmektedir. Asıl olarak emzirme döneminde her anne kilo vermeye başlar. Bebek anne sütü içtikçe anne efor sarf eder ve kalori yakar. Bunun yanı sıra sütü çoğalsın diye bol su içmek de yine zayıflamaya destek veren bir yöntem olmaktadır. Zayıflamak için en çok kullanılan çaylardan biri olan yeşil çay, anne sütü üzerinden bebeğe etkisi hemen hemen her yeni annenin merakı olmuştur.

Yeşil çay; vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olan bitkisel bir içecektir. Fakat emziren annelerin kullanımı için uygun değildir.

Emzirem döneminde annenin tüketmiş olduğu her besin süte geçer ve bebeğe vitamin olarak geri döner. Aynı şekilde yeşil çay tüketildiğinde bu da bebeğe geri dönüş yapar ve metabolizmasını etkileyerek kilo vermesine neden olabilir. Bu nedenle emzirme döneminde hatta bebek ek besine geçene kadar bu tarz çaylardan uzak durulması gerekmektedir.

Emziren Anneler Yeşil Çay Kullanabilir mi?

Yeşil çay çok etkili toksin atıcı ve diyet destek çaylarından biri olmaktadır. İçinde bulunan; kafein, ketaşin ve tanik direk olarak ödem atmaya ve zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Birçok uzman bu alanda çok fazla araştırma yapmış bulunuyor ve ortak olarak belirledikleri ise; çok fazla yeşil çay tüketimi özellikle gebe ve emziren anneler için uygun olmamaktadır. Birçok anne üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde çok fazla yeşil çay tüketen gebeliklerin doğumlarında bebeklerin eksik kilo ile doğduğu ve nöral tüp hastalığı ile dünyaya geldiği saptanmaktadır. Ayrıca anne emzirme süresinde çok fazla yeşil çay tüketmesi dahilinde bebekte anemi ve zayıflama da görünmektedir. Bu yüzden eğer illaki içmek istiyorsanız günde iki fincan yeşil çaydan fazlası içmeniz zararlı olacaktır.

Yeşil Çay Bebeğe Zarar Verir mi?

Emziren anne sağlıklı beslenmekten ve hareket yapmaktan da kaçınmamalıdır. Fakat çaylardan ve detoks tarzı içeceklerden bu süreçte uzak durmak bebek açısından daha faydalı olacaktır. Çünkü annenin yediği ve içtiği her şey direk olarak anne sütü ile bebeğe geçmekte ve bebekte aynı şekilde onun olumlu yada olumsuz özellikleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Bebeğinizin sağlıklı büyümesi ve gelişimi için biraz daha özverili olmalı ve önceliği ona vermelisiniz.

Yeşil Çay Uykusuzluk Yapar mı?

Özellikle belirtmekte fayda var çok fazla yeşil çay tüketimi bu süreç içinde olan annelerin bebeklerini olumsuz yönde etkilemektedir. Eğer ısrar ile tüketmek istiyorsanız günde iki fincanı geçirmemeli ve çok tüketmekten kaçmalısınız. Ayrıca emzirme sürecinde tüketilen yeşil çay bebekte uyku düzensizliği yapar ve uykusuz gecelere merhaba demek zorunda kalırsınız. Çünkü bu çay fazla kafein içerdiği için uyku kaçırmaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kakule Çayı Nedir? Zayıflatır mı? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Kakule Çayı Nedir? Zayıflatır mı? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Kakule çayı; Orta Doğu ve Asya mutfaklarında sıklıkla tercih edilen bir baharat türü olan kakuleden elde edilen, kafein içermeyen bitkisel bir çaydır...

Form Çayları Zararlı Mı, Sağlıklı mı?

Form Çayları Zararlı Mı, Sağlıklı mı?

Form çayları; çeşitli bitkilerin harmanlanması ile elde edilen yağ yakıcı özelliği bulunan içeceklerdir...

Grip Olmamak İçin Ne Yapmalı? Grip İçin Şifalı Bitki Çayları

Grip Olmamak İçin Ne Yapmalı? Grip İçin Şifalı Bitki Çayları

Grip; bir enfeksiyon ya da üşütme sonucunda vücudun bağışıklık sisteminin güçsüzleşmesi ile virüsün vücutta kendini göstermesi ile ortaya çıkan, burun akıntısı, boğaz ağrısı ve yüksek ateş gibi belirtiler ile kendini gösteren bir hastalıktır...

Öksürüğe Ne İyi Gelir? İyi Gelen Bitki Çayları Nelerdir?

Öksürüğe Ne İyi Gelir? İyi Gelen Bitki Çayları Nelerdir?

Özellikle havaların soğuması ile artan öksürük; grip, soğuk algınlığı, nezle ya da farklı durumlar sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır...