yeniloji.com
Bakım

Ağda Nasıl Yapılır? Ağdanın Acısı Nasıl Azaltılır?

1 yorum yazıldı
Ağda Nasıl Yapılır? Ağdanın Acısı Nasıl Azaltılır?
Yeniloji 2492 görüntüleme

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en çok tercih edilen yöntem olarak ağda gösterilmektedir. Çoğu insan, ağda nasıl yapılır sorusunun yanıtını bilse de en doğru uygulama hakkında ayrıntı bir bilgiye sahip değildirler.

Ağda Nasıl Yapılır? Yöntemi Nedir?

Kadın vücudunda ortaya çıkan tüyler, hoş karşılanmadığı için istenmeyen tüy olarak isimlendirilmektedir. Günümüzdeki güzellik ve temizlik algısı, insanların bu istenmeyen tüylerden farklı seçenekleri kullanarak kurtulmasını ön görmektedir. Bu aşamada ağda, istenmeyen tüylerden kurtulmak adına en çok tercih edilen yöntem olurken son derece acılı olabilmektedir. İlk olarak kişilerin bu işlem için kullanacakları malzemeleri satın almaları gerekir. Bu yöntem için özel karışımlar kullanılırken bunlar arasından seçim yapılmalıdır. Bu yapışkan ve akışkan karışımlar satın alındıktan sonra uygulanabilmesi için tahta spatula ve ağda bezi alınması önerilmektedir. Bunlar alındıktan sonra insanlar bu yöntemi uygulamak için hazır hale gelirler.

Ağdanın Acısı Nasıl Azaltılır?

Ağda işleminde istenmeyen tüyler, bir anda çekilerek vücuttan koparılmaktadır. Bu işlemde tüylerin gözeneklerden ayrılma anında vücutta ciddi seviyede acı oluşur. Aynı anda çok sayıda tüyün kopması sebebiyle de acı oldukça yüksek seviyededir. Ancak ağda acısının azaltılabilmesi için atılabilecek adımlar yer almaktadır. Bu tüy alma işlemine başlamadan önce ve sonra yapılacak olan işlemler sayesinde hissedilen acı minimum seviyeye çekilebilir. Bunun sonrasında kişiler istedikleri tarzda bir cilde sahip olabileceklerdir.

Ağda Öncesinde Neler Yapılmalı?

Ağdanın acısız bir şekilde gerçekleşebilmesi için öncesinde atılması gereken adımlar bulunur. Bunların ilk sırasında seçilen ağdanın oldukça etkili olması gösterilir. Eğer kullanılan özel karışım yeteri kadar iyi değilse tek seferde almaz ve tekrar aynı acıyı çekmek gerekir. Bunun yanı sıra ağdanın yapılacağı bölgedeki ölü derilerin atılması gerekmektedir. Ölü derilerden kurtulmak için duşlarını alan kişilerin düzgün bir şekilde keselerini yapması gerekmektedir. Ayrıca bölgenin mümkün olacak en iyi şekilde uyuşturulması da katkı sağlar. Uyuşturma işlemi için buz uygulaması oldukça uygun bir tercih olacaktır. Ayrıca bölgeye özel yağlar ile masaj uygulaması gözenekleri açarak acının azalmasına katkı sağlayabilir. Son olarak kişilerin psikolojik olarak da kendisini buna hazırlaması gerekmektedir.

Ağda Sonrasında Ne Yapılmalı?

Bu işlemden sonra uygulama bölgesine soğuk uygulaması öncesindeki gibi acıyı düşüren işlemlerden birisidir. Buna ek olarak çok fazla olmamak şartıyla kişilerin ağrı kesici alması da doğru bir tercih olacaktır. Havasız bırakılması bu aşamada sorun olabileceğinden balkonda ya da hava alan bir odada birkaç dakika beklenmesi acıyı dindirebilecektir. İşlem sonrasında bölgenin daha nemli ve rahat bir hale gelmesi için kremler bulunur. Bu kremler sayesinde insanların yaşadıkları acılar daha kısa sürede ortadan kalkacaktır. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen ağda seçeneği sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün olurken uygulanacak yöntemler ile acı daha düşük seviyelere çekilebilmektedir.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 1 yorum )
buse zeyno

ağdadan önce ağda yapacağınız bölgeye buz sürün arkadaşlar kesinlikle işe yarıyor

cevapla
Önerilen Yazılar
Osteoartrit Ne Demek? Kireçlenmeye Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Osteoartrit Ne Demek? Kireçlenmeye Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Osteoartrit; bir tür romatizmal hastalıklar arasında yer alan, halk arasında kireçlenme şeklinde de betimlenen, hareket etme kabiliyetini düşüren bir rahatsızlıktır...

Nash Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Nash Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Nash hastalığı; yağlı karaciğer hastalığı olarak bilinen, karaciğere normalden fazla yağ birikmesi sonucunda meydana iltihap sonucunda oluşan ve oldukça sinsi bir şekilde ilerleyen hastalıktır...